کد خبر: ۶۹۱۹۱۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
باید قاطعانه جلوی هر نوع تجمعی را گرفت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ شهر قرمز کرونایی در کشور نداریم و شهرهای که در مازندران قرمز بودند نارنجی شدند. اما افزایش ترددها، افزایش موارد ابتلای سرپایی و عادی انگاری مردم در برخی شهرها نگران کننده است.
آفتاب‌‌نیوز :

 علیرضا رئیسی روز شنبه پس از برگزاری جلسه هفتگی ستاد ملی کرونا افزود: هم اکنون از نظر وضعیت کرونا ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی داریم و این نشانه این است که تا حدی وضعیت بهتر شده از مردم برای رعایت پروتکل ها تشکر می کنیم اما نباید دچار عادی انگاری شویم.

وی ادامه داد: هم اکنون میزان مرگ کرونا در انگلیس مرز ۱۸۰۰ مرگ در روز را گذرانده، در آلمان بالای هزار مرگ در روز داشتند و در آمریکا بالای ۴ هزار مرگ در روز را تجربه می کند اما در ایران با توجه به رعایت پروتکل ها وضعیت نسبتا خوبی است خوشبختانه امروز این خبر خوب را به مردم می دهیم که هیچ شهر قرمزی نداریم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: با این وجود تذکر جدی می دهم زیرا در برخی از مناطق کشور عدم رعایت پروتکل ها را در هفته گذشته شاهد بودیم. موارد متعددی گزارش از عدم رعایت پروتکل ها از شهرهای مختلف داشتیم. یکی از شهرها کاشان بود که تذکر داشته شد. امیدواریم پروتکل ها سختگیرانه اجرا شود.

وی افزود: یکی از نگرانی ها رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه است که ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده است و این وضعیت نگران کننده است.

رئیسی گفت: هر گونه عدم رعایت پروتکل وضعیت را بر می گرداند. این افتخار که مردم درباره کنترل بیماری آفریدند کم نظیر است اما از طرفی حتما باید مراقبت کنیم. در غیر این صورت محدودیت ها بر می گردد، کسب کارها و همه شهرها تحت تاثیر محدودیت های جدید قرار می گیرند و دوباره تعطیلی مشاغل را خواهیم داشت.

قدرت مرگ آوری ویروس جهش یافته بیشتر است

رئیسی گفت: خروج از وضعیت قرمز به معنای ضعیف شدن یا از بین رفتن ویروس نیست. برعکس، ویروس نه تنها ضعیف نشده بلکه جهش پیدا کرده و قوی تر شده است. ویروس انگلیسی حدود ۶۰ کشور دنیا را درگیر کرده است. در آفریقای جنوبی هم ویروس کرونا جهش یافته و ۲۶ کشور را درگیر کرده است. ویروس جهش یافته قدرت سرایت بیشتری دارد و جوانان را بیشتر درگیر می کند. قدرت کشندگی و میزان مرگ و میر مبتلایان در ویروس جدید بیشتر است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: اگر پروتکل ها را به دقت رعایت نکنیم منجر به مشکلاتی می شود. در فصل زمستان و هوای سرد هستیم. باید قاطعانه جلوی دورهمی های خانوادگی و هر نوع تجمعی ایستاد و نباید بگذاریم این تجمعات رخ دهد چه خانوادگی، مسافرت یا هر نوع تجمع دیگر باعث بیماری و منجر به افزایش مرگ و میر می شود.

رئیسی گفت: وطیفه داریم هشدار دهیم زیرا مسئول سلامت مردم هستیم. در مقوله سلامت هیچ معامله ای نخواهیم کرد محکم می ایستیم هشدارها را می دهیم. همه مردم هم حمایت می کنند و پروتکل ها را رعایت می کنند.

زنگ خطر افزایش موارد سرپایی کرونا در برخی استانها

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: این هفته احتمالا جلسات دیگری در ستاد داریم درباره بازنگری پروتکل ها و محدودیت ها صحبت می کنیم. زیرا با تغییر رنگ شهرها و وضعیت مناسب تر شاهد افزایش تجمعات و ترددها هستیم. به نظر می رسد در برخی مناطق ساده انگاری و عادی انگاری اتفاق می افتد و این خطرناک است یادمان نرود در تیر و مرداد جه وضعیتی پیدا کردیم موج جدید شکل گرفت و مرگ و میر افزایش یافت.

رئیسی افزود: در هر موج جدید شیوع کرونا بیش از ۱۰ هزار مرگ جدید رخ می دهد و ۱۰ هزار خانواده را داغدار می کند. خانواده ها به هیچ وجه کوتاه نیایند و پروتکل ها را خودشان جدی بگیرند. ویروس جدید جوانترها را درگیر می کند باید مراقبت کنیم امیدوارم با رعایت پروتکل ها و مسئولیت های اجتماعی این کار را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: ویروس کرونا ضعیف نشده بلکه قوی تر شده است. همه دست به دست هم دهیم محکم بایستیم. به هیچوجه نمی شود با سلامت مردم شوخی کنیم. اکنون بر اساس آخرین ارزیابی ها در برخی استان ها میزان بیماران سرپایی افزاییش پیدا کرده این زنگ خطری است که اگر بی توجهی کنیم به افزایش موارد بستری و مرگ و میر منتهی می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
6
ستاد محترم کرونا شما اول صاحب منصبان و زعمای قوم را نصیحت و کنترل کنید که بی محابا پروتکل ها رانقض می کنند ،مراسم تشیبع باشکوه⁉ برگزار می کنند،به بهانه آگاهی از مشکلات مردم،سفرهای انتخاباتی و دیدارهای مردمی با حضور جمعبت زیاد برگزار می کنند،رستوران ، سالنهای پذیرایی و سفرهای تفریحی و زیارتی و نمازهای جمعه که همچنان برقرار است ،آنوقت فقط مردم را از ویروس جهش یافته می ترسانید.. واکسن هم که هزارتا دلیل آوردند که نباید تزریق شوداز کار گذاشتن جی پی اس در واکسن که به هنگام تزریق به فرد از طریق سرسوزنی با قطر xنانومتر وارد بازو میشود،تا به گفته امام جمعه تهران،آمریکاییها قرار است به عمد واکسنهایی به ایران تحویل دهند که موجب نابودی جمعیت ایرانیان خواهد شد.البته وقتی بشودبا جابجایی دوتا پیچ،در دستگاههای سونوگرافی و مشابه آن،جنین نابغه و باهوش ایرانی را باز هم به عمد،ناقص الخلقه جا بزنند و از تولد یک نابغه جلوگیری کنند،حتمٱ به گمان این نوابغ، میشود جی پی اس را وارد مایع واکسن کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
4
دانشگاه ازاد ارومیه برای دریافت شهریه هرروز صدها دانشجو را در یک اتاق وراهرو کوچک سربسته جمع کرده و اصلا جوابگوی مردم هم نیستند و رییس آن دانشگاه ازترس کرونا از اتاقش بیرون نمی آید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
2
ستاد محترم کرونا حالا که همه چیز قاچاق میشود اجازه بدهید مردم خودشان
آزاد هر واکسنی را که بهداشت جهانی وشما تایید کردید تهیه کنند وبزنند قانونی ویا قاچاق واز دلهره کرونا مدتی خلاص شوند
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
0
3
فکری اساسی برای تهیه واکسن بکنید روز جمعه دکتر گلشن استاد برجسته دانشگاه اصفهان بر اثر بیماری کرونا در گذشت پنجاه سال طول می کشد تا کسی جای اورا بگیرد حد اقل برای کادر در مان اقدام کنید نمی دانم سیاستمداران چگونه فکر می کنند آیا آرامش دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
به اون خدا من راضیم که کرونا بگیرم و بمیرم حالا ما زندگی می کنیم ما فقط زنده ایم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین