کد خبر: ۶۸۶۹۳۷
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
اقدامات لازم برای واکسن کرونا انجام شده است

روحانی: ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید اما بهترین راه مبارزه با فساد تصویب FATF است

رئیس‌جمهور گفت: به مردم بشارت می دهم که در خصوص واکسن کرونا اقدامات لازم انجام شده است. بانک مرکزی و وزارت بهداشت همه توان خود را به کار گرفته اند و برنامه ریزی کرده اند و هم واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می گیرد و و هم در واکسن داخلی امیدواریم به تولید برسیم.
روحانی: ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید اما بهترین راه مبارزه با فساد تصویب FATF است
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه امروز (چهارشنبه ۳ دی) هیات دولت اظهار کرد: یکی از راه های مبارزه با فساد همان چهار لایحه ای بود که دو تای آن تصویب شد و در دو تای دیگر دستور رهبری راهگشاست. بهترین راه برای مبارزه با فساد تصویب لوایح معروف به FATF است؛ البته ممکن است بعضی ها خوششان نیاید.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که دولت از ابتدا به دنبال آن بوده و تا پایان آن را ادامه خواهد داد مبارزه با فساد و شفافیت است. کافی است محققان کار دولت در این زمینه را با گذشته مقایسه کنند. اولین کار بزرگ ما ایجاد فضای مجازی مناسب هم برای کسب و کار و هم برای اطلاعات بود. مثل همین بودجه ای که می بینید در همان روزی که تقدیم مجلس می شود در اختیار کل مردم هم قرار می گیرد. شفافیت امروز این است که بتوانیم همه فعالیت های اقتصادی را از طریق فضای مجازی و دولت الکترونیک انجام دهیم.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: راه مبارزه با فساد شفافیت است تا همه مردم همه چیز را بدانند و بتوانند نقد کنند. در زمینه دولت الکترونیک تلاش این است که این موضوع رشد پیدا کند ضمن اینکه در سامانه های تجارت، حمل و نقل، مالیات و انبارها تحول بزرگی صورت خواهد گرفت. مردم در آینده نزدیک اطلاعات کالاها از روی کشتی تا انبارها را مستقیما خواهند دید.

روحانی اضافه کرد: موضوع دیگر در مبارزه با فساد مبارزه با موسسات مالی غیرمجاز بود که در این زمینه دولت هزینه سنگینی متحمل شد تا این موسسات را ببندد. کار دوم ادغام بانک های نیروهای مسلح است که بسیار مهم بود تا این بانک ها شرایط بهتری پیدا کنند.

وی همچنین گفت: شرایط مالی شفاف تر و روشن تر راه مطمئن تری برای اقتصاد و صلح و برای همه مردم بوجود خواهد آورد. ان شاءالله ما هم همه اهداف مد نظرمان از مبارزه با فساد تا چابک سازی دولت، مقابله با کرونا، وضعیت معیشت مردم، رونق تولید و مبارزه با تحریم ها را تا روز آخر با کمک مردم و ارشادات رهبری ادامه می دهیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کاهش آثار جنگ اقتصادی و پایان بخشیدن به تحریم ظالمانه از دیگر مسائل مهم دولت است، تأکید کرد: ما هر روزی که بتوانیم این تحریم را بشکنیم، یعنی صهیونیسم، ارتجاع و تندروها را شکست داده ایم. هر روزی که صهیونیست ها، مرتجعین و تندروهای آمریکایی پشت شان به خاک مالیده شود برای ما پیروزی است.

وی اضافه کرد: آن ها که می گویند حالا تحریم باشد یا نباشد یا دو روز و سه روز عقب تر بیفتد حتما وضع شان خوب است ولی فشار اصلی روی مردم است که هر روز در حال تحمل این فشار هستند. البته بعضی ها اصرار دارند که آمریکا را تطهیر کنند و بگویند آمریکا خیلی خوب است و دولت بد است.

وی همچنین یادآور شد: ما دو موجود مجنون داشتیم که به مردم ما جنگ تحمیل کردند؛ یک مجنون صدام بود و مجنون دیگر ترامپ. آن یکی جنگ نظامی و این یکی جنگ اقتصادی را به مردم ما تحمیل کردند. در جنگ نظامی ما دست به دست هم متحد و یک صدا شدیم تا به پیروزی رسیدیم و روزی که آن مجنون به دار آویخته شد پیروزی نهایی را دیدیم.

روحانی ادامه داد: سرنوشت ترامپ هم بهتر از سرنوشت صدام نخواهد بود. دیدیم ملت ما آن هایی را که با غرور به دنبال شکستن ما بودند شکست دادند. ما نگذاشتیم آن ها در این جنگ اقتصادی به هدف شان برسند. همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند نباید بگذاریم تحریم ها اثر بگذارد و باید اثرش را کم کنیم. بزرگترین کاهش اثر این تحریم ها این بود که نگذاشتیم تحریم ها به هدف اصلی شان برسند. هدف اصلی این بود که نظام را بشکنند و به خیال خودشان در همان سال 97 می خواستند پایان نظام را جشن بگیرند.

وی افزود: آن ها شکست خوردند و منزوی شدند و هر وقت که به سازمان ملل آمدند حتی دوستان سنتی شان از جمله اروپایی ها با آن ها همراهی نکردند. ما نگذاشتیم تحریم ها به هدف اصلی خود برسند. البته این تحریم ها مردم ما را بسیار آزار داد و باید همچنان اثرش را کم کنیم. اینکه مردم در فعالیت ها حضور دارند یعنی کاهش آثار تحریم ها. رشد اقتصادی امسال و افزایش تولید معنی اش این است که آثار تحریم ها را کاهش دادیم و حرکت های دیگر اقتصادی و افتتاح ها این واقعیت را به ما نشان می دهد چرا که در کنار معیشت و سلامت مردم هدف دیگر ما رونق تولید است و شاهد هستیم که در زمینه های مختلف حرکات خوبی شروع شده، از شرکت های دانش بنیان گرفته که فعال تر شدن سرمایه گذاری ها که دارند در مسیر رشد قرار می گیرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ایران با همسایه ها و کشورهای دنیا رو به افزایش است، عنوان کرد: در جنگ قره باغ دیدیم که مرزهای ما که در اختیار افرادی که آن ها را اشغال کرده بودند بود، آزاد شد و در اختیار آذربایجان قرار گرفت. بهبود روابط با آذربایجان اولین اثر آن بود و ما توانستیم در سد خداآفرین به نتیجه برسیم. می توانیم در این سد از برق و آب راحت تر استفاده کنیم و 120 هزار هکتار از اراضی ما را مشروب می کند.

وی ادامه داد: در راه آهن و تحرکات ترانزیتی هم آثار مثبتی داشته و خواهد داشت. ما در شرق تحولات خوبی داشتیم و برای اولین بار با ریل وارد افغانستان شدیم که این مسیر به هرات می رسد و بعد از آن به مزارشریف و آسیای مرکزی و ازبکستان هم خواهد رسید. در جنوب شرق هم حرکت خوبی شروع شد و با پاکستان دو مسیر باز شد. مرز ریندان فعال شد و مرز پیشین هم فعال خواهد شد. در کل روابط ما در غرب و شرق و شمال و جنوب به خوبی ادامه پیدا می کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جلسه دیروز درباره بودجه اظهار کرد: ما دیروز در زمینه بودجه جلسه ای با ریاست محترم مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و اعضای هیأت همراه رئیس مجلس با معاون اول، رئیس سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از وزرا داشتیم و بحمدالله با مباحثی که مطرح شد نظرات به هم نزدیک شد.

وی ادامه داد: در جلسه دیروز در بسیاری از موارد، نظرات مشترکی داشتیم و در برخی موارد که مورد بحث و سوال بود به جمع بندی خوبی رسیدیم که امیدواریم با حضور سازمان برنامه در کمیسیون تلفیق، بودجه را در زمان مناسب با تصویب نمایندگان محترم دریافت کنیم و برای سال آینده برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در زمینه کرونا در برخی رسانه ها اظهار نگرانی شده است، تصریح کرد: درباره کرونا هیچ نگرانی برای آینده چه برای تولید واکسن و چه برای تهیه واکسن نداریم. ما پا به پای دنیا در زمینه مقابله با این ویروس پیش رفتیم و حرکت ما نسبت به برخی کشورها مناسب تر بود. موج سوم کرونا در هفته های گذشته کنترل شد و حدود 50 درصد فوتی ها کاهش یافت.

روحانی ادامه داد: درباره واکسن هم کارها در حال انجام شدن است و به مردم این بشارت را می دهم که بانک مرکزی و وزارت بهداشت همه توان خود را به کار گرفتند و برنامه ریزی کرده اند. هم واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می گیرد و هم امیدواریم در ماه های آینده واکسن داخلی به تولید برسد و در این زمینه برای مردم نگرانی نخواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف آغازین دولت که امسال دولت بیشتر به دنبال آن است موضوع سلامت مردم است، خاطر نشان کرد: به بخش سلامت توجه ویژه ای شده به طور مثال در این مدت توان و تخت بیمارستانی ما دو برابر و تخت های قدیمی به طور کامل بازسازی شده است. توانمندی سلامت ما در این دولت دو برابر کل تاریخ ایران خواهد بود که این از افتخارات ما است.

وی اضافه کرد: در آی سی یو توان ما همین الان بیش از دو برابر است. یعنی هر مقدار تخت آی سی یو که در سال 92 داشته ایم الان بیش از دو برابر شده است. اگر 45 هزار تخت داشته ایم الان بیش از 9 هزار تخت آی سی یو در اختیار داریم. در توانمندی های تجهیزاتی هم شرکت های دانش بنیان ما بحمدالله در حال تولید هستند. در بخش داروسازی همین طور و در بخش تربیت استاد، پزشک، متخصص و پرستار هم پیشرفت خوبی داشته ایم و بسیار خوشحالیم که توانستیم به همه پرستاران در روز پرستار بشارت دهیم که دریافتی آن ها نسبت به یک سال گذشته بیش از دو برابر شده است. یعنی آنچه یک سال پیش دریافت می کردند الان بیش از دو برابر شده است و اگر از ابتدای دولت بخواهیم حساب کنیم بیش از شش برابر شده است.

رئیس جمهور افزود: دولت به بار سنگینی که به بخش بهداشت و درمان است توجه دارد و ان شاءالله همه توان و تلاش خود را در این زمینه بکار خواهیم گرفت. یکی از اهداف ما در هفت ماه آینده پایان کار دولت تقویت بخش بهداشت و درمان هم به خاطر کرونا و هم به خاطر کل مسئله سلامت جامعه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه نکته دیگر که برای دولت مهم است بخش معیشت مردم است، اظهار کرد: من از همه رسانه ها خواهش می کنم به همه آمار و ارقام از ابتدای امسال توجه کنند. با وجود مشکلات، فشار اقتصادی و کرونا ببینید دولت در این 9 ماه با همه توان به صحنه آمده تا آن هایی که در این بخش کرونا آسیب دیده اند را یاری کند. ما یکصد هزار میلیارد تومان چه تسهیلات و چه بلاعوض پیش بینی کرده ایم در ماه های اولیه و آن ها را عمدتا پرداخت کرده ایم و مقدار کمی باقی مانده که پرداخت خواهیم کرد و این تنها یک بخش کار ما بود. به خاطر کرونا تلاش کردیم سهام عدالت برای باز شدن دست و بال مردم فعال شود که کار عظیم و بزرگی بود.

روحانی اضافه کرد: ما در این چند ماه اخیر یک حمایت معیشتی جدیدی را برای آن ها که از کرونا آسیب دیدند در نظر گرفتیم و حدود 35 میلیون نفر از جمعیت در آذر آن را دریافت کردند و در سه ماه دیگر هم دریافت می کنند که به ازای هر نفر در کمیته امداد و بهزیستی 120 هزار تومان و برای بقیه 100 هزار تومان است. دولت این بار را تحمل کرد تا بتواند بخشی از مشکلات مردم را کم کند.

وی در ادامه یادآور شد: در این مدت همه تلاش ما این بود که در اقلام ضروری مردم در زحمت قرار نگیرند و اقلام ضروری در اختیارشان باشد. هم وزارت صمت و وزارت کشاورزی و هم بانک مرکزی و سازمان برنامه با همه توان در صحنه بودند تا به بازار ثبات ببخشند و امیدواریم ثبات بیشتری را در بازار شاهد باشیم. سلامت و معیشت مردم به عنوان دو اصل مهم تا پایان دولت پیش روی ما خواهد بود.

رئیس جمهور در دیگری از صحبت های خود با اشاره به لایحه بودجه سال 1400 تأکید کرد: با وجود جنگ اقتصادی و کرونا لایحه بودجه پیام های مهمی برای کشور داشت که مردم هم پیام های آن را گرفتند. ما در این مدت حرکت های خوبی از ایثار مردم و فعالیت قوای دیگر شاهد بودیم. بودجه هم پیام های خوبی برای سال آینده داشت. پیام بودجه امسال با سال های 97، 98 و 99 متفاوت خواهد بود و از لحاظ سیاسی و اقتصادی و هم تحولاتی که در زمینه بودجه عمرانی ایجاد می کند تفاوت خواهد داشت.

وی ادامه داد: تقدیم لایحه بودجه انتظارات مردم را نسبت به سال آینده مثبت کرد و ما در سایه همین موضوع در همین هفته ها تحول مثبت در اقتصاد، کشاورزی و خدمات را می بینیم. حتی از لحاظ رشد اقتصادی در شش ماهه اول ما رشد مثبت داشتیم و با وجود مشکلات ان شاءالله تا پایان سال هم مثبت خواهد بود. اولین نقطه اثر بودجه را در تورم آذر می بینیم که اولین حرکت در کم شدن تورم نقطه به نقطه آغاز شده است و ما در مسیر مهار شتاب تورم خواهیم بود.

روحانی همچنین بیان کرد: در صنعت تحولی که شاهدش هستیم این است که بیش از 1170 واحد صنعتی در 9 ماهه اول تحرکت پیدا کرده اند و واحدهای راکد فعال شده اند و تا پایان سال امیدواریم این رقم به رقم پارسال نزدیک شود. چرا که در سال 98 ما 1600 واحد را فعال کردیم.

روحانی با اشاره به اینکه اصول چارچوب بودجه به گونه ای است که می تواند برای سال آینده دستگیری بسیار خوبی برای قشر کم برخوردار داشته باشد عنوان کرد: یکی از ویژگی های بودجه این است که افزایش حقوق حقوق بگیران، بازنشسته ها و مستمری بگیران در آن تصریح شده است و ما افزایش حدود 25 درصدی را پیش بینی کردیم. برای همسان سازی هم اقداماتی انجام شده و همچنین برای افرادی که باید به آن ها در زمینه مبارزه با فقر مطلق کمک شود رقم قابل ملاحظه ای پیش بینی شده است.

رئیس جمهور همچنین گفت: صنعت نفت هم تحرک خواهد داشت که در بودجه مشهود است و ما تولید و صادرات نفت را با شرایط سال آینده پیش بینی کرده ایم و تحرکی در رشد اقتصادی بوجود خواهد آورد. همچنین منابعی که مورد نیاز ما است چه ارزی و چه ریالی را برای ما بوجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: در بودجه ارزش پول ملی ما هم مد نظر بوده چرا که برای اینکه اقتصاد در سال آینده ثبات بیشتری را شاهد باشد این موضوع حائز اهمیت است. ان شاءالله بتوانیم با چابک سازی دولت و واگذاری سهام و توسعه بازار سرمایه گام مهمی برداریم. بورس امسال نقش ارزشمندی برای شادابی اقتصادی داشت. البته طبیعت آن هم همین است که فراز و نشیب دارد و به نقطه ثبات می رسد ولی در مجموع وقتی با گذشته مقایسه می کنیم حرکت خوبی داشته و بازار مهمی برای جامعه ما است.

رئیس جمهور در پایان با تبریک ایام میلاد حضرت عیسی (ع) خاطر نشان کرد: این ایام مبارک برای پیروان آن پیامبر بزرگوار مسیحیان هم وطن و همه بشریت جای تبریک دارد چرا که حضرت عیسی (ع) پیامبر صلح و دوستی و مهربانی بود. خوشحالیم که هنوز آثار آن بزرگوار در اذهان و زندگی بشریت تأثیرگذار است و اخلاقی که امروز در جوامع انسانی مشاهده می کنیم بخش بزرگی را مدیون پیامبران آسمانی از جمله حضرت عیسی (ع) است که تولد و سراسر زندگی اش معجزه بود و بشارت اسلام و پیامبر اسلام (ص) را هم ایشان داده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۲۲
روباه مكار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
12
9
كلا خبرگزاري آفتاب شعبه دوم بي بي سي است فقط كاش كمي خلاقيت داشتيد عينا كپي نمي كرديد زياد تابلو نباشه!
پاسخ ها
فولادوند
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
روباه مکار شماها کلاً باچیزی، شخصی،سایتی،که مردم طرفدارش باشند مخالفید؟درست گفتم یانه؟نه شیر مادر درست گفتم.
معلول انقلاب
| Sweden |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
صد درصد نظر شما در باره این فریبکاران رسانه درست است!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
بی بی سی که بیشتر دلواپسها را حمایت میکنه آفتاب حمایت
از روحانی میکند حالاکدوم طرفید شما
احتمالا طرف دلواپسها هستید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
22
10
بهترین راه جاسوسی برای دشمن اف ای تی اف است چون با اختیار همه اطلاعات کشور در اختیار دشمن قرار میگیرد
پاسخ ها
معمار
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
این طرح فقط جلوی کاسه ...رامیگیردکه درحاشیه امن برای خودشان تاخت وتازکنندوبیت المال رابه غارت ببرندوبه ریش مردم بدبخت بخندن!!!!
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
شما حتما خودتتان بهرهمند از عدم تصویب fatf هستید والا آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است
ناشناس
|
Turkey
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
1
5
منافع ملی چه ربطی به سلیقه این و آن دارد؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
2
11
یعنی با تصویب و اجرای تمام دستوراتfatf اطلاعات مالی کشور را به خارجیها می دهیم و آنها می آیند در ایران برایمان با فساد مبارزه می کنند! چه خوب!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
جسارتی همین هوایی که ایران را تحریم کرده اند خواهان مبارزه با فساد در ایران هستند؟! پس چرا منتظریم،وقتی امثال آمریکا عاشق مبارزه با فساد در ایران هستند؟
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
همونطور که برجام همه تحریم ها رو برداشت! بازم شروع کردند به فریب مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
1
5
پیوستن ایران بهfatfبطور مشترک توسط دولت فعلی ایران و آمریکا تاکید می شود.چرا؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
3
3
دلواپسای کامنت گذار بشدت بر علیه ملت و دولت فعال هستن
بیدل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
2
2
بعضی ها نه خیلیها خوششون نمیاد چپاول هاشون کنترل بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
ای کاش کمی سواد داشتید از FATF
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
1
2
ایرانیان پس از رنگ سبز و رنگ بنفش اینبار برای 1400 با رنگ سفید کفن وارد عرصه انتخابات 1400 میشوند!

گام آخر
ناشناس
|
Romania
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
1
0
از نظر من کیهان حامی ظالم با خود ظالم فرقی نداره و آفتاب ترسو با کیهان . مرد مردانم آرزوست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
2
6
دیدیم که با اجرایی شدن بخش هایی از FATF بسیاری از راه های ورود ارز به کشور بسته شد مثل تحریم کردن چندین صرافی خارجی که به کشور کمک میکردن و تحریم دارویی بیشتر شد دیگر نمی‌توانید موجب شکست ننگین دیگری مانند برجام شوید
قمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
2
نسل ایران بخاطر مشکلات مادی معنوی روانی در حال اسیب جبران ناپذیر است.
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
1
3
عدم امضای پالرمو و CFT یعنی خود تحریمی و خودکشی.کسانی که با این دو لایحه مخالفت می کنند از بینش عمیق سیاسی و اقتصادی و اجتماعی برخوردار نیستند وبا مردم ایران دشمنی دارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
1
1
بهانه جدید بعداز شعار توخالی برجام ؛ ساده لوح نباشیم ؛ بچه های وزرا کدوم کشورهستند ... برگردن
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
0
0
ازرونق اقتصادی چه خبر
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین