کد خبر: ۶۷۹۳۱۸
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
او در بازجویی‌ها سرانجام اعتراف کرد که شیما را به قتل رسانده و جسدش را کنار رودخانه در روستای زادگاهش دفن کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ظهر پنجشنبه بود که امیدشان پس از ۱۵ ماه ناامید شد؛ ۱۵ ماه به دنبال دخترش بود. روزی ۱۸ ساعت نقطه به نقطه شهر را گشت، ردش را پیدا کرد، اما هرگز به شیما نرسید. سرنوشت دختر پانزده ساله با مرگ گره خورد؛ خبر تلخی که پلیس به پدر و مادر چشم‌انتظار داد. ۱۰ روزی از انتشار کلیپی که پدر شیما منتشر کرد، می‌گذشت که تنها مظنون پرونده بار دیگر بازداشت شد و به قتل دختر گمشده اعتراف کرد.

جنایت تکان‌دهنده در تهران/ قتل شیما ۱۵ ساله در شکنجه‌گاه بهلول

جنایت تکان‌دهنده در تهران/ قتل شیما ۱۵ ساله در شکنجه‌گاه بهلول

پدر شیما از غم گم شدن دخترش در بستر بیماری

 بیست‌وششم مرداد سال ۹۸ بود که شیما خام حرف‌های پسر بدلیجات‌فروش رو‌به‌روی مدرسه‌شان شد. پدر دخترک می‌گوید: «از همان روز دیگر نخوابیدم و فکر پیداکردن شیما تنها دخترم لحظه‌ای رهایم نکرد؛ پسر بدلی فروش، شیما را وادار کرد خانه را ترک کند. از همان شب آواره خیابان‌ها و پس‌کوچه‌های تهران شدم تا ظهر پنجشنبه.»

اعتراف تلخ
بهلول معروف به محمود پس از فرازونشیب‌های فراوان حالا اعتراف کرده است؛ اعترافی تلخ که دل خانواده این دختر را بیش از هر وقت دیگری به درد آورده است. اشک پشت اشک. عزاداری می‌کنند. از غروب پنجشنبه پارچه سیاه به در خانه زده‌اند و دوستان و آشنایان با ماسک‌های روی صورت برای همدردی پا به خانه پدر دردمند می‌گذارند؛ او می‌گوید: «دیگر رنگ خوشی به خانه‌مان برنمی‌گردد و ماتم نقش همیشگی در و دیوار این خانه خواهد بود.»

شیما که از سوی آرش پسر بدلی‌فروش اغفال شده بود، پس از ساعتی به پایانه بیهقی می‌رود؛ در حالی که سرگردان و درمانده بود از طریق مغازه اسباب‌بازی فروشی با مادرش تماس می‌گیرد. گریه‌های شیما و التماس‌های مادر پشت گوشی هنوز در خانه آقای احمد صباگردی‌مقدم شنیده می‌شود؛ مکالمه آخر سیما که پلیس آن را ردیابی و ضبط شد. التماس‌های مادر هم فایده‌ای نداشت. شیما دیگر هرگز راه خانه‌شان را ندید و برنگشت؛ ربودند، اسیرش کردند و در آخر او را کشتند. عامل همه این‌ها بهلول بود؛ مردی که در پایانه بیهقی مواد توزیع و زن‌ها و دختران جوان را اغفال می‌کرد.

مردی که ۷ سال پیش از همسرش جدا شد و در خانه‌ای قدیمی در چهارراه نظام‌آباد مستأجر بود.

ردیابی‌های پلیسی و پدر
احمد صباگردی‌مقدم در ادامه گفت: «پس از شکایت و اعلام فقدانی شیما، مأموران پلیس آگاهی پایگاه چهارم سیدخندان شماره‌ای را که دخترم با مادرش تماس گرفته بود، ردیابی کردند و به مغازه اسباب‌بازی‌فروشی در نزدیکی پایانه رسیدند. صاحب اسباب‌بازی‌فروشی تأیید کرد که دخترم آنجا بوده و پس از بیرون‌رفتن از مغازه به سمت پایانه رفته است.»

دوربین‌های مداربسته بررسی شد. تصاویر نشان می‌داد دختر نوجوان در ساعت ۲ بامداد روی یکی از نیمکت‌های پایانه و مقابل رستوران شبانه‌روزی نشسته بود؛ اشک‌های بی‌امان شیما حتی در تصاویر مداربسته هم ضبط شده بود. پیرمردی کنار او می‌نشیند و پس از ۴۰ دقیقه صحبت با او شیما را سوار خودرو پژو سفید‌رنگش می‌کند و آن‌ها می‌روند.

شناسایی شیما در رستوران بیهقی
از همان روز احمد این پدر دردمند کفش آهنی به پا می‌کند و در کوچه پس کوچه‌های تهران به دنبال سرنخی از شیما می‌گردد؛ روزی ۱۸ ساعت در جست‌وجوی تنها دخترش بود. می‌گوید: «سراغ دخترم را از همه می‌گرفتم در آخر به صاحب رستوران رسیدم. او دخترم را با آن پیرمرد روی نیمکت روبه‌روی رستوران دیده بود.»

تنها او می‌دانست که بهلول دخترک را با خود برده است؛ از روی عکسی که در دستان پدر بود، تشخیص داده بود.

صاحب رستوران به پدر رنجور گفته بود: «بهلول ملقب به محمود در پوشش راننده آژانس اینترنتی، ماده مخدر شیشه می‌فروشد. بهلول در کنار فروش مواد، زنان و دختران جوان را طعمه نیت سیاه خود می‌کند. زمانی که دختر شما همراه بهلول به راه افتاد با بهلول دعوا کردم و به او گفتم که این دختر خیلی کوچک است، این کار را نکن؛ اما بهلول به حرفم توجهی نکرد و گفت که این دختر تاکسی می‌خواهد قرار نیست اتفاقی رخ دهد.»

بهلول ۶۱ ساله متهم قتل شیما

جنایت تکان‌دهنده در تهران/ قتل شیما ۱۵ ساله در شکنجه‌گاه بهلول

آزادی پس از نخستین بازجویی
با توجه به مستندات، بهلول به آگاهی سیدخندان احضار و بازجویی شد؛ بازجویی که خیلی زود آزاد شد و دوباره به خانه برگشت.

بهلول به مأموران پلیس گفته بود که شیما را در چهارراه نظام‌آباد پیاده کرده است؛ اما این طور نبود، همان لحظه که بهلول در پلیس آگاهی این دروغ‌ها را سر هم می‌کرد، شیما در خانه این مرد زندانی بود.

پدر شیما گفت: «افسر پرونده پس از بازجویی او را رها کرد و خطاب به من گفت که فکر نمی‌کنم این فرد دخالتی در این پرونده داشته باشد پس از این بود که درخواست کردم تا پرونده شیما را به اداره ۱۱ آگاهی مرکز انتقال دهند.»

۴۵ روز شکنجه
پرونده شیما در اداره ۱۱ آگاهی تهران پیگیری شد و احضار بهلول به پلیس آگاهی مرکز صورت گرفت. این بار بهلول اعتراف کرد، اما نه کامل. او ۴۵ روز شیما را در خانه‌اش زندانی کرده و او را مجبور کرده بود که شیشه مصرف کند.

احمد صباگردی‌مقدم در ادامه گفت: «بهلول مقابل بازپرس شعبه ۷ دادسرای جنایی تهران گفته بود مواقعی که از خانه خارج می‌شد در را بر روی دخترم قفل می‌کرد. او همه چیز را گفت به جز اینکه دخترم کجاست.»

هنگامی که پلیس خانه بهلول را بازرسی کرد، من و همسرم در آنجا بودیم. خانه بهلول مثل خانه وحشت بود، تمام درز‌های خانه گرفته شده و با پتو خانه را عایق‌کاری کرده بود. در خانه‌اش گونی وجود داشت که حاوی ده‌ها جفت کفش دخترانه و بچگانه بود؛ اما اینجا پایان پرونده نبود. از آنجا که با وجود مستندات موجود امکان سفر شیما به مشهد وجود داشت، پرونده به دادسرا مشهد ارجاع شد، اما در آنجا هم هیچ سرنخی پیدا نشد.

متهم پرونده ۴۵ روز بازداشت و تحت بازجویی بود، اما لب به اعتراف نگشود و به دلیل دسترسی‌نداشتن به ادله کافی مظنون شصت‌ویک ساله با قرار وثیقه آزاد شد.

انتشار یک کلیپ
پدر شیما حدودا دو هفته پیش بود که با انتشار کلیپی خطاب به رئیس قوه قضائیه، تقاضای رسیدگی به پرونده دخترش را کرد؛ کلیپی که پرده از جزئیات این آدم‌ربایی و گم‌شدن مرموز شیما برمی‌داشت. دست به دست چرخید و خیلی از کاربران این حادثه تلخ را از زبان احمد، مرد کتابداری که حالا بازنشسته است، شنیدند.

بعد از انتشار این کلیپ بود که بهلول چهارشنبه، هفتم آبان، بار دیگر بازداشت شد. او به پلیس آگاهی منتقل شد. بازداشتی که پدر شیما از آن بی‌خبر بود، اما یک تماس از دوستانش کافی بود که پرونده معمایی شیما پس از ۱۵ ماه مشخص شود.

سریال ربایش دختران و زنان
پدر شیما در ادامه گفت: «صبح شنبه، دهم آبان، یکی از دوستانم تماس گرفت، می‌گفت غروب جمعه زنی در خانه بهلول اسیر شده بود. او شیشه‌های خانه را شکسته بود و با فریاد و سروصدا از همسایه‌ها کمک خواسته بود، جمعیت زیادی جمع شد و پلیس به خانه بهلول رفت. این زن هم در دام این مرد شصت‌ویک ساله اسیر شده بود. با این تماس بود که خود را جلوی خانه بهلول رساندم، همسایه و میوه‌فروش محل را دیدم و از آن‌ها پرس‌و‌جو کردم.»

اطلاعات درست بود. بهلول یک زن دیگر را قربانی نقشه‌های سیاه خود کرده بود. آتش‌نشانی آمده بود و مأموران کلانتری نامجو. مأموران کلانتری نامجو زنی که بسیار ترسیده بود را از خانه آزاد کردند.

پدر که بسیار دل‌نگران دخترش بود و در این روز‌ها و ماه‌ها دست از جست‌وجو شیما برنداشته بود، بار دیگر خود را به کلانتری رساند. صحبت‌ها با هم مطابقت داشتند. بهلول مرد موادفروش، اما این بار دیگر نتواست قسر در برود و با توجه به مدارک و مستندات مجبور شد اعتراف کند؛ اعترافی تلخ که برای پدر و مادر شیما گران تمام شد.

کشف جسد در روستای کلیبر
او در بازجویی‌ها سرانجام اعتراف کرد که شیما را به قتل رسانده و جسدش را کنار رودخانه در روستای زادگاهش دفن کرده است. همین اعتراف کافی بود تا تیم جنایی و قضائی به روستا بروند و جسد دختر پانزده ساله را پیدا کنند.

جنایت تکان‌دهنده در تهران/ قتل شیما ۱۵ ساله در شکنجه‌گاه بهلول

احمد صباگردی می‌گوید: «شیما دختری باهوش بود. او در رفاه کامل زندگی می‌کرد. معلم خصوصی زبان خارجه و ریاضیات و موسیقی داشت. هر چیزی که می‌خواست سریعا برای او فراهم می‌شد. شیما را اغفال کردند. از آن مرداد ۹۸ سیاه‌روز شدیم. مادرش به‌شدت شوکه شده است؛ حتی فکرش را هم نمی‌کردیم چنین بلایی سرمان بیاید. دخترم بی‌گناه بود. هنوز از جزئیات قتل و چرایی این جنایت خبری نداریم. تنها چیزی که می‌دانم این است که بهلول به قتل اعتراف کرده است. جسد دخترم را هم در روستای کلیبر در استان آذربایجان شرقی دفن کرده است. از آقای رئیسی و تمام کسانی که باعث شدند این پرونده به سرانجام برسد تشکر می‌کنم.»

منبع: شهروند
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
28
عملکرد پلیس مایه شرمسادی است ،نه تشکر
am.54
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
12
تا کی باید شاهد این حوادث و عدم انتشار تصاویر این زالوها باشیم ،شاید موارد متعدد دیگری از این قربانی ها باشند که با انتشار تصویر واضح این زالو مراجعه نمایند.
مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
29
چرا افسر پرونده بهلول را آزاد کرده و از منزل او بازرسی نکرده که دختر نجات یابد. واقعا این افسر باید مجازات شود.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
25
اگر بار اول پلیس خانه را گشته بود؟
ال هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
11
اگر خبرنگاران نگران جرم تشویش اذهان نبودند
از این خبرها بیشتر بود .

اگرچه این خبرها اگاهی دهنده و پیشگیرانه محیط موجود است .

همه کشورها برای مشکل متهم ها تدبیر جلو گیرانه بومی برای کاهش دارند .

ایران مدیران خود سر کم ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
14
آه از این همه مصیبتی که این ملت هر روز تحمل می کنه!!! از یه دختر ۱۵ ساله چی می خواستن؟ چرا الان رنگ غیرت یه سری بیرون نمی زنه؟ کسی تجمع به اصطلاح خودجوش برگزار نمی کنه؟ فکر اینکه اون دختر توی اون خونه چی کشیده کافیه تا آدم دق کنه
اولیائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
10
یا فاطمه الزهرا ع مدد
برخی مدیران نا اگاه , بظاهر دلسوز هدایت فرما .
یا
دوره های باز اموزی و نواموزی و دانش افزایی و مهارت یابی حوزه مسولیت را برایشان فراهم شود.
تبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
13
سوال کنید .
ایا پلیس در دوره های جدید اموزشی شرکت کرده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
1
13
از اینکه دخترت رو دستس دستی به مرگ دادن تشکر می کنی؟؟؟؟!!!!
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
6
برای فوتبال مربی خارجی می اورند .
برای دیگر نهاد ها چون بی سرو صدا خدمت میکنند .
غافل از از اوردن مربی خارجی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
11
هر کس کوتاهی کرده باید مجازات شود.
اراکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
0
11
کاش با خبرهای تکان دهنده برخی مدیران تکان میخوردند , در تفکر, رفتار خود تجدید نظر میکردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
3
آیا پلیس و اگاهی همچنین مضنونی رو نباید زیر نظر می داشتند؟ آیا این افراد باید به حال خود رها شوند تا علی رغم مضنون بودن بازهم مرتکب جنایت شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
مظنون
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
3
چرا چشمهای این موجود پلید را مات کرده اید؟ او مگر آبرویی داردکه می خواهید حفظش کنید؟چهره کامل اورا به مردم نشان دهید مطمئنا افراد دیگری هم هستند که از او شاکی باشند واز ترس آبرویشان شکایت نکرده اند. این مرد دیو صفت زالو را باید تحویل پدرومادر شیما داد تا هر جور که دوست دارند با او رفتار کنند.اگر این شیطان مجسم را تحویل من بدهند اورا به سلولهای بدنش تجزیه می کنم.این دختر معصوم وساده دل چه روزها وشبهای سختی را در شکنجه گاه این شیطان پلید گذرانده است.از ماموران آگاهی هم گله ای بسیار بزرگ دارم که در قبال این پرونده سهل انگاری وقصور کرده اند وپرونده را دنبال نکرده وگذاشته اند تا این کفتار پیر سرفرصت این دختر معصوم را به قتل برساند.ماموری که در خصوص این پرونده سهل انگاری کرده باید محاکمه ومجازات شود.اولین سئوال بنده از افسران آگاهی این است که با وجودی که شیما آخرین بار با بهلول دیده شده بود وبهلول تنها مظنون پرونده بود نباید خانه بهلول بازدید وتجسس می شد؟اگر این تجسس انجام می شد شیما اکنون زنده ودر کنار خانواده اش بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
0
کاش این دختر گردنبند علی دایی بود. اون پلیس باید تحت بازجویی اطلاعات سپاه قرارگیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین