کد خبر: ۶۸۷۳۵۳
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
در نقل و انتقال یا نگهداری واکسن هیچ مشکلی نداریم
روحانی خطاب به‌ سران آمریکا، گفت: چطور می‌توان به شما اعتماد کرد؟ شما که در دزدی معروفید! شما که مترصد هستید پولی از ما پیدا کنید تا آن را بگیرید! چگونه می‌توان به شما اعتماد کرد؟
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه خدا را شاکریم که امروز منطقه قرمز در کشور نداریم، گفت: منطقه نارنجی هم تقریباً در کشور نداریم و بیشتر مناطق زرد هستند و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد. البته امیدواریم که شب یلدا تاثیری در این زمینه نگذاشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه ۱۳۰ فوتی در روز برای ما خیلی زیاد است، اظهار کرد: البته ما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم ولی باید شرایط کنترل شده فعلی را همچنان نگه داریم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ما شاهد جهش کرونا در کشورهای اروپایی و مخصوصاً انگلیس هستیم، اظهار کرد: باید مراقبت‌ بیشتری برای ورود مسافرانی داشته باشیم که از این کشورها به ایران ممکن است بیایند. همچنین باید خیلی توجه داشته باشیم که تجمعات را تا جایی که ممکن است کاهش دهیم.

روحانی با بیان اینکه مردم شب‌نشینی‌ها را کاهش داده‌اند، ماسک استفاده می‌کنند و فاصله گذاری هم کمابیش انجام می‌شود، گفت: آنچه ممکن است در این میان مشکل‌ساز شود تجمعات است که باید رعایت کنیم. به ویژه که در آستانه ایام فاطمیه قرار داریم و مردم عاشق اهل بیت و عزاداری برای آنان هستند و این حق آنان است، اما باید طوری عمل کنیم که پروتکل‌های بهداشتی حتماً در عزاداری رعایت شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رسانه‌های معاند خارجی بسیار پر رو هستند، اظهار کرد: اوایل شروع کردند که علیه ما بگویند جمهوری اسلامی واکسن نمی‌خرد، بعد گفتند جمهوری اسلامی توان نگهداری واکسن را ندارد، بعد گفتند اصلا جمهوری اسلامی پول خرید واکسن را ندارد که همه این موارد هم دیدند که رد شد اما دست‌بردار نیستند.

رییس جمهور تاکید کرد: اما مردم عزیز ما بدانند که از روزهای اولیه شیوع کرونا یکی از مهمترین مسائل ما واکسن بود. از همان زمان هم شرکت‌های دانش‌بنیان کار را شروع کردند و البته باید در کنار کار آنان به دنبال خرید واکسن هم باشیم چرا که ممکن است واکسن داخلی دیرتر آماده شود.

روحانی تصریح کرد: مردم ما بدانند که ما اولاً به دنبال خرید واکسن رفتیم در ثانی در همین مرحله نیز فعالیت خبیثانه و رذیلانه آمریکا جریان داشت و هیچ شک نکنید که در زمان خرید واکسن هم برای ما مشکل ایجاد کردند. اصلا جایی نیست که ما بخواهیم خرید انجام دهیم و آمریکا خباثت به خرج ندهد.

رییس جمهور ادامه داد: مردم فکر نکنند ما مشکل نداریم. اینکه رهبری گفتند تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم این کار را ما ساعتی در حال انجامش هستیم نه حتی روزانه. اگر هر کالایی وارد یا صادر شده در تمام این سه سال با جنگیدن ما انجام شده که تحریم‌ها بی‌اثر شود.

وی با بیان اینکه تاثیر تحریم در خرید واکسن ممکن است موجب گران‌تر شدن خرید ما شود، اظهار کرد: البته این را هم بگویم که واکسنی به غیر از کواکس را هر زمان وزارت بهداشت ما اعلام کند که مورد اعتماد است ما حاضریم آن را خریداری کنیم اما اینکه ما مردم خود را بدل به نمونه آزمایشی شرکت‌های خارجی کنیم، نه. یک شرکتی در دنیا برای خود واکسنی درست کرده و حالا می‌خواهد آن را روی مردم دنیا آزمایش کند، اما به هیچ وجه وزارت بهداشت ما چنین کاری را هرگز درباره مردم ایران انجام نخواهد داد.

روحانی با تاکید بر اینکه ما در نقل و انتقال یا نگهداری واکسن هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: در خرید البته مشکل داریم اما روزانه و مورد به مورد از این تحریم‌ها عبور می‌کنیم و این کار را تاکنون هم انجام داده‌ایم و بعد از این هم انجام می‌دهیم. حالا کاری هم به این نداریم که FATF تأثیری بر خرید واکسن دارد، یعنی من نمی‌خواهم الان وارد این موضوع شوم. این کار بر عهده مجمع تشخیص است که دارد آن را انجام می‌دهد.

رییس جمهور خطاب به وزیر بهداشت که در جلسه حاضر بود، اظهار کرد: اگر روزی واکسن به کشور وارد شد وزیر بهداشت باید روزانه گزارش دهد که چه مقدار واکسن وارد شده است، به چه کسانی تزریق شده و اولویت‌ها با چه کسانی است. این را باید هر روز اعلام کند. چون بازهم بعد از ورود واکسن به کشور این را خواهیم داشت که دشمنان بهانه‌جویی کنند و با سوء استفاده از این مسائل بگویند که «واکسن در بازار سیاه است»، «معلوم نیست به چه کسانی تزریق شده»، «معلوم نیست کجا رفته»، پس برای جلوگیری از این بهانه‌جویی‌ها باید گزارش روزانه توسط وزیر بهداشت در این زمینه برای مردم انجام شود.

وی با اشاره به روند انجام کار خرید واکسن از سوی دولت اظهار کرد: پولی را از بانکی تهیه کردیم تا واکسن را از کوواکس بخریم ولی گفتند باید اوفک اجازه دهد. آنقدر مردم و سازمان بهداشت جهانی را ترسانده‌اند. ما پول را تهیه کرده‌ایم، آن کشور با انتقال پول موافقت کرده است، اوفک هم قبول کرده ولی گفتند پول ابتدا باید به بانک آمریکایی بیاید.

روحانی خطاب به‌ سران آمریکا، گفت: چطور می‌توان به شما اعتماد کرد؟ شما که در دزدی معروفید! شما که مترصد هستید پولی از ما پیدا کنید تا آن را بگیرید! چگونه می‌توان به شما اعتماد کرد؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
وگور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
4
2
مثلا کدام کشور قابل اعتماد است ؟ همین سوریه قابل اعتماد نیست اگر فردا جولان را به سوریه بدهند چه بسا سفارت اسرائیل را در دمشق باز کند روسیه و چین که منافع،ملی خود را به همه چیز ترجیح می دهد اگر کمی بیشتر سر کیسه را شل کنند پاکستان هم با اسرائیل رابطه پیدا می کند ونزوئلا اگر منافع ملی آن از سوی آمریکا تامین شود فردا آمریکا دوست و ما می شویم دشمن و...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
بله هیچ کشوری 100درصد قابل اطمینان نیست و اساسا ارتباطات بین المللی بر اساس اعتماد نباید شکل بگیرد. البته برخی کشورها مانند امریکا صفر در صد قابل اعتمادند
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
1
6
همانگونه که مردم به بورس شما اعتماد کردند شما هم به آمریکا همینگونه اعتماد کن
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
2
1
جالبه اینجا همه دزدن و در آمریکا هیچوقت نمی شنوی حتی یه مسئول دزدی کرده یا اختلاص
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
پس اینهمه پرونده ترامپ و پسر بایدن و... چیه؟ مشکل اینجاست که تو فقط یکطرفه میشنوی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0
1
تو هم از داخل و خارج گرفتار شدی.
برای اتمام دوره ات روز شماری میکنی.
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0
3
همونطور که خودت رو کشتی برای برجام!
ریزه میزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
0
2
بیش از7ساله دنبال لغوتحریم هاهستی،خسته نباشی پهلوان !
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
0
4
همونطور که به روس وچین اعتماد میکنید وجز چاپیدن وخیانت از شان چیزی ندیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
0
2
همانطوریکه مردم بتو اعتماد کردند وتو ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
0
1
آقاي روحاني شما نبوديد مي گفتيد در عالم ديپلماسي اعتماد معني ندارد پس چه شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین