کد خبر: ۶۹۵۳۹۴
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: دورهمی در باغ ویلاها از عوامل افزایش آمار کرونا در دزفول است که باید از آن خودداری کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

علی قمیشی شنبه به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: درصد بسیار زیادی از انتقال بیماری کرونا در دورهمی‌های فامیلی در باغ ویلاها است لذا از مردم تقاضا می‌شود این دورهمی‌ها را تا بهبود شرایط به تعویق بیندازند.

وی با اعلام آمادگی سیستم بهداشت و درمان برای مدیریت شرایط دشوار افزود: در وضعیت کنونی، هر۲ یا سه روز شاهد مرگ یک نفر بر اثر کرونا در دزفول هستیم که باید با رعایت پروتکل‌ها این آمار را کاهش دهیم.

دورهمی در باغ‌ویلاها از عوامل افزایش آمار کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به واکسیناسیون کرونا گفت: روند ساخت و تولید در ابعاد صنعتی و به میزان زیاد واکسن کرونا زمان بر است چرا که جمعیت ۷۰ یا ۸۰ میلیونی باید یک یا ۲ بار واکسینه شوند درنتیجه این روند ماه‌ها به طول می‌انجامد.

وی از مردم خواست موازین بهداشتی را همچنان رعایت کنند تا دولت واکسن را به میزان زیاد وارد کند ضمن اینکه ستاد اجرایی فرمان امام نیز در حال ساخت واکسن است که درصورت تولید، وضعیت بهتر خواهد شد.
قمیشی اظهارداشت: اولویت تزریق واکسن کرونا، کادر درمان، افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه ای و بعد عموم مردم هستند.

وی افزود: اگر ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم واکسینه شوند می توان گفت چرخه بیماری در جامعه قطع و یا به حداقل می رسد تا میزان بروز بیماری به حداقل برسد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص تغییر رنگ این شهرستان و چند شهر خوزستان از نظر وضعیت کرونا نیز گفت: از حدود یک ماه پیش وارد پیک دیگری از بیماری کرونا شدیم؛ تادیروز وضعیت کرونا در دزفول زرد بود که در آخرین آپدیت وزارت بهداشت، به همراه چند شهر خوزستان قرمز شدیم.

وی ادامه داد: زنگ هشدار در خوزستان به صدا درآمده است و همه باید کمک کنند تا وضعیت بهتر شود.

طبق اعلام دانشگاه علون پزشکی اهواز، شهرستان دزفول همراه با هفت شهرستان دیگر استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین