کد خبر: ۶۹۳۶۹۵
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۴ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۱۰۹ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۶ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۲۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۷ میلیون مبتلا و بیش از ۴۵۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۰۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۹ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۷ هزار، روسیه بیش از ۷۴ هزار و اسپانیا نیز بیش از ۵۹ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، آلمان با بیش از ۵۹ هزار، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۴ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۴ هزار و پرو با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۴۷ مبتلا، ۴۵۷ هزار و ۸۵۶ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۲۰۶ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۶۳۸ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۲۲۶ هزار و ۳۸۳ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۸۸۴ هزار و ۷۳۰ مبتلا، ۷۴ هزار و ۱۵۸ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۵۲ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۱۳ قربانی

 

۶. فرانسه: سه میلیون و ۲۲۴ هزار و ۷۹۸ مبتلا، ۷۷ هزار و ۲۳۸ قربانی

 

۷.اسپانیا: دو میلیون و ۸۸۱ هزار و ۷۹۳ مبتلا، ۵۹ هزار و ۸۰۵ قربانی

 

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۷۰ هزار و ۶۰۸ مبتلا، ۸۹ هزار و ۳۴۴ قربانی

 

۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۹۲ هزار و ۹۷۷ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۳۷ قربانی

 

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۳۹ هزار و ۹۴۳ مبتلا، ۵۹ هزار و ۳۸۶ قربانی

 

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۹ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو و اندونزی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین