کد خبر: ۶۷۶۴۲۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۴۷ هزار ۱۰۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۲۰۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۳ هزار و ۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۵۱۶ واحد کاهش به ۴۰۶ هزار و ۴۴۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۶۱۴ واحد افت به ۲۶۶ هزار و ۲۸۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۲ هزار و ۶۴۲ واحد و شاخص بازار دوم ۶۲ هزار و ۷۴۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۲۹۱ واحد، باما (کاما) با ۲۲۶ واحد، سایز اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۲۱۴ واحد، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با ۹۰ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۷۰ واحد، تولیدی چدن سازان (چدن) با ۶۱ واحد، دارویی درازک (درازک) با ۳۹ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ۳۸ واحد، فرآورده های نسوز ایران (کفرا) با ۳۵ واحد، نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا) با ۳۲ واحد و معدنی دماوند (کدما) با ۳۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزار و ۷۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۵۳۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و ۲۱۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۸۶۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۸۲۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۷۲۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۵۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۴۷۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۷۴ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۴۲۴ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۳۷۷ واحد و ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۷۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۹۴ میلیون و ۴۲۰ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۵۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۷۲۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۴۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۴ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بیمه کوثر (کوثر)، ویتانا (غویتا)، فرآوری زغال سنگ پرورده طبس (کپرور)، آتیه داده پرداز (اپرداز)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، پتروشیمی ارومیه (شاروم)، آسیا سیر ارس (حارس)، مبین وان کیش (اوان)، سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند) و شرکت صنایع غذایی مینو شرق (غمینو) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی مارون (مارون)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فرابورس ایران (فرابورس)، اعتباری ملل (وملل) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین