کد خبر: ۶۸۱۱۱۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲

توضیحات وزیر صمت درباره آزادسازی کالاهای موجود در گمرک/ کالاها در حال ترخیص است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر صمت درباره آزادسازی کالاهای موجود در گمرک خبر داد و گفت که حدود ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرک موجود است که با اتخاذ ساز و کارهای مناسب این کالاها در حال ترخیص است.
توضیحات وزیر صمت درباره آزادسازی کالاهای موجود در گمرک/ کالاها در حال ترخیص است
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز(سه‌شنبه) کمیسیون صنایع که با وزیر صنعت و معاونان وی برگزار شد، گفت: نمایندگان در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل آزادسازی کالاهای موجود در گمرک، تسهیل روند صادرات، تعامل با وزارت جهاد کشاورزی به منظور تأمین نیاز دامداران و کشاورزان، به بیان نقطه نظرات و انتقادات خود پرداختند.

وی با اشاره به بیان نقطه نظرات نمایندگان در این جسله، یادآور شد: فعال کردن معادن، توسعه اکتشاف در این حوزه و تاکید بر سرمایه‌گذاری متوازن ایمیدرو در مناطق مختلف کشور از جمله مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان در این نشست بود. نمایندگان همچنین تأمین نهاده‌های دامی و کشاورزی و تسهیل صدور مجوز برای شروع کسب و کارها به ویژه در حوزه صنایع و معادن را نیز مورد اشاره قرار دادند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به طرح موضوع نظارت بر بازار در این جلسه تصریح کرد: نمایندگان خواستار سرمایه‌گذاری ایمیدرو در حوزه برخی معادن مانند آلومینیوم شدند و علاوه بر این تسهیل صادرات برای تامین ارز موردنیاز کشور را نیز مورد تاکید قرار دادند.

فیروزی با اشاره به اظهارات وزیر صنعت در این جلسه ادامه داد: خط انتقال آب از خلیج فارس به طول ۸۲۰ کیلومتر که می‌تواند هرمزگان، کرمان و مناطق جنوب شرق کشور را پوشش دهد از جمله نکات بیان شده از سوی آقای رزم حسینی بود. همچنین وزیر صمت توضیحاتی درباره آزادسازی کالاهای موجود در گمرک ارائه کرد. بر اساس این توضیحات حدود ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرک موجود است که با اتخاذ ساز و کارهای مناسب این کالاها در حال ترخیص است. همچنین آقای رزم‌حسینی درصدد حذف امضاهای طلایی است تا قدرت در بخش‌های مختلف توزیع شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین