کد خبر: ۶۹۱۳۳۸
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: تا پایان امسال ۱۲ پارک جنگلی به شهرداری تهران احاله مدیریت می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

سید نقی عزیزی روز سه شنبه در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی استان تهران اعلام کرد: با توجه به دستورالعمل‌ها، ضوابط و قوانین مربوطه، کمیته فنی بالاترین مرجع تصویب و تصمیم گیری درخصوص اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی در ادامه به موضوعات اولویت‌دار کمیته فنی در سال جاری پرداخت و اظهار کرد: در راستای اقدامات جهشی در قالب طرح ۹ در ۹۹، یکی از موضوعاتی که با اولویت در دستور کار این کمیته در سال جاری قرار دارد، احاله مدیریت بهره‌وری پارک‌های جنگلی است که در صدد هستیم در قالب طرح‌های مصوب تا پایان سال جاری ۱۲ پارک جنگلی به شهرداری‌ها احاله مدیریت شود و در این خصوص تاکنون موضوع احاله مدیریت ۸ پارک جنگلی در کمیته فنی مورد تأیید قرار گرفته و مابقی نیز در حال رسیدگی است.

عزیزی، طرح‌های مرتعداری را یکی دیگر از موضوعات اولویت‌دار این کمیته بر شمرد و تصریح کرد: در سال جاری ۱۸ فقره طرح مرتعداری در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون چهار طرح مرتعداری تصویب و تأیید شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خاطر نشان کرد: طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری، ذخیره‌گاه‌های جنگلی، جنگل‌کاری، بیابان زدایی و... از جمله برنامه هایی است که در سال جاری و با اولویت از سوی کمیته فنی دنبال می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه کمیته فنی، کمیته‌ای کاملا تخصصی است، گفت: این کمیته یکی از قدیمی‌ترین مراجع تصمیم‌گیری سازمانی و بازوی فنی مجموعه منابع طبیعی به شمار می‌آید و از آنجائی که تمامی موضوعات فنی، اجرایی، دستورالعمل‌ها، طرح‌ها و پروژه‌ها باید با تأیید این کمیته انجام شود، نقش آن در تصمیم‌سازی‌هایی که در جهت رفع تهدیدات و توسعه منابع طبیعی اتخاذ می‌شود بسیار با اهمیت است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین