کد خبر: ۶۸۴۷۶۲
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
همزمان با افزایش چشمگیر میزان ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای اروپایی، شمار مبتلایان جهانی این بیماری نیز از شصت و نه میلیون نفر بیشتر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد پنجشنبه از ۶۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۶۹,۰۵۷,۶۲۶ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۵۷۲,۰۰۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۴۷,۸۴۱,۵۶۳ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

 در این میان، ایالات متحده آمریکا با پانزده میلیون و هفتصدوچهل هزار مبتلا و ۲۹۵ هزار جان باخته، در صدر کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار دارد. این در حالی است که به اذعان رسانه‌های آمریکایی، مسئولان دولتی این کشور به جای رسیدگی به وضع وخیم همه‌گیری در این کشور، مشغول جنگ قدرت و منازعه بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری هستند.

طبق داده‌های وُرلداُمتر، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع فعلا ۱۴۹ هزار  مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده که احتمال افزایش آن تا پایان روز چهارشنبه (به وقت محلی) در این کشور وجود دارد. طی یک روز گذشته نیز فعلا ۲۰۱۹ فوتی گزارش شده است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۲.۸۰ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۴.۱۴ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا نه میلیون و هفتصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با شش میلیون و ششصد هزار مبتلا یعنی ۹،۶۸ درصد کل بیماران، قرار دارد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود هجده میلیون و دویست هزار مبتلا و نزدیک به ۴۳۶ هزار فوتی، و قاره اروپا با نزدیک به نوزده میلیون مورد ابتلا و ۴۳۸ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا چند روز  هشدار داد در صورتی که خط سیر همه‌گیری کرونا در این کشور تغییری نکند قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به آسانی از ۳۰۰ هزار نفر فراتر خواهد رفت.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا امروز شمار ابتلای جهانی از ۶۹ میلیون نفر عبور کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین