کد خبر: ۶۹۰۹۸۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
یکی از مدیران کل شهرداری شیراز دارای مدرک ابتدایی است که شهرداری شیراز دلیل آن را زحمتکشی، خوشنامی و سوابق ایثارگری این شخص عنوان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در حکم انتصاب مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز که این روزها در فضای مجازی منتشر شده و تاریخ صدور حکم ۱۳ شهریورماه ۹۷ است، مدرک تحصیلی این مدیر شهری پایان دوره ابتدایی درج شده است.

این شخص از اوایل شهریور ۹۷ با مدرکی کمتر از سیکل(سوم راهنمایی) به عنوان مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز منصوب شده که پیشگیری و رفع سد معبر پیاده‌روها در اجرای تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری ها یکی از شرح وظایف این اداره کل است.

جلوگیری از تکدی گری(گدایی) و جمع آوری متکدیان(گداها)،جلوگیری از ساخت و سازهای فاقد پروانه در محدوده قانونی شهر،جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و فضای سبز و تغییر کاربری اراضی در محدوده قانونی و حریم شهر،کنترل و نظارات بر عملیات ساختمانی طبق پروانه صادر شده از شهرداری مناطق در محدوده قانونی شهر و اجرای احکام پلمب و تخریب کمیسیون ماده صد و بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ازجمله وظایف اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز است.

این اداره کل از ادارات زیر مجموعه از جمله واحد پیشگیری،واحد رفع تخلفات ساختمانی و اراضی ،اداره اجرائیات و واحد رفع سدمعبر تشکیل شده است.

شهرداری شیراز: سابقه‌اش زیاد است

در پی انتشار این مطالب طی روزهای اخیر در رسانه ها و صفحات فضای مجازی مبنی بر اشتغال یکی از کارکنان شهرداری در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری شیراز جوابیه‌ای منتشر کرد.

در این جوابیه آمده که مدیر فعلی این حوزه دارای سابقه حدود ۳۰ سال کار در مسئولیت‌های کارشناس امور شهر، مسئول تخلفات شهرداری منطقه ۵، مسئول تخلفات منطقه ۳، مسئول تخلفات منطقه ۸، رئیس اداره هماهنگی اجرائیات شهرداری، مسئول امور شهر منطقه ۲، رئیس اداره امور پایانه ها بوده و در این حوزه بسیار با تجربه است، همچنین وی یکی از کارکنان زحمتکش و خوشنام شهرداری با سوابق ایثارگری و رزمندگی جنگ تحمیلی نیز است.

در ادامه این مطلب آمده: مدرک تحصیلی مدیر حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری، دیپلم است که با توجه به سابقه ایثارگری و طبق قانون یک مقطع بالاتر محاسبه می شود.

در این جوابیه آورده شده: انتخاب وی ناشی از احترام به تجربه ای که طی سالهای متمادی کارگران و کارکنان زحمتکش شهرداری کسب کرده اند و ارج نهادن به افراد با سابقه و با تجربه در شهرداری شیراز است، همچنین اعطای مسئولیت شغلی به کارگران قراردادی منعی ندارد، شهرداری شیراز از این ظرفیت در مسیر خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

در این مطلب آمده است: اشتغال در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری با توجه به حساسیت شغلی و شرح وظایفی مثل رفع سد معابر، پیشگیری از تخلفات ساختمانی، ساماندهی موضوع تکدی گری و .... نیازمند تجربه و مهارت کاری بسیاری است که با چندین سال فعالیت در این حوزه کسب می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
1
4
البته که میشود. در این کشور وقتی سواد رییس دفتر رییس جمهور در این حد است که فرق بین سکه و بلال را نمی داند و با اعتماد به نفس سه بار در ۱۰ ثانیه جلوی رسانه های کشوری می گوید «بیت کورن»، فاتحه سواد و کفایت و درایت خوانده شده است.
As
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
0
5
مدرک هم داشته باشید پست و مقام را به شما نمی‌دن تا آشنا و فامیل و هم حزبی و ... باشید.
غیر قابل نشر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
0
2
حالا فکر میکنی اونا که مدرک دارن مدرکشونا از کجا و چه جوری گرفتن از حرف زدنها وتصمیماتشون مشخص نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
0
1
با در نظر گرفتن تفاوت سواد با مدرک ممکن است خیلی از افرادی که امروزه بواسطه رانت ناشی موقعیت کاریشان صاحب مدارکی در سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند عملا بیسواد باشند و بالعکس یک فرد در سطح سیکل یا دیپلم بواسطه توانمندیش با سواد باشد. به نظر بنده ۹۰ درصد افراد مسوول دارای مدرک در در کشور ما بیسواد هستند نمونه اش آقای واعظی می باشد که بیت کوین را بیت کورن نام می برد.
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
0
0
بعضی از خبر که با دقت گوش کنیم در حد شعار هستند ولی در عمل با مسائل اینچنینی مواجه می شویم در صورتی که ما این همه نخبه و دانشمند داریم که متاسفانه به دلایل مختلف یا بیکار هستند یا از کشور درحال مهاجرت هستن لطفاً واقع بین باشیم و سعی کنیم بهترین ها را انتخاب کنیم تا بتوانیم شرایط بهتری را برای کشورمان رقم بزنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین