کد خبر: ۶۷۸۰۴۹
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
الشرق الاوسط با اشاره به جزئیات جلسه سوم مذاکرات لبنان و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی اعلام کرد دو طرف نیت جدی درباره توافق برای ترسیم مرزها دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه الشرق الاوسط به نقل از منابع آگاه اعلام کرد، فضای جلسه سوم مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی بسیار مثبت بود و دو طرف نمی‌خواهند جزئیات به بیرون درز کند. مذاکرات درباره پرونده فنی بود و دو طرف نقشه‌ها و داده‌هایی را ارائه کردند.

منابع تأکید کردند، طرف لبنانی به طرحی که ارائه کرده، پایبند است و طرح خود را با نقشه‌ها، اسناد تاریخی و جغرافیایی و توپوگرافی که صحت طرحش را تأیید می‌کنند، پایبند است.

منابع لبنانی اعلام کردند، مذاکرات آسان نخواهد بود و اختلافات فنی میان دو طرف وجود دارد اما دو طرف نیت جدی برای رسیدن به نتیجه دارند.

این منابع اعلام کردند، هیئت لبنانی از شایستگی و لیاقت برخوردار است. بسام یاسین، رئیس هیئت لبنان یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های ارتش است که مهارت مذاکره در این پرونده‌ها و نقشه‌های دریایی را دارد. یاسین و تیم دیگری از مهم‌ترین افسران ارتش حدود هشت ماه پیش شروع به تهیه نقشه‌ها و بررسی پرونده‌ها کردند.

این منابع اعلام کردند، نجیب مسیحی از آن زمان با ارتش لبنان برای تهیه نقشه‌ها همکاری کرد و با استناد به قانون دریاها حق لبنان را در منطقه دریایی که خواهان آن است، ثابت کرد.

وسام شباط نیز کارشناس و مسئول پرونده نفت در وزارت انرژی لبنان است و در این هیئت برای توضیح مسائل مربوط به اکتشاف نفت و گاز حضور دارد. به گفته منابع این هیئت صد درصد فنی هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین