کد خبر: ۶۷۶۳۹۹
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
برخی شهروندان عادی به خاطر به خطر انداختن سایرین با نقض قانون در برگزاری تجمعات در جریان همه‌گیری محاکمه شده‌اند؛ و اندازه این اجتماعات با تجمع کمپینی که رئیس جمهور ماه گذشته در نوادا برگزار کرد، ناچیز است.
آفتاب‌‌نیوز :

دادستان سابق حوزه قتل در دادستانی منطقه‌ای منهتن معتقد است که پرونده‌ای برای متهم کردن رئیس جمهور آمریکا به قتل درجه دو به خاطر نحوه مدیریت پاندمی کرونا وجود دارد.

به گزارش یاهو نیوز، "رابرت گوتلیب"، دادستان سابق حوزه قتل در دادستانی منطقه‌ای منهتن گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در رابطه با پاندمی کرونا بسیار بی‌ملاحظه رفتار کرده و به همین خاطر باید قانونا برای مرگ دست‌کم تعدادی از مردم که تحت نظارت وی جان خود را از دست داده‌اند، مسئول شناخته شود.

وی افزود: در نیویورک، یک فرد هنگامی که به طور بی‌ملاحظه‌ و بی‌پروا باعث مرگ فرد دیگر شود، به قتل درجه دو متهم می‌شود. و یک فرد زمانی بی‌ملاحظه و بی‌پروا باتوجه به یک نتیجه یا شرایط عمل می‌کند که از یک خطر اساسی و غیرقابل توجیه آگاه است و آگاهانه از آن چشم پوشی می‌کند.

گوتلیب سپس اقدام به ارائه شواهد علیه رئیس جمهور می‌کند.

وی گفت: ترامپ به گفته باب وودوارد از اوایل ژانویه می‌دانست که کووید ۱۹ یک ویروس مرگبار بود که از طریق افرادی که به این ویروس مبتلا هستند اما علائمی ندارند از طریق هوا منتشر می‌شود. از آن زمان به بعد، ترامپ آگاهانه خطر موجود را نادیده گرفته و در عوض یک کمپین نظام‌مند اطلاعات نادرست درباره کووید ۱۹ انجام داده است.

گوتلیب سپس افزود: برخی شهروندان عادی به خاطر به خطر انداختن سایرین با نقض قانون در برگزاری تجمعات در جریان همه‌گیری محاکمه شده‌اند؛ و اندازه این اجتماعات با تجمع کمپینی که رئیس جمهور ماه گذشته در نوادا برگزار کرد، ناچیز است.

او نتیجه می‌گیرد: «ترامپ از ابتدا میان حفظ قدرتش و حفاظت از مردم، اولی را انتخاب کرد؛ مردمی که او قسم خورده از آن‌ها حفاظت کند. او مسئول مرگ آن‌هاست. این قتل است».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین