کد خبر: ۶۹۲۴۲۲
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد که یک سوم آمریکایی‌ها بر این باورند که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به واسطه "تقلب" بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

 این نظرسنجی که از سوی موسسه مونموث و روز دوشنبه انجام شد، به این مساله اشاره دارد که چطور ادعاهای نادرست درباره انتخابات و تئوری‌های توطئه به شدت در میان مردم گسترش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این در حالی است که هیچ شواهدی دال بر تقلب و تاثیر آن بر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وجود ندارد، اگرچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری قبلی آمریکا و بسیاری از مقام‌های حزب جمهوری خواه این کشور این مساله را عنوان کرده و آن را به دادگاه نیز ارائه دادند.

در نظرسنجی این موسسه مشخص شد ۳۲ درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که بایدن به دلیل تقلب انتخاباتی پیروز شده در حالیکه ۶۵ درصد نیز گفتند بایدن به صورت عادلانه در این انتخابات پیروز شده است.

همچنین به طور قابل توجهی درصد کسانی که به تئوری توطئه اعتقاد دارند، نسبت به ماه نوامبر ۲۰۲۰ و با وجود بازخوانی‌های متعدد، ممیزی‌ها و اظهارات عمومی افرادی مانند دادستان کل وقت "ویلیام بار" مبنی بر اینکه شواهدی از کلاهبرداری گسترده وجود ندارد، بدون تغییر است.

حتی در میان کسانی که به تئوری‌های توطئه تقلب انتخاباتی باور دارند، نزدیک به دو سوم گفتند که با تحلیف بایدن نیز این روند ادامه می‌یابد. یک سوم از این گروه یا یک نفر از ۱۰ نفر آمریکایی گفته‌اند که هرگز مشروعیت بایدن را قبول نمی‌کنند.

ادعاهای تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا به حمله ششم ژانویه به کنگره منجر شد.

نظرسنجی مونموث نشان داد که بخشی از آمریکایی‌ها که قبول می‌کنند انتخابات به طور دقیق و منصفانه انجام شده، در حال افزایش است به طوریکه ۵۴ درصد گفتند که از صداقت آن "بسیار مطمئن" هستند که ۱۰ درصد از ماه نوامبر بیشتر است و آنهایی که گفتند اصلا به این مساله اطمینان ندارند از ۲۹ درصد به ۲۵ درصد کاهش داشته است.

در این نظرسنجی که از ۲۱ تا ۲۴ ژانویه سال جاری میلادی انجام شد، ‌۸۰۹ فرد بالغ شرکت داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین