کد خبر: ۶۸۹۵۷۳
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
اون به بهبود روابط با جهان متعهد شد
رهبر کره شمالی وعده داد قابلیتهای دفاعی کشورش را "به سطحی بالاتر" افزایش دهد؛ این در حالی است که تابلویی از یک تصویر پرتره او با یونیفرم نظامی رسمی و یک مسلسل رونمایی شد.
آفتاب‌‌نیوز :

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دومین روز کنگره نادر حزب حاکم کارگران در این کشور به شکلی ضمنی از بازگشت کشورش به توسعه کلاهکهای هسته ای و موشکهای بالستیک دوربرد اما به شکلی کمتر تحریک آمیز و کمتر مستقیم صحبت کرده است.

به گزارش پایگاه تایمز، رونمایی از تصویر پرتره او همراه با یونیفرم نظامی و مسلسل ممکن است نشاندهنده رویگردانی این کشور از تعامل دیپلماتیک از نوعی که با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیگیری کرد و رفتن به سمت استراتژی تقابل نظامی باشد.

هر چند که کیفیت تصویر پایین است اما به نظر می رسد در این تصویر درجه جنرالیسیمو(درجه‌ای نظامی بالاتر از فیلد مارشال و دیگر درجه‌های پنج ستاره) روی شانه رهبر کره شمالی قرار دارد. این نشان پیشتر به کیم جونگ ایل، پدر او و رهبر قبلی کره شمالی بعد از مرگ اعطا شد و کیم ایل سونگ پدربزرگ رهبر فعلی و رهبر اسبق کره شمالی نیز این نشان را در اواخر عمرش دریافت کرده بود.

رسانه های دولتی کره شمالی گزارش کردند، کیم جونگ اون امروز جمعه وعده داده روابط کشورش را با بقیه جهان بهبود بخشد. او این صحبت را در سومین روز از کنگره حزب حاکم کارگران مطرح کرد.

او بر لزوم تقویت روابط دو کره و تلاشهای دیپلماتیک با کشورهای دیگر تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش کرد، کیم جونگ اون "مسیر کلی و جایگاه سیاست حزب ما برای توسعه و گسترش جامعه روابط خارجی را اعلام کرد". او مشخص نکرد چه اقداماتی برای این کار اتخاذ خواهد کرد.

کیم گفت، روابط با سئول "بر اساس الزام وضعیت غالب و تغییرات زمان" نیاز است که تغییر کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین