کد خبر: ۶۸۰۸۹۴
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

سریالی که باعث شد تعداد بازیکنان آنلاین شطرنج افزایش یابد!

پخش سریال شطرنجی باعث شد کاربران زیادی به شطرنج علاقه مند شوند.
سریالی که باعث شد تعداد بازیکنان آنلاین شطرنج افزایش یابد!
آفتاب‌‌نیوز :

پخش مینی سریال "ملکه گامبی" باعث شده که استقابل مردم به شطرنج بیش از گذشته شود. مینی سریال ملکه گامبی به کارگردانی مشترک اسکات آلن، اسکات فرانک و آلن اسکات به تازگی پخش فصل اول خود را پشت سر گذاشته و با استقابل بی نظیر مردم و شطرنج بازان روبه رو شده است.

داستان این سریال در مورد زندگی دختربچه‌ای یتیم است که نبوغ بالایی در شطرنج دارد. سریال از کتابی اثر والتر تویس گرفته شده که در سال ۱۹۸۳ منتشر شده بود.

اگر اهل شطرنج باشید، مقداری بیشتر از سریال لذت خواهید برد. سریال مشاوران برجسته‌ای برای صحیح نشان دادن مسائل شطرنج داشته است. حتی افرادی که اصلا از شطرنج سر در نمی‌ آورند، از دیدن این مینی سریال لذت برده اند.

تنها پس از انتشار هفت قسمت از این مینی سریال شاهد افزایش چشمگیر بازیکنان شطرنج هستیم. این مینی سریال تاکید دارد که که شطرنج خسته کننده، بی روح و منسوخ نیست. بسیاری از شطرنج بازان و هوادران شطرنج معتقداند که این سریال توانسته به این ورزش که حدود ۱۵ قرن از ابداع آن می گذرد، روح تازه‌ای دهد. پس از پخش این مینی سریال بازی‌های موبایلی شطرنج در رتبه ۱۴ بیشترین دانلود ها قرار گرفت. همچنین به گفته کارشناسان تعداد دانلود های بازی آنلاین شطرنج در سراسر جهان ۱۱ درصد افزایش داشته که این عدد کمی نیست.

پس از موفقیت این سریال، سایت های آنلاین شطرنجی اظهار کردند که کاربرانشان نسب به گذشته رشد چشم گیری داشته که این خود باعث پیشرفت شطرنج است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین