کد خبر: ۶۹۱۸۷۳
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
پدیده عکس گرفتن با بیماران تمامی ندارد؛این بار مهرداد میناوند
یک بار دیگر انتشار عکس بر بالین بیماری که یکی از چهره‌های شاخص این فوتبال است.
آفتاب‌‌نیوز :

بستری شدن مهرداد میناوند در بیمارستان.در همه فیلم هایی که از اعلام وضعیت پزشکان منتشر شده هیچ بی اخلاقی ای مشاهده نشده.فردی که فیلمبرداری می کند جوانب احتیاط و احترام را رعایت کرده و تمام تلاش خودش را می کند تا تصویر مهرداد میناوند در کادر نباشد اما چند ساعت بعد عکسی منتشر می شود که همه آن تلاش ها را بر باد می دهد.

عکس یکی از پزشکان در حالی که تصویر مهرداد میناوند پشت سرش به وضوح دیده می شود دوباره همه را یاد سندروم عباس جدیدی انداخت.این حرکت آنقدر سر و صدا کرد که جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت را وادار به واکنش کرد و گفت:«غیر اخلاقی است،متاسفم.»

در فضای مجازی هم کاربران به شدت از رفتار این پزشک متعجب شده اند و از این نوشته اند که چنین کاری از یک پزشک متخصص بعید است.

از روزهایی که عباس جدیدی برای عکس یادگاری با منصور پورحیدری در بیمارستان، سوژه فضای مجازی شده بود، یکی دو سالی می گذرد اما طبق معمول، همه‌چیز به چند شوخی تلگرامی و اینستاگرامی محدود شد و هیچ کسی هم درس عبرت نگرفت.

عیادت از بیمار کار پسندیده ای است و همه بزرگان دین هم آن را توصیه کرده اند اما چرا باید با بیمار عکس انداخت؟برای خودنمایی؟برای اینکه اگر آن بیمار فوت کرد آخرین عکس یادگاری را داشته باشند یا...

انتشار و تماشای این عکس ها برای مردم که جذابیت ندارد و همیشه با انتقاد آنها روبرو شده است.اگر مردم عادی با یک سلبریتی که روی تخت بیمارستان خوابیده عکس می گیرند(البته آن هم کار اشتباهی است)می شود این توجیه را برایش آورد که مثلا تا به حال آن سلبریتی را ندیده اند و برای شان دیدن چهره آن آدم جذاب است و هزار و یک دلیل دیگر اما سایر سلبریتی ها و بعضی از پزشکان چطور؟بعضی ها حتی با خودشان دوربین می برند و بعضی ها مثل عباس جدیدی که همیشه عیادت هایش سر و صدای زیادی به پا کرده در توجیه این رفتار گفته اند:«من عکس نینداختم. این عکس من نیست. نمی‌دانم عکس چه کسی است!»شکی وجود ندارد که برخورد قانونی با این رفتارهای زشت نمی شود انجام داد اما از نظر اخلاقی می شود با توصیه،با فرهنگ سازی و با خیلی از روش های دیگر این نمایش زشت را پایان داد.این چند کلمه خطاب به همه کسانی است که با بیمارها،با کسانی که تازه فوت شده اند و ... عکس می گیرند.شما قدردان،شما با معرفت و شما نهایت فردی که بالاترین شعور اجتماعی را دارد؛به این نمایش پایان بدهید و یک لحظه خودتان را جای خانواده فردی که روی تخت بیمارستان خوابیده بگذارید.بدون شک هرگز دوست ندارید که تصویری از حال نزار تان عزیزان تان در فضای مجازی پخش شود.

منبع: جام جم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین