کد خبر: ۶۹۳۱۹۲
تعداد نظرات: ۳۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
نمکی گفته "خباثت‌ها درباره واکسن روسی خیانت ملی است"
وزیر بهداشت ضمن ابراز نگرانی از خیز چهارم کرونا در کشور به دنبال برخی عادی انگاری ها و ساده انگاری ها، در عین حال بر لزوم افزایش استفاده از تستهای سریع کرونا و شناسایی کانونها و خوشه های آلوده این بیماری، تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

 وزیر بهداشت با بیان اینکه با بیان اینکه این خباثت‌ها درباره واکسن روسی خیانت ملی است، ادامه داد: می‌گویند قرار است «واکسن نامرغوب وارد کنند و من آن را نمی‌زنم». این حرف‌ها چیست که می‌گویید و دل مردم را خالی می‌کنید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بم، به گزارش خبرگزاری تسنیم از بم، سعید نمکی ظهر امروز در جلسه ستاد منطقه‌ای کرونا با بیان اینکه خوشحالم که در یک ماه گذشته دو بار به استان کرمان سفر کردم اظهار داشت: یک بار در مراسم سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و یکبار در سالروز ورود تاریخی امام به کشور به این استان آمدم.

وی با بیان اینکه کم شدن امار کرونا در کشور برگ زرین دیگری برای نظام جمهوری اسلامی بود که می‌توان با وفاق و همدلی و روحیه جهادی و تجربه دوران دفاع مقدس حماسه‌ای را خلق کنیم که در تاریخ اپیدمی‌های جهان ماندگار شود گفت: از همه کسانی که در این مسیر تلاش و کمک کردند قدردانی می‌کنم.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از مردم و کسبه‌ای که روزهای سخت کرونا محدودیت‌ها را تحمل کردند گفت: حتی یک مرگ هم برای ما غم‌انگیز است، اما دستاوردهای امروز را باید به این مردم تبریک گفت.

وی با بیان اینکه ما برای مرگ هیچ شهروندی در هیچ جای دنیا احساس شادمانی نمی‌کنیم، ادامه داد: دو رقمی شدن مرگ‌ها دستاوردی است که در سالروز ورود امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی باید آن را به این مردم تبریک گفت.

تازه‌ترین خبرها از تأمین واکسن کرونا از زبان وزیر بهداشت

نمکی با اشاره به اینکه این دستاورد بزرگی بود ادامه داد: اما ما و همکارانمان همواره نگران بازگشت موج جدید بیماری هستیم افزود: این ویروس پیچیده هر روز از خودش چهره‌های بسیار متفاوت و موزیانه‌ای را نشان می‌دهد و با جهش‌هایی که در اقصی نقاط جهان از خودش نشان داده همه را نگران کرده است و همه گران هستند که با یک خیز جدید بیماری مواجه شوند.

وی با تاکید بر اینکه این ویروس به جوان و پیر رحم نمی‌کند، گفت: دیدیم قهرمان فوتبال ما در سن 45 سالگی به دلیل کرونا از دنیا رفت. اگر لحظه‌ای غفلت کنیم ویروس از کوچک ترین روزنه ما را هدف قرار می‌دهد، من در پیک‌های قبلی هم گفتم که ممکن است در دقایق آخر از این زمین گل‌های وحشتناک بخوریم الان هم هشدار می‌دهم.

وی با بیان اینکه ما تمام حواسمان را جمع کردیم که به دام یک تله هولناک جدید نیفتیم گفت: این نگرانی وجود دارد که ساده انگاری، عادی انگاری و بی‌توجهی به خطر بیماری ما را دچار خیز چهارم بیماری در کشور کند.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اگر دچار خیز چهارم بیماری شویم ارتفاعی به مراتب بیشتر و سرعت انتشار آن به مراتب بیشتر خواهد بود ادامه داد: این همدلی و وفاق و سرمایه ملی را به عنوان یک دستاورد بزرگ را که با کمک همه از جمله بسیج وسازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌ها محقق شده است را باید حفظ کنیم و این طرح محله ور استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه بعد نشستی که در محضر رهبر معظم انقلاب داشتیم سرفصل جدیدی در مبارزه با ویروس کرونا آغاز شد گفت: باید وضعیت موجود را حفظ کنیم و این همدلی و وفاق را نشکنیم.

نمکی با اشاره به اینکه این سرمایه بزرگ ملی می‌تواند در همه بحران‌ها به عنوان یک ابزار بسیار کارآمد به کار آید افزود: همدلی و وفاق ایجا شده را نباید سست کنیم و آن را برای روزهای سخت و پربحران این مملکت به عنوان یک زیرساخت نگه داریم.

وی با بیان اینکه توصیه من این است که شعله‌های کوچک بیماری در اقصی نقاط کشور را خاموش کرده و امروز که آمار ما کاهش یافته است از این فرصت طلایی استفاده کنیم گفت: باید مراقب بود تا این شعله‌های کوچک آتش به دامن سلامتی ما نیندازد.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همان طور که حاج قاسم خانه به خانه به دنبال داعش رفت ما هم باید خانه به خانه به دنبال ویروس کرونا برویم و تست بگیریم اظهار داشت: امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم.

وی با بیان اینکه تقاضا دارم امروز با ورود بخش خصوصی تست‌های سریع را افزایش داده و کانون‌های کرونا را شناسایی کنیم گفت: کارهای زیادی انجام شده هر چند هنوز هم امکانات ما در حد مطلوب نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پیامی دارم به بازرگان فعال این عرصه که در شرایط کرونایی فکر می‌کنند می‌توانند در این آشفته بازار سوار موج اقتصادی شوند گفت: این افراد بدانند که وزیر بهداشت این اجازه را به آنها نمی‌دهد.

وی ادامه داد: من روزی که سرپرست شدم دکان برخی را در سازمان غذا و دارو و هیئت امنای ارزی تعطیل کردم. خیلی‌ها گفتتد مگر تو رای نمی‌خواهی؟ گفتم من آبروی خودم را نزد خدا می‌خواهم، روز قیامت خداوند نمی‌گوید تو که اشراف داشتی بر این فساد پس چرا معامله کردی؟ آقایانی هم که برخی بلواها را راه می‌اندازند به امید جا به جا کردن برخی منابع، این خواب را پریشان ببینند، اجازه نخواهیم داد که در این ایام پر بلا عده‌ای بازار تازه راه بیندازند. مردم بدانند من روز اول با آنها بیعت کردم که آنچه میان من، خداوند و قلبم می‌گذرد را بیان کنم و مصلحت اندیشی مانع نشود برخی حرف‌ها را به مردم نگویم.

وی با بیان اینکه من همان کسی هستم که در زمان سرپرستی دکان بعضی‌ها را در سازمان غذا و دارو و هیئت امنای ارزی بستم ادامه داد: در آن زمان به من گفتند "مگر رای نمی‌خواهی" و من گفتم" من آبرو می‌خواهم."

نمکی با بیان اینکه روز قیامت خداوند از من می‌پرسد تو که به این فساد اشراف داشتی رضایت من را با چه کسی و چه چیزی معامله کردی؟ گفت: اجازه نمی‌دهیم در این ایام پر بلا عده‌ای دکان تازه برای خود باز کنند.

وی با اشاره به اینکه روز اول با خدا ببعت کردم به مصلحت‌اندیشی مانع نشود تا چیزی را به مردم نگویم ادامه داد: الان هم می‌گویم هم واکسن داخلی را دنبال می‌کنیم هم واکسن خارجی را و از مطمئن‌ترین منابع واکسن را تامین کرده و آن را وارد می‌کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این خباثت‌ها درباره واکسن روسی خیانت ملی است، ادامه داد: می‌گویند قرار است «واکسن نامرغوب وارد کنند و من آن را نمی‌زنم». این حرف‌ها چیست که می‌گویید و دل مردم را خالی می‌کنید. این چه خباثتی است.‌ مگر بی‌غیرت شده‌ایم که برویم واکسن نامرغوب وارد کنیم. به‌خدا این حرف‌ها خیانت ملی است.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب دوران سلامت و درمان در حال پیشرفت بوده است‌، تصریح کرد: در دوره کرونا 300 اکسیژن ساز به بیمارستان‌ها اضافه کردیم و توانستیم در کمتر از 2 ماه 5 هزار کپسول آماده کنیم و 2 هزار و 500 تخت‌ آی سی یو در کشور راه‌اندازی کنیم‌ و دشمنان هیچ موج امنیتی در کشور نتوانستند ایجاد کنند و این از برکت امام زمان است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ادامه یابد تا شاهد جهش دوباره ویروس کرونا نباشیم، تصریح کرد: این ویروس به جوان و پیرمرد ورزشکار رحم نمی‌کند.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا درمان و زمان مشخص ندارد اما واکسن یکی از راه های مدیریت این ویروس است ما از روز نخست با تقویت متخصصان داخلی کشور ساخت واکسن را رقم زدیم و بهار آینده ایران یکی از قطب‌های ساخت و تولید این واکسن در منطقه خواهد شد و در بهار این واکسن را رونمایی خواهیم کرد و اجازه ندادیم تست واکسن هیچ کشوری بر روی مردم ایران انجام شود.

وی افزود: امروز هرچقدر تست نیاز داشته باشید، ما در اختیار می‌گذاریم. ما با تکیه بر دانش داخلی امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم. بنابراین تقاضا دارم که عزیزان با افزایش تست‌ها و با ورود بخش خصوصی که دستورالعمل آن را ابلاغ می‌کنیم، تست‌های رپید سریع را افزایش دهند و کانون‌ها و خوشه‌های آلوده را هر چه زودتر کشف کنیم.

وزیر بهداشت درباره واکسن کووید نیز گفت: این روزها صحبت‌های زیادی برای افکار عمومی می‌شود که برخی با ما زاویه دارند که به قول نظامی « اگر با دیگرانش بود میلی، چرا ظرف مرا بشکست لیلی»، چه دلیلی دارد افکارعمومی را پریشان کنیم از چیری که شاید اصلا واقعیت نداشته باشد؟ برخی از دلسوزی صحبت می‌کنند و برخی بیانات عالمانه‌ای که شاید مبنای علمی نداشته باشد می‌کنند. من به عنوان یک متخصص ایمونولوژی می‌گویم که با سیستم ایمنی آشنا هستم. خود واکسن کرونا از دیرباز مورد سوال بود که چقدر می‌تواند موثر باشد ولی در مورد ویروسی که دارو و درمان مشخصی ندارد، واکسن یکی از افق‌های امیدوارکننده کشورهای جهان است که زنجیره بیماری را برای مدتی حتی کوتاه قطع کند و دست اندرکاران نظام سلامت دنیا نفس‌کش داشته باشند که بیماری را کنترل کنند.

وی ادامه داد: ما از روز نخست با تقویت بنیه علمی داخلی سعی کردیم مثل خیلی کارهای دیگر ساخت واکسن را رقم بزنیم و اتفاق بزرگی افتاد و در بهار آینده ما یکی از قطب‌های بزرگ ساخت واکسن منطقه خواهیم شد و به لطف پروردگار چه من زنده باشم و چه نباشم خواهید دید کسی نمی‌تواند جلوی این گام پیش رونده را بگیرد. این اولین گام خودکفایی بود کما اینکه داروهایی که در هر جای دنیا اندکی تاثیرگذار بود برای مردم ساختیم.

وی افزود: بر واکسنی به عنوان انتقال دانش فنی از کشور کوبا به عنوان کشور صاحب فن واکسن سازی کار می‌کنیم. واکسن پنوموکوک هم با همکاری این کشور در انستیتو پاستور ساخته می‌شود و واکسن کرونا هم در انستیتو پاستور در آینده نزدیک ساخته و تولید خواهد شد و به همه دنیا هم صادر خواهد شد.

نمکی ادامه داد: آنچه در مجموعه برکت می‌بینم اتفاق بزرگی است که رقم می‌خورد. چند روز قبل گفتم این ویروس جهش یافته انگلیسی را با واکسن مقابل هم قرار دهید و نتایج آن حیرت انگیز بود، این هم دستاوردی است که در اواسط بهار خواهیم داشت. علاوه بر آن در واکسن سازی رازی و یک یا دو موسسه دیگر هم داریم بر واکسن کرونا کار می‌کنیم.

وی افزود: البته تا زمانی که واکسن داخلی پاسخگوی نیاز ما شود مجبور به واردات واکسن برای گروه‌های آسیب‌پذیر خواهیم بود. خیلی از کشورهای منطقه که می‌گویند تزریق واکسن را از مدت‌ها قبل آغاز کردند دارند کلینیکال ترایال یا آزمایش بالینی واکسن‌های کشورهای دیگر را انجام می‌دهند. در حالی که ما اجازه ندادیم واکسن هیچ کشوری بر مردم ما آزمایش بالینی شود. ما 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن در قالب سبد کووکس پیش خرید کردیم که قول دادند در روزهای آینده اولین مقادیر آن برسد. در آن سبد به جز آمریکایی‌ها بقیه واکسن سازها هستند. این 16 میلیون و 800 هزار دوز برای 8 میلیون و 400 هزار نفر است که برای همه کافی نیست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: هیچ کدام از این واکسن‌ها قبل از طی کردن فاز سوم انسانی نباید به کشور بیاید. الان واکسن در دنیا هنوز به فاز چهارم نرسیده است و این فاز معمولا 5 سال طول می‌کشد به همین دلیل تا امروز سازمان جهانی بهداشت برای هیچ سازنده واکسنی گواهی انتهایی واکسن را صادر نکرده، زیرا این فاز 4 طی نشده است. یکی از واکسن‌سازهایی که گواهی موقت از سازمان بهداست جهانی گرفته است، از FDA آمریکا یک گواهی گرفته که تا 5 سال آینده هیچ حق اعتراض و شکایتی علیه این واکسن‌ساز قابل قبول نیست زیرا فاز 4 طی نشده است.

وی افزود: برای همین گفتیم ما واکسنی وارد کشور می‌کنیم که فاز 3 مطالعات بالینی اش بیرون از این سرزمین صورت گرفته باشد و گواهی مصرف اضطراری داشته باشد. همچنین ما واکسنی را وارد این کشور خواهیم کرد که حداقل در 5 یا 6 کشور دنیا هم خریده و مصرف شود. ما 5 منبع شناسایی و ثبت کردیم. تاکنون از برندی اسم نبرده بودم اما امروز می‌گویم تا مردم حرف درست و علمی را در رابطه با واکسن از وزیر بهداشت بشنوند؛ پرونده منبع اروپایی آسترازنیکا، دو کمپانی در هند، یک کمپانی در چین و یکی در روسیه در حال ثبت هستند.

وی افزود: یکی از این منابع که برخی روی آن بلوا به راه انداختند این مجموعه روسی است، این واکسن روسی در کشورهای روسیه، آرژانتین، مجارستان، صربستان، مکزیک، امارات متحده عربی، پاکستان، بلاروس، بولیوی، الجزایر و... است. این چه خباثتی است که برای میزگرد کشوری که خودش در باتلاق کرونا مانده است، خوراک تهیه کنیم؟ این چه وطن پرستی و اندیشه‌ای است؟ روزی که مرگ و میر ما به حدود 500 نفر می‌رسید بلوا میکردند برایمان در شبکه‌های خارجی اما روزی که متاسفانه مرگ و میر خودشان به 1860 مورد رسیده، یک پنل نگذاشتند که علت را بررسی کنند. مگر نمی‌شود این سوالات را در کشور از خود وزیر بهداشت پرسید؟ مگر می‌شود قبول کرد وزیر بهداشت این مملکت اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به این کشور برسد؟ مگر این تیم در اوج گرفتاری اقتصادی این افتخار را ثبت نکرد؟ مگر این تیم با دست بسته در اقیانوس بلا شنا نکرد؟ این چه اندیشه‌ای است که حاضریم دیگران از بیرون ما را به چالش بکشند و از پشت به سربازان درون کشور و جبهه خنجر بزنیم؟ می‌گویند من فلان واکسن را نمی‌زنم، خب معلوم است که مبتلایان نباید واکسن بزنند، کسی که قبلا بیمار شده اصلا جزو کاندیدهای تزریق واکسن نیست. و برخی حرفا که دل مردم را خالی می‌کند. این مردم گناه دارند، خسته و آشفته هستند، نگذاریم اعتماد مردم به سربازان خط مقدم این دفاع خدشه‌دار شود. نگذاریم گسست میان اندیشه اعتماد آمیز مردم و خدمت‌گذاران صدیق ایجاد شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما هم واکسن داخلی را با قدرت دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم.

نمکی در رابطه با تخت‌های بیمارستانی نیز اظهار کرد: ما زیرساخت تختمان در حد مطلوب نیست ولی در دولت دکتر روحانی اگر انصاف را رعایت کنیم و در شیپور بی‌انصافی ندمیم اتفاقات خوبی رخ داده است. برخی عزیزان از برخی تریبون‌ها و هرجا توانستند بر هر دستاوردی تازیدند. من آدم سیاسی نیستم و همیشه می‌گویم « در پس پرده گفت‌وگوی منو توست، چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من»؛ دستاوردهای جمهوری اسلامی را زیر سوال نبرید که همه با هم انجام دادیم. مگر میشود نماینده ارجمندی با گرایش سیاسی دیگری همراه نباشد و کاری از پیش برود؟ آنچه در جمهوری اسلامی رخ داد و دشمن را غافلگیر کرد این بود که خواب می‌دیدند ما در تله کرونا مدفون شویم، « مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما، غافل از آن که خدا هست در اندیشه ما». آنچه ما را در مدیریت بیماری موفق کرد همین وفاق و همدلی بود، ما یک خیمه بیشتر نشناختیم و آن هم خیمه رهبری بود. اگر این وفاق را بخواهیم حفظ کنیم یکی از ویژگی‌های استمرار این راه انصاف است. در توسعه زیرساخت نظام سلامت و سهمی که از درآمد ناخالص ملی بر بخش سلامت در هیچ کدام از ادوار قبلی نرفته بود، بعد از انقلاب سر جمع حرکت در نظام سلامت رو به پیشرفت بود و در این دوره تسریع شد.

وی افزود: ما در دوره کرونا در کمتراز دو ماه بیش از 300 اکسیژن ساز به مجموعه بیمارستان‌ها اضافه کردیم زیرا یک بیمار کرونایی در بخش عادی 12 تا 15 لیتر در دقیقه و در آی سی یو 24 تا 35 لیتر در دقیقه اکسیژن می‌خواهد. ما ناگهان با هجمه‌ای از کمبود اکسیژن در کشور روبرو شدیم ولی در کمتر از 2 ماه 300 دستگاه اکسیژن ساز و 5000 کپسول اکسیژن به کشور اضافه شد و نگذاشتیم با 2500 تخت جدید icu حتی یک بیمار هم پشت درب بیمارستان بماند و مشکلات کشورهای اروپایی در ایران رخ نداد. حتی یک بیمار غیر کرونایی پشت درب بیمارستان نماند و آبرو برای جمهوری اسلامی ایران خریداری شد و این عنایت امام زمان است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ما درصددیم بتوانیم برای نقاط محروم کشور کار کنیم. من برای همین آمدم تا این باقی مانده عمرم را برای خدمت به مردم صرف کنم چون غیر از این نشستن بر این صندلی‌ها جز جفا بر جسم و روح هیچ چیز ندارد. من توفیق الهی رو نصیب خودم میبینم که این راه پر هراس را در خدمت مردم باشیم. تقاضای این برادر کوچک از مردم و مسئولین در رعایت و نظارت بیشتر بر پروتکل‌ها است. فاصله گرفتن از رعایت پروتکل‌ها سبب می‌شود انتظار خیزش بیماری را داشته باشیم. گرچه گاهی از برخی پروتکل شکنی‌ها شکایت کنیم اما هیچ کدام نافی همکاری مردم و جامعه روحانیت با ما نیست. ما بیشترین همکاری را در خیلی از امور از این عزیزان داشتیم و سرلوحه هدایت نیز مقام معظم رهبری بودند و باید بگوییم ایشان در روزهای سخت چگونه کنار ما بودند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: به کور چشم بعضی‌ها واکسن را اول به خانواده خودمان می‌زنیم تا مردم بدانند سلامت آنها از هرچیزی برای ما مهم‌تر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
22
خرید واکسن روسی ، خیانت ملی است
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
21
اولا" اینقدر خدا و قرآن و پیغمبر نکن تو وزیری حرف علمی بزن ...مگه واکسن مرغوب مورد تائید سازمان بهداشت جهانی چه ایرادی داره که واکسن روسی بی کیفیت که اصلا" تائیدیه هیچ کجا را ندارد دارید وارد می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
17
آقای وزیر چرا به خانواده تان واکسن روسی بزنید؟ بروید به آنها قرص استامینوفن بدهید. چه کسی تایید کرده اثر واکسن خریداری شده بیش از قرص استامینوفن است. شما خود را خائن نمی‌دانید. ولی شما در مقابل غارت بیت المال توسط کاسبکاران تحریم سکوت کرده و بلکه بلندگوی آنها شده اید. آقای وزیر تعلل در خصوص خرید واکسن معتبری که سازمان بهداشت جهانی آنرا تایید کرده باشد، خیانت است و بالاتر از آن تبلیغ و دلخوش کردن مردم برای واکسنی است که توسط کاسبکاران تحریم وارد شده و هیچ تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارد. آقای وزیر اگر واکسن روسی همان تولید واکسن انگلیسی استروزنکا در روسیه است، چرا واکسن فایزر تولید شده در سایر کشورها را وارد نمی‌کنید. اگر منع ورود واکسن آمریکایی است، ورود واکسن انگلیسی هم ممنوع شده است. چرا واکسن سبد کوواکس را تحویل نمی‌گیرید و به بهانه آمریکایی بودن آن، سهمیه ایران را باطل میکنید؟ آقای وزیر مردم از آسمان و ریسمان
بهم بافتن شما فریب نمیخورند. قدری هم به فکر عاقبت و یوم الحساب خود باشید. باور کنید دو روز زندگانی دنیا ارزش خیلی از کارها را ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
تو فک می کنی اینها حاضرن به خانوادشون همون روسی رو بزنن. اینها فایزر رو گرفتن زدن نشستن برای مردم بلبلی می کنن.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
19
اعضای دولت نمایندگاندگان مجلس وسایر اعضای نهادهای کشور در تلویزیون جلوی مردم واکسن روسی و چینی رو بدون دغدغه بزنند تا مردم دلگرم شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
20
معلومه هیچکس به خودش نمیگه خائن یا ب....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
15
در طول تاریخ آدم های خود فروخته ی زیادی بودن
ننگ بدنامی تا ابد بر پیشانی چابلوسان و کاسه لیسان خواهد ماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
0
5
اقای وزیر شما اولین نفری هستید که باید مدارک علمی هر واکسنی را توسط همکارانتان بررسی و اعلام نظر کنید شما اول راجع به همکارتان که در پروسه تولید واکسن ایرانی همکاری میکنند به به وچه چه میکنید ولی وقتی واکسن روسی را تایید نمیکنند خود ومعاون راجع به شان ایشان حرف میزنید کمی از هیاهو دور شوید در خلوت خودتان فکر کنید با سابقه ترین پزشک عفونیتان چه گفته ایشان فرمودند واکسن روسی تاییدیه لازم را از بهداشت جهانی نگرفته این حرف بدییست این مطلب را شما اول باید میگفتید بجای پشتیبانی از ایشان متلک میگویید مگر شما نبودید که میگفتید اجازه ورود واکسن بدون تاییدیه را نمیدهم این مطلب را دوماه پیش گفتید اگر نظرتان بر واکسن روسی بود خوب دو ماه زودتر وارد میکردید مردم را به مرگ گرفته اید که به تب راضی شوند بس کنید این شعبده بازی را واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را لااقل از هند بخرید شما و تشکیلات شما باید حرف اول و اخر رابزنید مگر نمیگویید شما به بزرگان مشورت میدهید حداقل در اینمورد که جان مردم است این مشورت را شما رسمان به مردم اعلام کنید که چه گفته اید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
7
چر اروس خیانت کار (در طول کل تاریخ ایران) را دوباره امتحان میکنی
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
7
الان باید استعفا داده بودی با این مدیرت بیماری کرونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
8
خود روسیه یک میلیون واکسن تو کشورش تزریق کرد و بعد تزریق واکسن رو متوقف کرد چرا ما مردم ایران باید این واکسن رو بزنیم ؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
7
نمکی علم را رها کرده و ممنوع شدن ورود واکسن مطمئن را تشویق و تایید میکند مردم چگونه به حرفهای تو اطمینان کنند خدا در نزدیکی تو هم نیست چه رسد به اینکه عهد و پیمانت را قبول کند خیانتت به ملت هرگز فراموش نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
3
دعوای واکسن روسی در مقابل بحث واکسن آمریکایی و غربی مطرح شده است و تمام حرف،سیاسی است.هر چه از غرب بیاید عالی است.باید به جای حرف سیاسی،حرف علمی زد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
حرف علمی یعنی اینکه 98 نفر از منتخبان سازمان نظام پزشکی این واکسن را کم اثر و بلکه خطرناک شمرده اند و حرف علمی تر آنکه این واکسن توسط کاسبکارانه تحریم وارد شده و تبلیغ می‌شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
6
1
هر کی دوست نداشت نزنه من خودم دنبال پیدا کردن یه نفر از کادر درمانم که نخواد بزنه برم جاش همین روسی رو بزنم
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
10
آقای نمکی با این خودشیرینی هایی که می کند علیرغم هشدار این همه متخصصین پزشکی حاضر است سلامت ملی را به خطر بیاندازد تا اینکه احتمالا در دولت بعدی هم پستش را حفظ کند. جناب وزیر حفظ پست و مقام به چه بهایی؟ در مقابل مردم و افکار عمومی چه جوابی داری؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
8
این ننه من غریبم بازی ها را کسانی دیگر قبل از شما درآورده بودند و مملکت را به این روز انداختند. وزیر بهداشت و اینگونه بیانات غیر علمی و ...؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
0
5
این یک موضوع علمی است و درباره ان باید به زبان علم سخن گفت. به جای درشت گویی و اتهام زنی مستندات ارایه دهید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
پیشرفته ترین صنعت روسیه، هوافضا و هواپیما سازی است ولی جالبترین موضوع، استفاده شرکت ایروفلوت روسیه از هواپیماهای ایرباس تقریبا در تمامی پروازهای خارجی و اکثر پروازهای داخلی روسیه است. شما هنوز تفاوت تولیدات صنعتی روسی و غربی را نمی‌دانید؟ آیا وقتی تزریق واکسن روسی اسپوتنیک در داخل روسیه متوقف می‌شود و طرف ایرانی می‌رود ته مانده واکسن‌های بنجل را تقریبا مفتی می‌خرد تا در داخل کشور با قیمت‌های نجومی ارزی به ملت و کادر درمان کشور قالب کند، این حرف سیاسی است یا کاسبکاری تحریم ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
گیرم صنعت هوایی شوروی خوبه بوده چه ارتباطی به مشکل پزشکی الان داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
1
7
با سلامت مردم و اعتبار علم پزشکی دارید بازی میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
5
1
عده ای با همه چیز در کشور سیاسی برخورد می کنند.واکسن غربی خوب است،شرقی بد؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
2
چرا این موضوع توسط اساتید برجسته در حوزه پزشکی بیشتر توضیح و داده نمیشود و جنابعالی یک تنه پاسخ میدهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
0
6
از رهنمود ها تشکر نکردی، متاسفم برای وزیر باسوادترین وزارت خانه کشور که حرف غیر علمی میزنه و شده بلندگوی غارتگران مملکت، شما پزشک جامعه هستید نمیتوانید درست وزارت کنید استعفا بدهید بیکار نمیشوید نترسید ابروی خود نبرید اقای نمکی، حرکات شما ما را یاد سخنگوی اخر حکومت صدام انداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
2
3
جناب آفتاب! آقلا یک نظر مخالف هم منتشر کنید
____________________________
پر واضح است که مخالفت با واکسن روسی سیاسی است.واکسن غربی خوب است و مورد تایید اما واکسن شرقی و روسی خطرناک است.شخصا هیچ واکسنی تزریق نخواهم کرد و در این باره صاحب نظر نیستم.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
0
5
از بس دروغ تو حلق مردم كردن كه موضع و نظرات خانم دكتر محرز بيشتر مردم را قانع ميكنه تا وزارت عريض و طويل وزارت بهداشت و دولت فخيمه !
وزيري كه نتونه علمي حرف بزنه بايد بره ...
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
1
4
از اون واکسن آنفولانزا که سهم مجلس جدا شد همه چیز معلوم بود شما هم زیاد جوش نزن این حاصل بی اعتمادی مردم است که نتیجه اعمال بسیاری از مسولین است چرا باید یک عده تافته جدا بافته باشند بعدا مشخص خواهد شد چه کسانی چه واکسنی زده اند آنچه مسلم است این است که جان و سلامت مردم معمولی چندان اولویتی ندارد
اسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
0
0
ابتدا تجربه ملت ها و داخلی خودمان را از تولیدات غربی و شرقی را از خاطره ها, پاک کنیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
1
5
این آقا فکر کرده کی هست که با این لحن با مردم صحبت میکند .اینها مثل اینکه یادشان رفته که خادم ملت هستند و باید با احترام به کلیه عقاید موجود در جامعه و با تشریح و توضیح مردم را متقاعد کنند. این جمله (به کور چشم بعضی ها) چه معنی دارد . این ادبیات وزیر بهداشت یک مملکت باید باشد.وزیری که به جای اصول علمی و منطقی تنها به چاپلوسی و نوکرم چاکرم بسنده کند معلوم است جامعه را به اینچنین پرتگاهی می رساند. توجیه معاونان ایشان هم که دیگر فاجعه ای بسیار عظیم است . می گویند ما بر اساس اینکه آن واکسن در کشور مبدا تزریق شده باشد و کارایی آن را تایید کرده ایم و چون واکسن روسی 1.5 میلیون دوز در آن کشور تزریق شده آن را وارد می کنیم.بنظر شما توجیه بی محتوا تر از این هم می شود. پس واکسن مدرنا و فایزر که 20 میلیون دوز در آمریکا تزریق شده به اندازه واکسن رفیق پوتین ارزش ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
در قرآن آمده است هر کس یک نفر را به قتل برساند مانند آن است که جمیع مردم را به قتل رسانده است. در حیرتم از آنانی که با حرف و عمل و دستورات خود باعث می‌شوند جان هزاران و بلکه دهها هزار ایرانی از دست برود.
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
1
1
.... هستی که سر جای کسان شایسته دیگر نشتی ... حداقل اگه اختیار خرید یا عدم خرید واکسن روسی با تو نیست، میتونی حرف نزنی
علی
|
Germany
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
0
3
وزیر بهداشت هم گفته اند که این خباثت‌ها درباره واکسن روسی خیانت ملی است و همچنین گفته اند که به کوری چشم بعضی ها واکسن را اول به خانواده خودمان می‌زنیم تا مردم بدانند سلامت آنها از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

یکی از روش هایی که شبه علم برای اثبات ادعا استفاده می کند همین گفته ای است که روی نزدیکان و خانواده خود دارو یا واکسن را امتحان کرده ایم یا می‌کنیم. متخصصین طب اسلامی هم برای داروهایی مثل امام کاظم نیز همین دلایل را داشتند.اینها مطرح می‌شود چون با روش تحقیق و پژوهش آشنا نیستند.

دکتر ملک زاده قبلا در متن استعفای خود اعلام کرده بودند که وزیر بهداشت درک درستی از تحقیق و پژوهش ندارند. یک دانشگاهی و اهل علم می داند که راه اثبات ادعا در دنیای علم پژوهش است. پژوهشی که منجر به ارائه داده های شفاف شود.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
1
2
وزیر بهداشت اینقدر سرسپرده و غیر علمی واقعا نوبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
1
3
فعلا پوتین رو دارن از کاخ کرملین بیرون می کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
1
1
لطفا واکسن روسی رو اول به مجلسی ها بخصوص رییس مجلس تزریق کنید که خیلی دادسخن میده...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین