کد خبر: ۶۹۳۹۷۳
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۵

زنگ خطر بزرگ کرونا؛ افزایش شهرهای نارنجی از ۱۸ به ۳۶

 معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهرهای نارنجی پرخطر کشور در ۱۰ روز گذشته از ۱۸ به ۳۶ شهر افزایش پیدا کرده است و شهرهای زرد نیز از ۱۳۰ به ۱۷۸ شهر افزایش یافته و این برای ما زنگ خطر بزرگی است.
زنگ خطر بزرگ کرونا؛ افزایش شهرهای نارنجی از ۱۸ به ۳۶
آفتاب‌‌نیوز :

«ایرج حریرچی» پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: آمارهای نشان می دهد که تعداد شهرهای نارنجی ما ۳۵ درصد رشد داشته است و تعداد شهرهای آبی ما نیز در کشور ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: تعداد شهرهای کم خطر آبی کشور۳۰۰ شهر بود، اما هم اکنون به ۲۳۴ شهر کاهش پیدا کرده است و این نشان می دهد که شهرهای آبی ما ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

حریرچی با بیان اینکه هم اکنون رعایت پروتکل ها بهداشتی به حدود ۸۱ درصد رسیده است، گفت: گرچه شیوع بیماری کرونا در شیب ملایمی قرار گرفته است اما این وضعیت بسیار نگران کننده است.

به گفته وی، در روزهای اخیر روند نزولی شیوع بیماری کرونا در کشور متوقف و به طرف صعود گام برداشته و در تهران با توجه به افزایش تعداد مراجعات سرپایی و بستری روند صعودی پیدا کرده و هم اکنون ویروس به طرف جوانان تمایل پیدا کرده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: وضعیت تردد مردم نیز نشان می دهد که تردد مردم در سطح کشور نسبت به قبل از شیوع بیماری در کرونا فقط حدود ۴ درصد کمتر شده است و این قابل قبول نیست.

حریرچی از روند صعودی ویروس کرونا در کیش، قشم و هرمز خبرداد و گفت: این ۳ جزیره در وضعیت نارنجی قراردارد و سفر مردم در روزهای اخیر به این ۳ جزیره بسیار افزایش یافته است.

وی از ممنوعیت تردد در روزهای آخر هفته آینده خبر داد و گفت: طبق تصمیم ستاد کرونا تردد خودروهای غیربومی به ۳ استان مازندران، گیلان و گلستان در روز سه شنبه آینده به این استانها ممنوع است و سفر به شهرهای زرد قشم ، کیش ، بندرعباس، اصفهان، شیراز و مشهد نیز ممنوع خواهد بود.

معاون کل وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: از اواخر آبان ماه سال جاری روند نزولی ویروس کرونا در کشور آغاز شد، اما هم اکنون روند آن بر روی یک خط ثابت مانده است و این وضعیت ما را بسیار نگران کرده است که ممکن است در آینده روند آن صعودی شود، زیرا ۴ هزار ویروس کرونا شناسایی شده است و ممکن است شاهد جهش این ویروس ها باشیم.

** تاکنون ۱.۵ درصد مردم جهان واکسن زده اند

حریرچی با اشاره به وضعیت تولید واکسن در جهان افزود: با وجود تولید واکسن در بسیاری از کشور های جهان هنوز هم نمی دانیم که اثر این واکسن ها ۶ ماه و یا یک سال است و آمارها نشان می دهد که تاکنون ۱.۵ درصد مردم جهان واکسن زده اند.

معاون کل وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارکرد:هرچند که در جهان میزان شیوه بیماری کرونا ۳۰ درصد کاهش داشته است، ولی هنوز ۲ ماه سرد در کشور داریم و در ۲ ماه آینده خریدهای شب عید و مسافرت ها و پس از آن ماه رجب و شعبان شرایط را برای ما سختر می کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین