کد خبر: ۶۸۰۲۲۰
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴

ترامپ در آلاسکا پیروز شد/ رای‌های الکترال ترامپ به ۲۱۷ رسید

با شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد آرا را کسب کرده‌اند. ۳ رای الکترال آلاسکا به ترامپ رسیده تا مجموع آرای او به ۲۱۷ برسد.
ترامپ در آلاسکا پیروز شد/ رای‌های الکترال ترامپ به ۲۱۷ رسید
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز پژوهشی ادیسون اعلام کرد برآورد داده‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آلاسکا نشان می‌دهد دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه توانسته است در این ایالت به پیروزی برسد.

به گزارش رویترز، با شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد آرا را کسب کرده‌اند و طبق پیش‌بینی ادیسون پیروزی ترامپ در این ایالت قطعی است. ایالت آلاسکا سه رای الکترال دارد و فعلا مجموع آرای الکترال ترامپ به عدد ۲۱۷ رسیده است.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده که برای انتخاب دوباره در انتخابات سوم نوامبر شرکت کرد، رقابت نزدیکی را در ایالت‌های مختلف با جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و نامزد حزب دموکرات داشت.

نتایج انتخابات هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما رسانه‌های عمده آمریکا روز شنبه بایدن را پیروز انتخابات معرفی کردند. ترامپ با این ادعا که تخلفاتی رخ داده است، شکست را نپذیرفته و قصد شکایت دارد.

با این حال، بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب و تیم انتقالی او در حال آماده‌سازی مقدمات برای تحویل گرفتن کاخ سفید هستند؛ هرچند عدم پذیرش شکست از سوی رئیس جمهوری مستقر این روند را کند کرده است.

سران برخی کشورها تاکنون پیروزی بایدن را به او تبریک گفته و برخی حتی تلفنی با او گفت‌وگو کرده‌اند.

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین