کد خبر: ۶۸۹۶۲۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج بیان داشت: حوادث و رویدادهای این ماه ها و روزهای آمریکا نشان می دهد که دوران پسا آمریکا آغاز شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کر ج گفت: سالیان سال است که راجع به بطلان و پوچ بودن تفکر و عمل لیبرال دمکراسی و نظام سرمایه‌داری غرب سخن گفته و استدلال می‌شود، اما هیچ‌کدام به‌اندازه حوادث اخیر که حقیقت آمریکا را به رخ مردم دنیا کشید مؤثر نبوده است.

وی بیان داشت: امام خمینی (ره) پیش از فروپاشی شوروی این موضوع را به مسوولان نظام کمونیستی خبر داد و حتی خیرخواهانه آن‌ها را دعوت به صلاح کرد، اکنون نیز همان اتفاق و پیش‌بینی که در دوران زعامت سیدناالقائد (مقام معظم رهبری) رقم خورده و ایشان از افول و فروپاشی عن‌قریب لیبرال دمکراسی غرب خبر دادند.

وی اضافه کرد: این روز‌ها بی‌هویتی و بحران مشروعیت در آمریکا که تلاش می‌کرد فرهنگ غالب دنیا، فرهنگش باشد را همه عالم دیدند، دمکراسی که امروز با حکومت‌نظامی می‌خواهد قدرت را منتقل کند، حتی بعضی از کسانی که در ایران قائل به کدخدایی آمریکا بودند این روز‌ها سخنانشان را تا حدودی تعدیل کردند.

امام جمعه کرج افزود: امروز به تعبیر خود غربی‌ها دوران پسا آمریکا شروع‌شده و باز در داخل عده‌ای غرب‌زده واداده نیایند بگویند که بایدن با ترامپ فرق می‌کند و با آمدن این‌یکی رونقی فراهم می‌شود، آمریکا آمریکاست چه با چهره ترامپ چه با چهره بایدن، زیرا که اگر کسی نقطه نظرات را مطالعه کرده باشد به‌خوبی می‌فهمد که بایدن به‌شدت از رقیبش برای ایران خطرناک‌تر است.

حسینی همدانی اظهار با بیان اینکه بایدن طراح نقشه‌های خطرناک برای منطقه غرب آسیا و به وجود آورنده داعش بود، گفت: بایدن پدر داعش است و به‌زودی بر مسند قدرت و اجرای طرح‌هایش می‌نشیند به همین منظور باید باصلابت و قدرت از منافع کشور و ملت دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه ما تا زمانی که آمریکا آمریکاست دست از شعار همیشگی مرگ بر آمریکا بر نخواهیم داشت به سخنان امروز مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: معظم له مطالب مهمی را درباره برجام فرمودند که موضوع برجام نیست و بلکه موضوع رفع تحریم‌ها است، امکان دارد اگر اصرار کنیم که برجام برگردد ضررش بر ما بیشتر باشد هر قوت تحریم برداشته شد ما هم به وعده‌هایی که دادیم عمل می‌کنیم، از اول گفتیم وعده در مقابل وعده این نکته مهمی بود که ایشان گفتند.

حسینی همدانی ادامه داد: نکته مهم دیگری را ایشان بیان کردند این بود که آقایان مسوولان سخنی از ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را نزنند، ایشان همان‌طور که پیش از این نیز فرموده بودند که من اعتمادی به آمریکا و به فرانسه هم حتی اعتماد ندارم اگر این‌ها بلد بودند برای خودشان کار می‌کردند، به همین منظور دیگر از امروز هیچ مسوولی راجع به خرید واکسن از آمریکا، انگلیس و فرانسه حرف نزند و جان مردم را به مخاطره نیاندازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این روز‌ها شاهد بزرگترین رزمایش پهپادی غرب آسیا هم هستیم، بعد از تثبیت قدرت موشکی کم‌نظیر ایران حالا باید به جوانان دانشمند اسلامی با ساخت و بهره گیری از این پهپاد‌ها تبریک گفت.

خطیب جمعه کرج افزود: این پهپاد‌ها درست در زمان سخت تحریم‌های ظالمانه ساخته شده و از تولید تا بهره‌برداری، داخلی هستند، این دستاورد توسط نیروی جوان حزب‌اللهی و با قرارگرفتن در مسیر قوی شدن و شعار ما می‌توانیم با استفاده از توان بومی را برای ایران آن‌هم قبل از اینکه دوره تحریم تسلیحاتی تمام شود فراهم شده و ایران را در ردیف یکی از قدرت‌های پهپادی جهان قرار داده‌اند.

حسینی همدانی اظهار داشت: بدین معنی که یعنی یکی از پنج کشور اول هستیم، البته ایران این فناوری را در اختیار کشور‌های محور مقاومت قرار داده و می‌بینید آن‌ها که امروز عربستان و جا‌های دیگر را می‌زنند فناوری‌اش را از ایران گرفتند.

وی با بیان اینکه تنوع عملیاتی، سرعت و قدرت تخریب هرکدام از این پهپاد‌ها در نوع خودش بی‌نظیر است گفت: پرواز از روی شناورها، پرواز برد بلند، پهپاد‌های انتحاری نقطه زن، پهپادرهگیر و پهپاد شناسایی اجازه نفس کشیدن به دشمن را نمی‌دهندو خواب را از چشمان آن‌ها گرفته است.

نماینده، ولی فقیه در البرز افزود: این رزمایش ضمن امیدبخشی و امنیت آفرینی کامل به منطقه و محور مقاومت، این پیام را به بدخواهان و دشمنان به‌خصوص آمریکا و اسرائیل می‌دهد که تمام تحرکات شما در منطقه، زیر نظر تیزبین غیور مردان نیرو‌های مسلح ایران است و اگر نابخردی کرده و تعرضی یا حرکتی برعلیه منافع جمهوری اسلامی داشته باشید واکنش ایران، با آمادگی کامل، سریع، پرقدرت و پشیمان کننده خواهد بود.

حسینی همدانی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و افزود: یکی از ماموریت‌های بیانیه گام دوم تحقق عدالت بوده که از وظائف جدی دستگاه قضااست تا بتواند با برقراری عدالت امید مردم را افزایش داده و اعتماد آنان به حاکمیت را بیشتر کند.

وی ادامه داد: سند راهبردی تحول قضایی قوه قضائیه یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب بوده و بر اساس هفت ماموریت تنظیم‌شده که در همین جا لازم می‌دانم از آینده‌نگری و روشن‌بینی ریاست قوه و تحولات امیدوارکننده‌ای که در دست اقدام دارند که نتیجه آن با عملیاتی شدن این نقشه راه که با همفکری گروهی از حقوقدان‌ها، فق‌ها و قضات با هدف عدلت قضایی تشکیل شده تشکر کنم.

امام جمعه کرج بیان داشت: البته لازمه این کار این است که تحقق سند به یک گفتمان و مطالبه عمومی تبدیل شود به همین منظور گروه‌های نخبه، قلم داران و تریبون داران باید اقدام لازم را در این زمینه داشته باشند.

حسینی همدانی با اشاره به نقش جوانان در تحقق هر چه بیشتر و بهتر بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: پس از اینکه جوانان با گفتگو و نزدیک کردن افکارشان به یکدیگر و همیار و همکار شدن می‌توانند اقدام مشترک و عملی برای حل مسائل مورد ابتلاء مردم داشته باشند، که البته لازمه رسیدن به این نقطه تشکیل حلقه‌های میانی است که افراد متخصص و باتجربه و فعالان بااستعداد که توان پذیرش مسوولیت‌ها را دارند باید دورهم جمع شوند و این کار هم وظیفه خود جوانان است و دستگاهی وظیفه‌ای ندارد.

نماینده، ولی فقیه در البرز افزود: امروز نیز مقام معظم رهبری تاکید کردند که جوانان باید بیایند و از تجربه مجریان هم استفاده کنند، راهکار همان است که رهبر معظم انقلاب فرمودند و آن نیز تشکیل کارگروه‌های مختلف و آتش به اختیار است، بخشی از راهکار‌ها را نیز ایشان بیان کردند مانند کارگروه فرهنگی و در این رابطه فرمودند: مجموعه‌های فعال در زمینه‌های فرهنگی می‌توانند تأثیرگذاری عمیقی داشته باشند که از ابتدای انقلاب نیز به همین شکل بوده و هست، امروز هرجایی که شما یک گروه جوان را پیدا کنید (جوان متشکل و بافکر و صاحب ذهن فعال) که دست‌به‌کار فرهنگی می‌زنند به عنوان مثال در مسجد و یا در یک هیات عزاداری‌ای می‌توانند روی جوانها، محله و خویشاوندان تأثیر بگذارند.

حسینی همد انی ضمن تاکید بر لزوم تشکیل حلقه‌های میانی این کارگروه‌ها خاطر نشان کرد: این حلقه‌های میانی مغز متفکرند، اجرای این کار‌ها امکان پذیر است، اما باید حلقه‌های میانی به‌شدت مواظب باشند که از این گروه‌ها فرقه و مرید و مرادی درنیاید که کلا مسیر منحرف می‌شود. همان‌طور که عرض شد باید در کارگروه فرهنگی افراد جوان بانشاط متخصص فعال حاضر باشند و با برنامه و هدایتِ حلقه میانی عمل کنند.

وی به کارگروه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری اشاره و گفت: در این مورد فرمودند؛ منظورم حزب‌بازی نیست حزب‌بازی کاری است که بنده برکتی در آن احساس نمی‌کنم که این نکته مهمی است که ایشان فرمودند، دیدید که دم انتخابات که می‌شود چگونه جریانات مختلف دست‌به‌کار تا افکار را به خودشان دعوت می‌کنند.

خطیب جمعه کرج افزود: هفته گذشته بنده همین بحث‌ها را مطرح کردم خیلی زود یک گروهی حرف‌ها را به خودش نسبت داده و گفته دیدید آقا ما را گفته بیایید ثبت‌نام کنید و فراخوان کرده این کار‌ها به هیچ وجه خوب نیست، بنده گروه خاصی را نگفتم، بلکه منظورم شاکله بوده، امکان دارد هر گروهی این مطالب را به خودش بگیرد و دنبال کند، ولی بنده منظورم گروه خاصی نیست، اگر مصادره به مطلوب کنند کار خوبی نیست باید دنبال اصل مطلب بود.

حسینی همدانی با بیان اینکه به‌جای حزب‌بازی باید تحلیل سیاسی و حوادث سیاسی را تبیین کرد گفت: چرا امیرالمؤمنین (ع) در خانه نشست؟ چرا امام حسن (ع) بعد از امیرالمؤمنین

(ع) نتوانست ادامه دهد و به صلح ختم شد؟ چرا مکتب اهل‌بیت و ائمه معصومین (ع) تا امروز انقدر در سختی و گرفتاری است؟ برای اینکه از همان اول قوه تحلیلی سیاسی در افراد ضعیف بود. بلد بودند و می‌فهمیدند، اما تحلیل نمی‌توانستند بکنند، این تحلیل را باید در همین گروه‌ها انجام داد چرا که این امور برای مردم مفید بوده و اینکه نتیجه کارگروه سیاسی و بچه‌هایی که در این مجموعه فعال هستند، بشود فهم و تحلیلِ درست مسائل سیاسیِ.

وی افزود: به عنوان مثال در همین روز‌ها لازم است به جریانات بعد از انتخاب آمریکا پرداخت و آینده جهان پس از آمریکا را تحلیل و نقشی که اسلام دارد را دقت کرد و یا کارگروه علمی و همکاری با مراکز علمی و کارگروه اطلاعاتی و کارگروه اجتماعی. این‌ها کارگروه‌هایی بود که آقا فرمودند.

حسینی همدانی گفت: در این بین آنچه که مهم بوده این است که برنامه‌ریزی و هدایت کارگروه‌ها توسط حلقه‌های میانی صورت گرفته و همان‌طور که آقا فرمودندجهت کار به سمت رسیدن به جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی باشد، که البته محور تمام کار‌ها نیز خود جوانان هستند.

نماینده، ولی فقیه در ادامه به چهلمین روز سالگرد شهادت اندیشمند گمنام هسته‌ای کشورمان شهید فخری زاده اشاره و اظهار داشت: شخصیتی باسابقه و قدرت علمی بالا در رشته‌های خاص و کارگشا برای جامعه و کشور، اما بی‌نام یعنی گمنام، و این نه به خاطر اقتضای شغل بلکه به خاطر روح معنوی و ساخته‌شده‌ای که داشت و بنایش بر دیده نشدن بود.

حسینی همدانی با بیان اینکه فقدان و از دست دادن این سرمایه‌ها برای ما غم‌انگیز است گفت:، اما وقتی در کنارش رویش جوانه‌ها و به ثمر رسیدن جوانان را می‌بینیم امیدواری ما بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: این روز‌ها که حقیقت آمریکا برای مردم دنیا عیان شد و درعین‌حال رجزخوانی هم می‌کند شما می‌بینید که غنی‌سازی ۲۰‌درصدی اورانیوم را شروع کردیم و همین کار، آمریکا و اسرائیل و نوچه هاشونو عصبانی کرده است.

دشمن سعی در ترور شخصیت و منزوی کردن علامه مصباح داشت

نماینده، ولی فقیه د ر البرز در ادامه به رحلت آیت الله مصباح اشاره کرد و گفت: زمانی دشمن این افراد را بلافاصله حذف فیزیکی می‌کرد مانند شهیدان بهشتی، مفتح، باهنر و مطهری، اما در مورد مرحوم آیت الله مصباح یزدی تلاش در ترور شخصیت و منزوی و بایکوت کردن داشتند و بعضی از اطرافیان نیز تلاش کردند که وی را منزوی نگه‌دارند و اجازه ندهند افکار وی به جامعه برسد، اما مرحوم مصباح یزدی لحظه‌ای از انجام‌وظیفه و تربیت شاگردان و نوشتن و گفتن و مباحثه و مناظره خسته نشدند.

حسینی همدانی در ادامه به قیام مردم قم اشاره کرد و افزود: امروز جمعه ۱۹ دی سالگشت قیام مردم قم است، این روز در بین روز‌های انقلاب از ویژگی خاص برخوردار بوده و همچون خورشید درخشندگی دارد.

وی ادامه داد: در واقع ۱۹ دی برای انقلاب نوید پیروزی داد، جوانه درختی بود که در بهمن ۵۷ میوه داد و طاغوت و نظام منحوس شاهنشاهی در ۱۹ دی طومار ۲۵۰۰ ساله‌اش درهم‌پیچیده شد.

حسینی همدانی با بیان اینکه این قیام با رهبری روحانیت و همراهی تمام اقشار مردم شکل گرفت افزود: البته عامل سرعت بخش قیام، شهادت فرزند امامِ انقلاب مرحوم حاج‌آقا مصطفی بود که موجی از انزجار و نفرت را نسبت به رژیم به وجود آورد و مجالس گرامی‏داشت شهید به صحنه‏ مبارزه علیه نظام و حمایت از امام (ره) تبدیل ‏شد.

وی ادامه داد: در همین محافل به امام، لقب امام دادند، نخستین کسی نیز که این کار را کرد رئیس‌جمهور فعلی خودمان بود که در مسجد ارک برای اولین بار اعلام کرد که مردم از این به بعد حضرت آقا را با لفظ امام بگویند و از آن روز به بعد دیگر معروف شد، رژیم ستم شاهی به دنبال این بود که امام (ره) را در اوایل انقلاب ترور شخصیتی کند، اما قم و به دنبال آن دیگر نقاط کشور قیام و موجب شد تا رژیم ساقط شود.

خطیب جمعه کرج در ادامه به وظایف اصحاب رسانه اشاره و گفت: خبرگزاری‌های مجازی و مابقی در تهیه خبر، در تیتر زدن و بیان مطلب تقوا و امانت‌داری را رعایت کنند، گاهی مطلبی را تقطیع و استفاده نادرست می‌کنند که این خلاف است.

حسینی همدانی افزود: اگر بیگانگان این کار را انجام بدهند، دشمن هستند و مقاصدی دارند، اما در داخل انتظار چیز دیگری است، به‌هرتقدیر خبر‌های مورد تائید مربوط به اینجانب باید از طریق روابط عمومی دفتر باشد. هر خبری از بنده منتشر شود غیر از طریق روابط عمومی مورد تائید نیست.

شورای‌های شهر از مصوب کردن طرح‌هایی که به مردم خسارت می‌زند خودداری کنند

امام جمعه کرج در ادامه با بیان اینکه نظافت و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی وظیفه دینی و انسانی است و بایستی همگی کمک کنیم که شهری زیبا تمیز و چشم‌نواز داشته باشیم گفت: برای رسیدن به این مهم باید به مسوولان شهری کمک کنیم، جمع‌آوری پسماند منازل و زباله را در ساعت مقرری که گفته‌شده بین ساعت ۲۰ تا ۲۱ جدی گرفته و با این کار از زحمات پاکبانان قدردانی کنیم.

حسینی همدانی افزود: مطلب دیگر اینکه باید توجه داشته باشیم که شورای شهر و شهرداری‌ها از مصوب کردن طرح‌ها و لایحه‌هایی که به مردم خسارت می‌زند خودداری کنند، طرح‌هایی این روز‌ها مورد مصوبه قرارگرفته و تصویب‌شده که ضررش به بدنه مردم می‌رسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
0
16
کسی جرات داره مگه چیزی هم بگه، همین با کرونا بمیرن دردش کمتره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین