کد خبر: ۶۸۰۱۱۵
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

غضنفرآبادی رفت/ قاضی زرگر رئیس دادگاه انقلاب تهران شد

مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین احمد زرگر و تودیع حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی روسای جدید و سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور معاون اول قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری استان تهران و سایر مسئولان قضایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
غضنفرآبادی رفت/ قاضی زرگر رئیس دادگاه انقلاب تهران شد
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی رئیس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران که اکنون رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی است، گفت: کار در دادگاه انقلاب شرایط خاص خود را دارد؛ شیرینی و تلخی دارد و کار در دادگاه انقلاب اسلامی تهران متفاوت است. من چند هدف را در دادگاه انقلاب دنبال کردم و کار‌هایی را در ساختمان دادگاه انقلاب انجام دادیم.

رئیس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران تصریح کرد: خیلی دغدغه داشتم که این مجموعه قضات و کارمندان سالم بمانند و در جلسات توصیه و تاکید شد تا مراقبت صورت گیرد.  در زمینه رفع دغدغه و مشکلات همکاران آنچه که می‌شد، فراهم کردیم و در جهت حل مشکلات همکاران اداری و قضایی انجام دادیم.

وی اظهار داشت: همه تلاشم این بود که در اتاقم باز باشد و زمانی که مردم مراجعه می‌کردند وقت ملاقات داده شود و اعتقاد داشتم که اگر یک مراجعه کننده را جواب دهم مراجعات به مراجع بالاتر محدودتر می‌شود. خواهشی که دارم این است مردم را جواب دهید و در حد قانونی به آن‌ها کمک کنید.

پالایش پرونده ها، تصمیم گیری در مورد اسناد محرمانه و قفسه بندی از جمله اقداماتی بود که به گفته غضنفرآبادی انجام شده و یا در دست انجام است.

وی ضمن آرزوی توفیق، سعادت و بهروزی برای حجت الاسلام والمسلمین احمد زرگر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد در این جایگاه خدمت کنند. هر کجا باشم یک سرباز کوچک در خدمت انقلاب هستم و خدا کمک کند تا بتوانیم اثبات کنیم سرباز‌های خوبی هستیم.

دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است
محمد جواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه این مراسم گفت خدا را شاکریم که امروز این اجتماع را در دادگاه انقلاب داریم. بسیاری از ما در دادگاه انقلاب رشد کردیم و این رشد و موقعیت را مدیون همکاران عزیز و شهدای گرانقدر هستیم و افتخار می‌کنیم در اینجا کار کردیم و سرمایه، تجربه و اطلاعاتمان را از دادگاه انقلاب داریم.

وی با اشاره به اظهارات شهید بهشتی در مورد جایگاه دادگاه انقلاب و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: یاد و نام همه این عزیزان و بزرگواران را گرامی می‌داریم.

حشمتی با بیان اینکه دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است، اظهار داشت: وظیفه حفاظت و حراست از دادگاه انقلاب را داریم و باید برای تقویت آن تلاش کنیم تا به عنوان یک نهاد کارا و کارامد باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: رسیدگی به وضعیت دادگاه انقلاب را شروع کرده ایم و وظیفه داریم نظام و ارزش‌ها و بنیان‌های اصلی آن را حفظ کنیم و در وسط میدان نمی‌توانیم اهل تحلیل باشیم؛ بلکه مقتدا و رهبرمان تحلیل ارائه می‌کنند و ما باید تلاش کنیم تا فتنه‌ها رخ ندهد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد واحد تحقیقات در دادگاه انقلاب گفت: در دادگاه انقلاب به یک واحد تحقیقات نیاز داریم؛ البته پیش از این چنین واحدی را داشتیم و خیلی لازم است آن را با تلفیقی از دوستان سابق و جوان احیا کنیم و برای پیگیری و رسیدگی به پرونده ها، وجود این واحد به اعتقاد بنده ضروری است.

حشمتی مهذب با بیان اینکه مانده دادگاه انقلاب سه یا چهار هزار پرونده است، گفت: این تعداد پرونده باید به حداقل برسد و مساعدت‌هایی در جهت کاهش موجودی‌ها داریم.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در کل استان تهران در خصوص رسیدگی‌ها و ساماندهی و کاهش موجودی ها، پارسال یک چهارم کاهش موجودی‌ها برای تهران بود و این وضعیت ادامه دارد و رفع اطاله دادرسی و کاهش موجودی‌ها از موضوعات مهم است.

وی با بیان اینکه کاهش موجودی به هر قیمت نیست و اتقان آرا مهم است، گفت: در گلوگاه‌هایی مثل تجدیدنظر گفته ایم تیم بگذارند تا پرونده‌هایی که منجر به صدور رای می‌شود، ملاحظه کنند.

حشمتی مهذب تصریح کرد: میانگین وارده به محاکم ما در تهران ١٦ پرونده بیشتر از میانگین کشوری است.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: تراکم پرونده‌ها را رصد می‌کنیم و کمک می‌کنیم تا به کاهش موجودی مطلوب و منطقی برسیم.

وی با بیان اینکه تهران علی رغم اینکه مرکز کشور و پایتخت است، با محرومیت‌های خاصی مواجه است، گفت: ملارد که جمعیت قابل توجهی دارد یک بیمارستان ندارد و در سایر بخش‌ها محدودیت‌ها و فقر به عین قابل مشاهده است؛ اما در عین حال ١٢ پروژه در حال احداث داشتیم و این پروژه‌ها را حرکت دادیم و شروع به ادامه ساخت آن‌ها کردیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: پنج پروژه جدید تعریف کرده ایم که یکی مخزن مکانیزه بایگانی است و خیلی مهم است. فقط در مخزن اینجا دو میلیون و ٤٠٠ هزار پرونده داریم که باید توجه شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مردم و گوش دادن به خواسته‌های آن‌ها گفت: واقعا ما خادم مردم هستیم و باید با همه وجود در خدمت مردم باشیم.

حشمتی با قدردانی از غضنفرآبادی گفت: دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم و امیدواریم که آقای زرگر موفق باشند.

دادگاه انقلاب جایگاه رفیعی دارد
حجت الاسلام والمسلمین احمد زرگر رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران در ادامه این مراسم گفت: دادگاه انقلاب در شرایطی که به وجود آمد و زحماتی که در طول این چهل سال انجام گرفت، مشکلاتی را از کشور برطرف کرد و منافعی نصیب کشور شد که در این بحثی نیست.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران خاطرنشان کرد: من از ششم فروردین ماه سال ٥٨ در این تشکیلات بودم و واقعا شب و روز نداشتیم و نداشتند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دستگاه قضایی افزود: دادگاه انقلاب جایگاه رفیعی دارد؛ هدف نظام مقدس اسلامی کار فرهنگی و پیاده کردن احکام اسلامی است؛ لذا درخواستی که از مسئولان نظام، قوه قضاییه و عزیزان همکار دارم، این است که دست به دست هم دهیم و یک تشکیلات قوی با قولی که آقای محسنی و ریاست قوه قضاییه دادند همتراز با نظام اسلامی را محقق کنیم.

قاضی مقیسه نیز در این مراسم با قدردانی از اقدامات غضنفرآبادی رئیس پیشین دادگاه انقلاب گفت: امروز یک فرد قرص و محکم و نفوذناپذیر به سمت ریاست دادگاه انقلاب منصوب شد و ما از این جهت خیلی خوشحالیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از حجت‌الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی و قاضی مقیسه تقدیر به عمل آمد و با اعطای حکمی حجت الاسلام و المسلمین زرگر به عنوان رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران منصوب شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین