کد خبر: ۶۸۴۱۳۶
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: پیش بینی می‌شود تا ۱۰ روز آینده با تدابیر صورت گرفته، قیمت مرغ در بازار آزاد کاهش یابد و با نرخ مصوب یکی شود.
آفتاب‌‌نیوز :

آقای مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران افزود: در حال حاضر قیمت مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است در حالی قیمت‌ها در بازار آزاد بالاتر از این رقم است.

وی اضافه کرد: مرغ تنظیم بازاری به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان از ۱۰ روز پیش علاوه بر میادین میوه و تره بار در واحدهای صنفی سطح شهر هم در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: این اقدام ضمن کاهش قیمت‌ها باعث شده صف‌های خرید مرغ در غرف میادین میوه و تره بار نیز کمتر شود.

وی با اشاره به این خبر که قیمت هر کیلوگرم مرغ تا مرز ۳۶ هزار تومان هم پیش رفته بود، افزود: عرضه مرغ تنظیم بازاری باعث شده قیمت مرغ در بازار تا مرز ۲۵ هزار تومان کاهش پیدا کند.

یوسف خانی گفت: قیمت مرغ گرم هر روز نسبت به روز قبل در بازار رو به کاهش است و علت این کاهش هم عرضه همین مرغ‌های تنظیم بازاری است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به این پرسش که بیشتر فروشگاه‌ها مرغ را قطعه بندی و با قیمت‌های بالا عرضه می‌کنند آیا این اقدام به نوعی دور زدن مصوبات دولت و تخلف محسوب نمی‌شود»، گفت: قطعه بندی مرغ خیلی قیمت مشخصی ندارد به همین دلیل برخی‌ها مرغ را قطعه بندی با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌کنند که به نوعی تخلف است.

وی افزود: این اتفاق هم در میادین میوه و تره بار و هم در واحدهای صنفی می‌افتد از این رو ضرورت دارد حوزه‌های بازرسی و نظارت این موضوع را کنترل کنند.

یوسف خانی ادامه داد: مرغ تنظیم بازاری نه تنها در شهر تهران بلکه در سطح استان تهران هم در حال عرضه است.

وی ضمن اشاره به اینکه مرغ تنظیم بازاری به اندازه‌ای نیست که درهمه واحدهای صنفی و فروشگاه عرضه شود، گفت: خوشبختانه عرضه این مرغ در ۷۰ درصد غرف میادین میوه و تره بار شهرداری و واحدهای صنفی شهر و استان در حال انجام است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی افزود: هدف توزیع مرغ تنظیم بازاری رسیدن قیمت مرغ در بازار آزاد به نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی یادآورشد: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار آزاد بالاتر از نرخ مصوب است از این رو پیش بینی می‌شود تا ۱۰ روز آینده با ادامه توزیع مرغ تنظیم بازاری قیمت مرغ در بازار آزاد با نرخ مصوب یکی شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین