کد خبر: ۶۸۳۸۶۴
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان در مصاحبه‌ای گفت، در برجام شکاف هایی وجود دارد که باید پر شود و برنامه موشکی و حضور ایران در منطقه در آن لحاظ شود.
آفتاب‌‌نیوز :

«جرمی ایزاکاروف» سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان گفت هدف این رژیم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

ایزاکاروف در مصاحبه با شبکه «دویچه وله» در پاسخ به سوالی درخصوص قصد «جو بایدن» رئیس جمهور احتمالی آینده در آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران گفت: «فکر می‌کنم مهم‌ترین چیزی که درباره سخنان عصر پنجشنبه او می‌توان یادآوری کرد این است که نتیجه نهایی، جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است».

این مقام رژیم صهیونیستی بدون اشاره به خروج یک‌جانبه دولت آمریکا از برجام مدعی شد:‌ «این همواره هدف ما بوده است. فکر می‌کنم هدف آلمان و گروه پنج به علاوه یک و توافق هسته‌ای نیز همین است. سوال اینجا است که چگونه به آن دست پیدا می‌کنید؟ چیزی که ما ظرف ماه‌های گذشته دیده‌ایم یک سری نقض برجام از سوی ایرانی‌ها درخصوص مقادیر غنی‌سازی اورانیوم، سطح غنی‌سازی و استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته و به‌طور کلی اقدامات ثبات‌زا در خاورمیانه است».

ایزاکاروف در ادامه ادعاهایش گفت: «در توافق هسته‌ای با ایران شکاف‌هایی وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود و مشخصاً گام‌های دولت ایران در راستای بی‌ثبات کردن خاورمیانه، تداوم برنامه موشکی و نقض شروط درج شده در توافق، به ما تضمینی درخصوص عملی بودن این توافق نمی‌دهد».

وی در پاسخ به این سوال که چه چیزی این تضمین را برای رژیم صهیونیستی فراهم می‌کند گفت: «تحویل قدرت در واشنگتن در حال انجام است و دولت جدید آمریکا باید به طور مشخص به این مسئله رسیدگی کند. انتخاب تیم‌ها سیاست‌هایی که با شرکای اروپایی و به نظرم همچنین اسرائیل مشورت داشته باشند، زمان بر خواهد بود».

در ادامه دویچه وله پرسید: «پس اذعان می‌کنید این توافق نمرده است؟». ایزاکاروف پاسخ داد: «به اتخاذ دیپلماسی موثری نیاز داریم که از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند و از دید من چنین کاری به میزان زیادی به این مشورت‌ها بستگی دارد که در هفته‌ها و ماه‌های آتی انجام خواهند شد تا سیاستی موثر و فعال ایجاد شود و هدف فوق را تضمین کند».

هنگامی که دویچه وله از ایزاکانوف پرسید آیا این رژیم در ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند ایرانی حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای نقش داشته او از پاسخ طفره رفت و مدعی شد: «ایران اسرائیل را بابت هر مشکلی در خاورمیانه سرزنش می‌کند و از این نقطه نظر فکر می‌کنم مهم‌تر آن است که ببینیم ایران چکار می‌کند».

وی در ادامه این ادعاها با تغییر موضوع سوال مدعی شد: «این مسئله به من مربوط نمی‌شود. ممکن است آن‌ها گمانه‌زنی‌هایی داشته باشند و چندباری دیده‌ایم که چیزی گفته‌اند و درست نبوده، به‌خصوص درباره کاری که باید در تعهد نسبت به توافق هسته‌ای انجام می‌دادند».

ایزاکانوف درخصوص روابط رژیم صهیونیستی و بایدن نیز گفت: «من دوبار در واشنگتن خدمت کرده‌ام و با بایدن دیدار داشته‌ام. او را دوستی عالی برای اسرائیل می‌بینم و فکر می‌کنم هر دولتی که بیاید، نیاز به تداوم همکاری راهبری با اسرائیل را درک می‌کند. فکر می‌کنم آن‌ها (تیم بایدن) نیز از عادی‌سازی‌ها و همچنین توافقات سازشی که با مصر و اردن داریم حمایت می‌کنند. بایدن یک تیم سیاست خارجی قوی منصوب کرده که قبلاً نیز با آن‌ها در ارتباط بوده‌ایم».

سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان در حالی از اذعان به دست داشتن این رژیم در ترور شهید فخری زاده طفره می‌رود که «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، امروز (جمعه) در اظهاراتی به‌طور ضمنی تهدید کرد که ترورهای بیشتری علیه دانشمندان هسته‌ای ایران رخ خواهد داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین