کد خبر: ۶۸۰۳۲۷
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۵

ارزیابی بازی ایران و بوسنی

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید شاگردان اسکوچیچ در بازی با بوسنی در حمله و دفاع بهتر از حریف خود ظاهر شدند.
ارزیابی بازی ایران و بوسنی
آفتاب‌‌نیوز :

ابراهیم قاسم‌پور درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل بوسنی در دیدار دوستانه گفت: ما همیشه دوست داریم تیم‌ملی مقابل تیم‌های قوی و قدرتمند بازی کند. اگرچه بوسنی هم بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشت، اما تیم بدی نبود. آن‌ها در ۲۵ دقیقه پایانی دروازه ما را تحت فشار گذاشتند که ما در ضد حمله گل دوم را زدیم.

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه تیم ملی در مجموع بازی خوبی را انجام داد، گفت: ما به تیم حریف هیچ موقعیتی ندادیم. از نظر اجرای کارهای تاکتیکی، گروهی و خلق موقعیت های گل بهتر از حریف بودیم. حتی بازیکنان تعویضی مانند قایدی و عزت‌اللهی هم در مدت زمان کم مثمرثمر بودند.

وی با اشاره به گل کاوه رضایی به بوسنی در اوایل نیمه دوم اظهار کرد: گلی که کاوه رضایی به بوسنی زد نشان از حضور او در لیگ‌های خارجی داشت. او با وجود فشردگی بالا در داخل محوطه جریمه بوسنی، فقط می‌توانست با بغل پا دروازه را باز کند که این کار را هم انجام داد.

قاسم‌پور خاطرنشان کرد: البته تعدادی از بازیکنان ما در این مسابقه غایب بودند که به سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم و سلیقه او را می‌پذیریم تا تیم ملی به موفقیت برسد.

بازیکن سابق تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، درباره تغییر تاکتیک تیم ملی از ۱-۳-۲-۴ به ۱-۲-۴-۳ نیز گفت: ما الان ۵ ماه برای بازی‌های انتخابی جام جهانی وقت داریم. طبیعی است که هر مربی تاکتیک خود را دارد و نفرات مدنظر خود را هم بر همین مبنا انتخاب می‌کند. در این بازی صادق محرمی و میلاد محمدی دو هافبک ما بودند که در دفاع و حمله حضور مستمر داشتند.

وی ادامه داد: بعد از لو دادن توپ، این دو بازیکن به سرعت به خط دفاع اضافه می‌شدند و تیم ملی سریعا جمع و متمرکز می‌شد که این موضوع کار را برای بوسنی سخت کرده بود. مربی تیم ملی تاکتیکی را انتخاب می کند مخصوصا مقابل عراق و بحرین به برتری برسد.

قاسم‌پور درباره کیفیت صادق محرمی در غیبت وریا غفوری و رامین رضاییان نیز اظهار کرد: سلیقه ها و نظرات مختلف است. من معتقدمم که رضاییان و وریا توانایی بهتری چه از نظر تدافعی چه هجومی دارا هستند. محرمی در این بازی چند اشتباه فاحش داشت من غفوری و رضاییان را تواناتر می‌بینم. الته این نظر شخصی من است و به سلیقه سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم.

او درباره تغییرات احتمالی در خط حمله تیم ملی با بازگشت آزمون، طارمی، جهانبخش و ... به این تیم، گفت: به اعتقاد من بازیکنانی مانند آزمون، طارمی و جهانبخش توانایی بیشتری دارند و مدت زمان زیادی است که در تیم ملی بازی می‌کنند. فکر می‌کنم با بازگشت آن‌ها تیم ملی مجهزتر می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین