کد خبر: ۶۸۶۲۵۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
انتقاد شدید پرستاران به پیشنهاد وزارت بهداشت
پرستاران می‌گویند: برای قدردانی از ما، حق و حقوق قانونی‌مان را بپردازند. شما کارانه‌ها رو بدین، ما سوت بلبلی می‌زنیم؛ شما همسان‌سازی حقوق پرستاران شرکتی و دولتی رو انجام بدین، ما شبانه‌روزی خودمون از خوشحالی سوت می‌زنیم؛ و...
آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور (رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت) دستوری صادر کرده است که در روزهای اخیر به انتقاد شدید پرستاران انجامیده است. چند روز پیش از این، جهانپور اعلام کرد: «خواهشمند است در راستای قدردانی از پرستاران و مدافعان سلامت این مرز و بوم، در تاریخ شنبه ۲۹/۰۹/۱۳۹۹ در اقدامی نمادین راس ساعت ۲۰، سوت قطارها و کشتی‌ها و زنگ کارخانجات و صنایع به صدا درآید.»

نامه جهانپور بیست و پنجم آذرماه منتشر و در صفحه اینستاگرامی خانه پرستار بازنشر شد؛ پرستاران در این صفحه، کامنت‌های اعتراضی بسیار گذاشتند و از این دستور بدون کارایی انتقاد کردند. این کامنت‌ها متفاوت بود:

«شما کارانه‌ها رو بدین، ما سوت بلبلی می‌زنیم؛ شما همسان‌سازی حقوق پرستاران شرکتی و دولتی رو انجام بدین، ما شبانه‌روزی خودمون از خوشحالی سوت می‌زنیم؛ و...»

همچنین این نامه، موجب واکنش‌هایی در فضای مجازی شد. پرستاران در اعتراض به سوت کارخانجات و کشتی‌ها، می‌گویند: ما حق و حقوق‌مان را می‌خواهیم.

یکی از پرستاران شرکتی زنجان در این رابطه می‌گوید: خواسته ما پرستاران اجرای قوانین بر زمین مانده است؛ اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری، ارتقای بهره‌وری و حذف تبعیض میان پرستاران. بسیاری از پرستاران شاغل، حتی حق کرونا را هم نگرفته‌اند؛ حالا می‌خواهند به افتخارمان سوت بزنند! حرف پرستاران ساده است: حق و حقوق ما را بدهید، سوت نمی‌خواهیم!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
0
6
دولت باید طلب وزارت بهداشت از یک میلیارد دلار برداشته شده از صندوق توسعه ملی برای کنترل بیماری کرونارا بدهد.دولت تاکنون 228 میلیون دلار از این یک میلیارد دلار اعتبارات وزارت بهداشت را پرداخت کرده است و وزارت بهداشت 772 میلیون دلار دیگر از دولت طلبکار است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
0
4
بجای اینکه ایران تو عراق بیمارستان میسازه باید حقوق پررستار و کادر پزشکی درگیر را اضافه کنه و سروقت بده . تو عراق بیمارستان می‌سازیم همین الان پول بدهی ما را نمی‌دهد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
0
2
پرستار اوای سلامت با حقوق چهار میلیون و پانصد تومان واقعا ظلمه
دلارودی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
0
2
این گلایه پرستاران نشانه تدبیر و کلید طلایی اصلاحات است که پدر همه رو دراورده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
0
3
وقتی تولید متسعان 800 میلیون خرج برمیداره معلومه پولا تموم میشه!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین