کد خبر: ۶۷۹۰۹۲
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
رئیس جمهوری سوریه در اظهاراتی علت بحران اقتصادی کنونی سوریه و ارتباط آن با بانک‌های لبنانی را توضیح داد.
آفتاب‌‌نیوز :

«بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه در جریان دیدار از یک نمایشگاه با همسر خود «اسماء اسد» درباره ارتباط لبنان با بحران اقتصادی سوریه اظهار داشت که اکنون مشکل اضافی که این کشور از آن رنج می‌برد و حل‌نشده باقی مانده، سپرده‌های سوری‌ها در بانک‌های لبنان است که پس از بحران مالی لبنان بلوکه شدند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، بشار اسد تصریح کرد که تحریم‌ها از سال‌ها قبل آغاز شدند و این به بدان معنا نیست که تحریم‌ها خوب هستند و آمریکایی‌ها بی‌گناهند؛ اما علت بحران اقتصادی کنونی قانون «سزار» ( جدیدترین تحریم‌های آمریکا علیه سوریه از ژوئن گذشته) نیست.

وی خاطرنشان کرد که این بحران پیش از اعمال قانون سزار و چند سال پس از محاصره آغاز شد؛ یعنی زمانی که سپرده‌های سوری‌ها در بانک‌های لبنانی بلوکه شد.

وی گفت که برخی می‌گویند این سپرده‌ها 20 میلیارد دلار است و برخی می گویند 42 میلیارد دلار، ما نمی دانیم رقم واقعی آن چه‌قدر است؛ اما چنین ارقامی برای اقتصاد کشوری همچون سوریه بسیار خطرناک است.

رئیس‌جمهوری سوریه افزود، اینکه همواره بخواهیم نظام و دولت را مقصر بدانیم کار راحتی بوده و اینکه همه اشتباه می‌کنند موضوع دیگری است؛ اما بحران اقتصادی کنونی ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

ماه گذشته دولت سوریه در نتیجه کمبود شدید سوخت، قیمت نان را به دنبال کاهش ذخیره آرد افزایش داد که موجب نارضایتی مردم شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین