کد خبر: ۶۷۹۸۹۲
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
مدیرکل بهزیستی خراسان ‌جنوبی گفت: در هشت ماهه اول سال گذشته 29 کودک واگذارشده‌اند که این رقم در هشت ماهه اول سال جاری 39 کودک بوده که نسبت به سال قبل 34 درصد افزایش داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

علی عرب‌نژاد اظهار کرد: تعداد فرزندان واگذار شده 58 کودک بوده که 28 کودک پسر و 30 کودک دختر هستند.

وی افزود: تعداد 39 کودک از ابتدای سال تا کنون ( نیمه اول آبان‌ماه) واگذار شده‌اند که از این تعداد 18 کودک پسر و 21 کودک دختر هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان ‌جنوبی بیان کرد: در هشت ماهه اول سال گذشته 29 کودک واگذارشده‌اند که این رقم در هشت ماهه اول سال جاری 39 کودک بوده که نسبت به سال قبل 34 درصد افزایش داشته است.

عرب‌نژاد ادامه داد: تعداد 149 خانواده پشت نوبت تحویل فرزند از قبل و دارای پرونده تکمیل هستند و تعداد 110 خانواده جدید در سامانه فرزند پذیری درمرحله ثبت‌نام هستند.

وی تصریح کرد: 555 کودک تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و در حال حاضر چهار کودک قابل واگذاری است که مراحل واگذاری در دست اقدام است.

مدیرکل بهزیستی خراسان ‌جنوبی بیان کرد: در دو سال اخیر حدودا 98 خانواده دارای حکم سرپرستی موقت(امین موقت و فرزند خوانده) هستند.

عرب نژاد ادامه داد: متقاضیان فرزند خواندگی سه گروه بوده و شامل زوجین فاقد فرزند و یا زنان یا دختران فاقد همسر و زوجین دارای فرزند که دارای شرایط فرزند خواندگی باشند، هستند.

وی با اشاره به شرایط فرزند خواندگی، تصریح کرد: افراد باید دارای تابعیت ایرانی باشد، زوجین فاقد فرزند که پنج سال از ازدواج آنان گذشته باشد، یکی از زوجین بیش از سی سال سن داشته باشد، محکومیت جزایی نداشته باشند، دارای تمکن مالی باشند (شغل ثابت با درآمد ثابت، وجود بیمه‌های اجتماعی پایه و درمان و خانه مسکونی اعم از ملکی یا استیجاری و داشتن سلامت جسم و روان، عدم اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان و مقید به انجام واجبات و ترک محرمات از جمله این شرایط است.

مدیرکل بهزیستی خراسان ‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر سامانه فرزندپذیری با هدف شفافیت نحوه واگذاری کودکان راه اندازی شده که از 16 اردیبهشت ماه مراحل درخواست فرزند خواندگی از ثبت تا دریافت نتیجه از طریق سامانه به آدرس http://adoption. Behzisti. Net صورت می‌پذیرد.

عرب نژاد بیان کرد: زن و شوهری که تا سه فرزند زیستی دارند که با آن‌ها زندگی می‌کنند حتی الامکان می‌توانند یک کودک دیگر را به سرپرستی بپذیرند.

وی یادآور شد: با عنایت به اینکه روند واگذاری فرزندان به خانواده‌های متقاضی با هماهنگی مراجع قضایی و سازمان بهزیستی انجام می‌پذیرد، لذا هرگونه مراقبت و سرپرستی غیر قانونی از طریق خرید و فروش نوزاد، جعل شناسنامه ممنوع است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین