کد خبر: ۶۷۶۹۴۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اشتغال بخش لاینفک فرآیند اصلاح و تربیت است.
آفتاب‌‌نیوز :

حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در نشست سراسری هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان با مدیران کل زندان‌ها و مدیران نمایندگی های بنیاد تعاون سراسر کشور، گفت: اشتغال بخش لاینفک فرآیند اصلاح و تربیت است گفت: ریشه بسیاری از بزهکاری ها در جامعه بعلت بیکاری و نداشتن شغل و درآمد است و ما تلاش می کنیم با اجرای برنامه های اشتغال و حرفه آموزی تا حد امکان زمینه بروز جرم و بازگشت مجدد زندانی به زندان را از بین ببریم.

وی گفت: اشتغال مولد و هدفمند زندانیان علاوه بر اینکه امکان درآمدزایی برای زندانی و کمک به تامین معاش خانواده او را فراهم می سازد در فرآیند اصلاح و تربیت و بازاجتماعی نمودن زندانیان نیز نقش مهمی دارد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور اعضای هیات مدیره جدید بنیاد تعاون برگزار می شد، اظهار داشت: هدف گذاری ما اشتغال ۵۰درصدی زندانیان محکوم سراسر کشور تا پایان سال است و بنیاد تعاون نقش بسزایی در تحقق این مهم دارد.

حاج محمدی ادامه داد: هیات مدیره جدید به این ماموریت متعهد است و دغدغه اشتغال زندانیان و معاش خانواده های آنان را دارد.

رئیس سازمان زندان‌ها در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران زندان‌های کشور، گفت: برای توسعه اشتغال و رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنید.

وی با تاکید به شرایط خاص کشور به علت شیوع ویروس کرونا گفت: زندانیان در نزد ما امانت هستند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و مراقبت از سلامت زندانیان نباید به هیچ عنوان مورد غفلت قرار گیرد.

در ادامه این جلسه سیدصولت مرتضوی رئیس هیات مدیره بنیاد تعاون گفت: کاهش جمعیت کیفری و ایجاد اشتغال برای زندانیان دو محور مورد تاکید آیت الله رئیسی است و سازمان زندان ها و بنیاد تعاون می توانند با کمک و همکاری هم این دو مساله مهم را محقق سازند.

رئیس هیات مدیره بنیاد تعاون حرکت در مسیر سیاست های قوه قضاییه را مورد تاکید قرار داد و گفت: سرلوحه کار ما تحقق بخشی به عدالت در قوه قضائیه و همچنین حمایت قانونی از زندانی و خانواده وی است و اشتغال زندانیان الویت و تکلیف بنیاد تعاون می باشد.

سیدصولت مرتضوی به سند امنیت قضایی نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد امنیت قضایی یعنی ایجاد آرامش برای شهروندان. آسایش قضایی محقق نمی شود و آرامش برای بخشی از جامعه خصوصاً جامعه هدف سازمان زندان ها محقق نمی شود مگر با همت والای همکاران متعهد و سخت کوش در زندان ها و بنیاد تعاون.

وی اظهار داشت: برای توسعه اشتغال باید از تمام ظرفیت های موجود از جمله انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان و بخش خصوصی استفاده کنیم.

مرتضوی از طرح تدوین سند تحولی بنیاد تعاون خبر داد و گفت: یکی از کارهای اساسی تدوین این سند است که به زودی انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیرعامل بنیاد تعاون گزارشی از فعالیت های این بنیاد را ارائه کرد.

همچنین تعدادی از اعضای هیات مدیره بنیاد تعادون و مدیران کل زندان ها به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود جهت اجرای سیاست های تحولی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان پرداختند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین