کد خبر: ۶۸۷۸۴۱
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
نماینده اهواز در مجلس در خصوص آخرین وضعیت بودجه آب و فاضلاب استان خوزستان که قرار بود از سوی سازمان برنامه اختصاص پیدا کند، توضیحاتی را ارائه داد.
آفتاب‌‌نیوز :

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت آبگرفتگی شهرهای جنوبی کشور گفت: همواره در برخی از استان‌ها به دلیل عدم توسعه نامتوازن مانند سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر هر از چندگاهی با اتفاقاتی مواجه می‌شویم که برای مردم سخت است، باران رحمت الهی است و باعث خوشحالی مردم می‌شود، ولی متاسفانه برای استان‌های جنوبی به دلیل سیاست‌های غلط باعث وقوع مشکلاتی می‌شود.

او ادامه داد: در بحث آب و فاضلاب خوزستان بنا بود، براساس مصوبه سال ۹۶ هیئت وزیران ۶ میلیارد دلار برای بهسازی شبکه آب و فاضلاب استان خوزستان اختصاص پیدا کند، اما متاسفانه با این اعتبارات محدود نمی‌توان به این مشکل رسیدگی کرد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: اولویت اول استان‌های جنوبی کشور موضوعات زیر ساختی است یعنی در برخی از استان‌ها به سمت توسعه فرهنگ‌های اجتماعی حرکت کرده‌ایم، ولی در استان‌های جنوبی با هر بار بارش مشکلات زیادی برای مردم این اهالی به وجود می‌آید.

یوسفی تصریح کرد: در یک سال گذشته وزارت نیرو در بخش مشکلات آب و فاضلاب استان‌های جنوبی تلاش کرده و همچنین در یکسال و نیم گذشته هم با توجه به عنایات رهبری مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای انجام این کار اختصاص پیدا کرد، ولی از این مبلغ تنها ۱۲ میلیون یورو توسط سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرده است.

او گفت: این مبلغ ۱۲ میلیون یورو را به قیمت ۱۵ هزار تومان تبدیل کردند که این به صراحت تخلف مصوبه هیئت وزیران است به طوری که بر اساس مصوبه هیئت وزیران هرگونه تغییر ارز به ریال باید براساس نیمایی انجام شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه آب‌های سطحی هم این موضوع به عهده شهرداری‌ها است و باید دولت و وزارت کشور کمک کند تا مشکلات شهر‌های جنوبی کشور در اثر وقوع بارش‌های شدید برطرف شود، قطعا ما به عنوان نماینده‌ مردم این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین