کد خبر: ۶۷۶۷۶۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پرتغال تاکید کرد: با لغو محدودیت های تسلیحاتی سازمان ملل، ایران به دنبال رقابت تسلیحاتی در منطقه نخواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :

مرتضی دامن پاک جامی در مصاحبه با آژانس خبری «لوسا» پرتغال که در بسیاری از شبکه های خبری این کشور وبرخی از کانال های خبری پرتغالی زبان در برزیل و آنگولا نیز بازتاب یافت تاکید کرد: ایران طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت و توافق هسته ای از 18 اکتبر حق خرید و فروش سلاح های متعارف را دارا می باشد اما هیچ قصدی برای وارد شدن به رقابت تسلیحاتی در منطقه گرفتار در تنش و بی ثباتی خاورمیانه ندارد.

این دیپلمات ارشد ایرانی در این مصاحبه تاکید کرد: ایران همواره خواستار برچیدن سلاح های کشتار جمعی در این منطقه بوده و به دنبال صلح و همکاری با همسایگان خود است.

وی افزود: آنهایی که نقش ایران در منطقه خاورمیانه را زیر سئوال می برند، بویژه کشورهای آمریکای شمالی، خود بزرگترین فروشندگان سلاح به منطقه و ایجاد کننده رقابت تسلیحاتی و انباشت انبوهی از سلاح های مخرب در این منطقه هستند.

سفیر ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری لوسا در خصوص تاثیر انتخاب ریاست جمهوری آمریکا بر ایران که در ماه نوامبر برگزار می شود، افزود: برای تهران فرقی نمی کند که کدام کاندیدا انتخاب شود، زیرا ایران در چهل سال گذشته از ناحیه هر دو گروه جمهوری خواه یا دموکرات حاکم در آمریکا ضربه خورده و در معرض فشار و تحریم قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: آنچه برای ایران مهم است تغییر رفتار استکباری آمریکا علیه مردم ایران و احترام به حقوق آنان است. در این صورت ایران نیز با آمریکا رفتاری همانند دیگر کشورهای عادی جهان خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین