کد خبر: ۶۹۷۱۵۱
تعداد نظرات: ۵۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
در این سه سال ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر مستقیم زدند و صدها میلیارد دلار ضرر غیرمستقیم
رییس جمهور گفت: اگر کسی بخواهد این توافق بین دولت ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را مخدوش کند در زمین دشمن بازی کرده و معلوم است اینجا اهداف دیگران اجرا و عمل می شود.
آفتاب‌‌نیوز :

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل ۱۱۳ کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسوول اجرای قانون اساسی است نه ناظر.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت با تبریک فرارسیدن میلاد امام علی (علی) گفت: یکی از ویژگی‌های مهم امیرالمومنین (ع) این بود که جمع اضداد کرد. این جمع اضداد رحم و عطوفت و دستگیری فقرا، ایتام و مستمندان با دلاوری‌های میدان جنگ است که هیچ کس جرات نمی‌کرد. ایشان می‌فرمود من هیچ وقت پشت به عرب نکردم. این فرد وقتی در برابر یک کودک یتیم در خاک قرار گرفته و او را در آغوش می‌گرفت و با او بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: آن همه عدالت و دقت در بیت‌المال و آن آزادگی که ایشان به همه از جمله مخالفان خودش می‌دادند. اینکه در مسجد نماز بخواند و عده‌ای با خواندن قرآن نمازشان را قطع کرده و ایشان دوباره نماز بخواند و این کار چند بار صورت بگیرد. بدترین فحاشی‌ها در برابرشان انجام شود و اینکه از او سوال می‌کردند و ایشان پاسخ می‌داد.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه علم و بیان امیرالمومنین (ع) را هم نمی‌توانستند تحمل کنند، اظهار داشت: امیرالمومنین (ع) ۲۵ سال در روزهای سخت، آن ظلم و پایمال شدن حق‌ها، توهین به دخت پیامبر به خاطر برهم نپاشیدن نظام اسلامی نوپا و حفظ وحدت، صبر کرد.

روحانی با بیان اینکه وقتی قرآن می‌خواهد از پیامبر (ص) تمجید کند، به اخلاق نیکو و ادب‌شان اشاره می‌کند، تصریح کرد: امیرالمومنین (ع) باید الگوی ما باشد که برای وحدت جامعه، منافع مردم و... صبر و بردباری می‌کرد. کمتر کسی مظلومیت ایشان را داشت. حتی در دوران دولت و خلافت ایشان، مظلوم‌ترین فرد بود و از مظلوم‌ترین شخصیت‌های تاریخ بشریت است.

وی افزود: امیرالمومنین (ع) باید الگو، نمونه و راهنمای ما باشد. باید حرکات و سکنات ما مانند امام (ع) باشد وگرنه رفتار و اعمال ما متفاوت باشد، این درست نیست. او امام متقین و مومنین است. باید در مقام عمل مقتدای ما باشد و پشت او عمل کنیم.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به فرارسیدن روز پدر خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) فرمودند من و علی (ع)، پدران این امت هستیم. به حق روز پدر است هرچند با توجه به شرایط کرونایی، ترجیح آن است که کنار هم آمدن و جمع شدن‌ها نباشد و رسم ادب این است که همجواری فیزیکی نباشیم.

بار سنگینی بر دوش خود احساس می‌کنم/ اصل ۱۱۳ کاملا روشن و بدیهی است

رییس جمهوری گفت: من به عنوان رییس جمهور جامعه بار سنگنیی به دوش خود احساس می‌کنم، اصل ۱۱۳ بر دوش من سنگینی می‌کند، اصل ۱۱۳ رییس جمهور کشور را مسئول اجرای قانون اساسی می‌کند. هر کجای قانون اساسی صدمه ببیند این رییس جمهور است که باید فریاد بزند و از همه توان خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه اصل ۱۱۳ کاملا روشن و از بدیهیات اس، گفت: واضحات تفسیر ندارد. رییس جمهور مسوول اجرای قانون است نه ناظر. مهم‌ترین اصل قانون اساسی نسبت به قوای سه گانه اصل ۵۷ است که استقلال سه قوه را بیان می‌کند.

روحانی تاکید کرد: هیچ قوه‌ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند. ما مداخله نداریم و قوای سه گانه از هم استقلال دارند. در پایان اصل ۵۷ قانون اساسی تصریح می‌کند این قوا مستقل از یکدیگر هستند. قوه مجریه استقلال دارد و هیچ قوه دیگر نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کند اجرا با ماست.

قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی کسی که بار اجرا بر دوش آن است، رییس جمهور و وزیران هستند. این صراحت قانون اساسی است. نباید قانون اساسی را به تعطیلی بکشانیم و نباید بگذاریم قانون اساسی تخریب شود.

وی گفت: این که به فردی به نام حسن روحانی اهانت می‌کنند مهم نیست، اما عنوان ریاست جمهوری غیر از فرد است. کسی حق ندارد که این عنوان را تخریب کند. این وظیفه همه ما است که عنوان را حفظ کنیم به خصوص که به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نزدیک هستیم و می‌خواهیم مردم مشارکت حداکثری داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: این گونه می‌خواهید مشارکت حداکثری داشته باشند که چه کار کنند. رییس جمهوری انتخاب کنند که از فردای انتخاب تابلو و سیبل همه تیرهای زهرآگین و فحاشی و تهمت شود. برای چه مردم این کار را بکنند مگر بیکار هستند که پای صندوق رای بروند.

می‌ترسم پشت پرده دستی بخواهد مردم را مایوس کند

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد: من می‌ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و به مردم بگویند کجا می روید؟ چه کسی را می‌خواهید انتخاب کنید؟ اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید. نگذاریم چنین فکری پشت پرده توسعه پیدا کند.

روحانی گفت: تمام آنهایی که توسط مردم انتخاب می‌شوند و یا توسط مردم انتخاب نمی‌شوند و طبق قانون انتصاب می‌شوند، دارای احترام و جایگاه هستند. باید حواسمان در این شرایط حساس جمع باشد.

چرا توصیه‌های رهبری را فراموش می‌کنید؟

رییس جمهوری یادآور شد: ما گاهی تیرها را نمی‌بینیم، سوزش آن را از پشت سر حس می‌کنیم چرا که در میدان جنگ هستیم و آنها پشت سر هستند و از پشت تیر می‌زنند. تیرهایی که از رو به روی ما می‌آید برای دشمن است و ما آن را می‌بینیم. سوزش سینه ما در میدان جنگ برای تیرهای دشمن است که به ما شلیک می‌کنند اما از پشت سر هرچه احساس سوزش می‌کنیم مال تیرهایی است که از پشت جبهه می‌آید. نگذاریم چنین کاری صورت بگیرد.

وی گفت: مثل این که یادمان رفته که در شرایط جنگ هستیم و تروریسم اقتصادی هنوز ادامه دارد. مثل این که یادمان رفته در این شرایط سخت کرونایی تحریم و کرونا از دو طرف برای ما مشکل ایجاد کرده است. توصیه‌های رهبری را فراموش می‌کنیم که چند بار تاکید کردند اخلاق و ادب اسلامی را رعایت کنید.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: چرا توصیه رهبری را فراموش می‌کنیم؟ رهبری چند بار باید تاکید کنند که احترام یکدیگر را نگه دارید، اخلاق و ادب اسلامی را مراعات کنیم. یعنی هر هفته و هر روز ایشان باید این را توصیه کنند چرا گوش نمی‌کنیم؟ وقتی رهبر انقلاب نکته‌ای را تاکید می‌کنند باید تا آخر عمر و برای همیشه آویزه گوش ما باشد و به آن عمل کنیم.

با احساسات و هیجان نمی‌شود کشور را اداره کرد

روحانی افزود: نگذاریم مردم مایوس شوند. اداره کشور پیچیدگی‌های بسیار فراوانی دارد، اجرای امور کار ساده‌ای نیست، با احساسات، هیجانات، فریاد، شعار که نمی‌توان کشور را اداره کرد، نمی‌توان در برابر دشمن مقابله کرد و نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من آنچه امروز از هر موضوعی مهمتر است، وحدت، اتحاد و انسجام مخصوصاً میان قوا است ما باید منسجم و متحد باشیم، نباید روبروی هم قرار بگیریم. باید کنار هم باشیم و دست یکدیگر را بگیریم، نباید مچ‌گیری کنیم باید دستگیری کنیم.

رییس جمهوری گفت: امروز وحدت و انسجام بزرگترین وظیفه ماست و آن چیزی که می‌تواند دشمن را شکست دهد قانون نیست، بلکه وحدت، اتحاد و یکپارچگی است، مردم و اراده آنهاست که می‌توانند دشمنان ما را به شکست بکشاند وگرنه نوشتن یک خط روی کاغذ که کاری انجام نمی‌دهد.

روحانی تصریح کرد: اراده مردم را ضعیف نکنیم. نگذاریم مردم نسبت به ماه‌ها، هفته‌ها و سال آینده خوشبین نباشند. مردم را مایوس نکنیم که ذهن آنها مخدوش شود. مگر ما حق داریم با تریبون و میکروفنی که در اختیار ما است، با اعصاب مردم بازی کنیم؟ مگر اعصاب مردم مال ماست که به آن بازی می‌کنیم؟ این را قانون اساسی، اسلام و اخلاق می‌گوید، این را مولایمان امیرالمومنین (ع) و پیامبر بزرگ اسلام می‌گوید، همه باید در این شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای مراعات کنیم.

وی یکی از مسائل بسیار مهم ما کشور را صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای توصیف کرد و گفت: همه بدانند اگر کاری کردیم که صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای زیر سوال رفت، یعنی خطا کردیم و اشتباه کردیم، یعنی راهی را پیمودیم که دشمن می‌خواهد.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: مبنای تمام دعواهایی که در این ۱۰-۱۵ سال اخیر علیه ما طراحی کرده‌اند برای این بود که به دروغ به ما تهمت زدند که ما فعالیت غیرصلح‌آمیز انجام می‌دهیم و دعوا سر همین یک کلمه بود.

روحانی بیان کرد: با تهمت و توطئه ما را به شورای امنیت بردند؛ قطعنامه علیه ما صادر کردند، به اتفاق آرا علیه ما قطعنامه صادر کردند، قطعنامه ۱۹۲۹ صادر کردند و ما را تا مرز جنگ پیش بردند برای همین یک کلمه که فعالیت ایران صلح‌آمیز است یا غیر صلح‌آمیز؟ لااقل بهانه این است ولی ممکن است پشت پرده ممکن اهداف دیگری هم باشد.

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه وظیفه شرعی، اخلاقی و فتوای رهبر ما و همچنین NPT که به آن پیوستیم همه به ما می‌گویند فعالیت‌ باید صلح‌آمیز باشد، اظهار کرد: این سیاست دفاعی ما و دستور رهبری و اخلاق اسلامی ما است. ما که می‌خواهیم صلح‌آمیز عمل کنیم چرا علامت غیرصلح‌آمیز به بدخواهان بدهیم؟ این چه کاری است، چه خاصیتی به‌حال ما دارد.

بستن پرونده پی ام دی بزرگترین ضربه به تبلیغات بدخواهان بود

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه علامت‌ها باید صلح آمیز باشد و عمل ما هم به صلح‌آمیز بودن کمک کند، اظهار داشت: دشمنان می‌گویند فعالیت شما صلح‌آمیز نیست. با گفتن ما، مردم و دوستان ما قبول می‌کنند ولی دشمنان قبول نمی‌کنند. برخی از مردم هم می‌مانند که ما درست می‌گوییم یا بدخواهان. در اینجا نقش نهادهای تاثیرگذار بین‌المللی بسیار مهم است.

وی افزود: من نمی‌گویم آن نهاد اشتباه نمی‌کند اما وقتی آن نهاد گفت که این کشور فعالیتش صلح‌آمیز است، آن حربه کند شده یا از بین می‌رود. یکی از آثار مهم برجام گرفتن این حربه از دست دشمن بود. همه بهانه دشمن پرونده پی‌ام‌دی بود. ما پی‌ام‌دی را بستیم. بزرگترین ضربه بر پیکره تبلیغات و سیاست‌های بدخواهان بسته شدن این پرونده بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ما محکم در برجام هستیم، خاطرنشان کرد: ممکن است تعهدات خود را بنا به دلایلی کاهش داشته باشیم ولی اصل برجام را قبول داریم و از آن حفاظت می‌کنیم. ما بودیم که برجام را حفظ کردیم. اگر ما در در سه سال جنگ اقتصادی صبر و تحمل نمی‌کردیم، برجامی باقی نمی‌ماند.

روحانی با بیان اینکه برجام به خاطر صبر و مقاومت ملت ایران زنده است، ابراز داشت: آمریکا که از برجام خارج شده و اروپا از ترس به خانه خود رفته بود. ما می‌توانستیم از آن خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم. برای به کرسی نشاندن حرف‌مان، اینکه از صندلی اتهام پایین نشسته و در صندلی مدعی قرار بگیریم، راهش همکاری با آژانس است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی راه همکاری با آژانس تخریب شود، راه و مسیر دیگری باقی نمی‌ماند، بیان کرد: آژانس در برابر ترامپ ایستادگی کرد. آنها از نیویورک به وین رفتند ولی موفق نشدند. مدیرکل وقت آژانس را به نیویورک بردند ولی ۱۵ بار گزارش داده شد که ایران به تعهداتش پایبند بوده است. یکی از جاهایی که ترامپ شکست خورد، این بود که از آژانس شکست خورد.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: ترامپ یک سال در برجام بود ولی می‌خواست از طریق آژانس برجام شکست بخورد. آمریکا و برخی می‌خواستند ایران را محکوم کنند که ایران همکاری نمی‌کند ولی آژانس اعلام کرد که ایران همکاری می‌کند. سه کشور اروپایی - که خیلی بدهکار به ما هستند - می‌خواستند حربه‌ای به دست آوردند که علیه ایران استفاده کنند. این حربه از آنها گرفته شده است.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان این که روابط با سازمان ملل برای ما اهمیت دارد، اظهار داشت: این‌ها مسائل مهمی است این ها را باید یک کسی فکر و مطالعه کرده باشد سیاست و قانون بلد باشد. اینطور نیست که آدم همین طور حرف بزند ما به مقطعی رسیدیم که این مقطع سخت است.

روحانی با اشاره به تصویب قانون اقدام راهبردی و موضع دولت درباره این قانون گفت: ما همان موقع تصویب قانون، ‌ حرف‌هایمان را گفتیم اما وقتی کاری مجلس انجام داد و قانون کشور شد ما طبق قانون اساسی باید اجرا کنیم و اجرا هم کردیم.

وی ادامه داد: از یک طرف می‌خواهیم قانون را اجرا کنیم، از طرف دیگر قانونی است که اگر درست و حساب شده اجرا نشود، همه ساختمان را تخریب می‌کند قانونش این است که باید پایه ساختمان را محکم کنیم اگر درست اجرا نشود این بولدزر تمام ساختمان را خراب می‌کند.

روحانی یادآور شد: خیلی مراقبت می‌خواست که ما به قانون عمل کنیم اما روابط را با آژانس را هم حفظ کنیم و از این مهم‌تر به دنیا بگوییم که ما حرکت صلح آمیز انجام می‌دهیم. ممکن بود ما فردا بگوییم که آژانس برود بیرون، آژانس می‌رفت بیرون و فعالیت ما غیرصلح آمیز می‌شد، ولی قضاوت دنیا این می‌شود که خیلی مهم بود.

۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ نمی خواهیم دنیا را علیه خودمان بشورانیم

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه این اقدام کار بسیار بزرگ دولت جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این دولت، دولت تدبیر و امید است و همه جا باید تدبیر خود را ثابت کند و این‌جا تدبیر خود را ثابت کرد. هم قانون را اجرا کرد و ذره ای از قانون کوتاه نیامد. اگر این قانون صد درصد است ما ۹۹/۹ را اجرایی نکردیم بلکه ۱۰۰ درصد به قانون عمل کردیم و اجرا کردیم.

رییس جمهوری اظهار داشت: ما هنرمندانه و هوشمندانه به گونه‌ای عمل کردیم که آژانس گفت ایران نمی‌خواهد با من همکاری نکند به نظر من یکی از روزهای بسیار خوب برای دولت تدبیر و امید بود همین هفته یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از روزهای ماندنی تاریخ جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید بود. ما قانون را به احسن وجه اجرا کردیم، قانون اجرا شد آرامش در دنیا برقرار شد مگر ما می‌خواهیم دنیا را علیه خودمان بشورانیم.

مخدوش کردن توافق با ‌آژانس بازی در زمین دشمن است

روحانی اظهار داشت: دنیا آرام است، آرامش دارد، نقد می‌کنند اما انتقادشان نمی‌تواند تند و تیز باشد. کار بسیار بزرگی انجام گرفت و اگر کسی بخواهد این توافق بین دولت ایران و آژانس بین المللی را مخدوش کند، بازی در زمین دشمن است و بازی در زمین خودی نیست.

وی خطاب به طرف‌های برجام گفت: ما ملت و دولت و نظامی هستیم که یا چیزی را قبول نمی کنیم یا اگر قبول کردیم به عهدمان پایبند می‌مانیم. این را دین و اخلاق و فرهنگ ایرانی به ما گفته است.

رییس دولت تدبیر و امید به اشاره به آیات ۵۳ تا ۶۶ سوره انفال گفت: قرآن معجزه عظیمی است. اخلاق، ‌سیاست داخلی و خارجی، دفاعی و امنیتی و معاهدات خداوند همه چیز را در این یک صفحه گنجانده است. این که با آمریکا چگونه باید رفتار کنیم، ‌ با اروپا و برجام چه کار کنیم در این یک صفحه قرآن آمده است.

رییس جمهوری ادامه داد: قرآن در همین آیات به پیامبر می‌گوید تو با این کفار بارها عهد و پیمان بستی و تو پای پیمان ایستادی اما آنها پیمان را شکستند. بعضی از انقلابی‌های دوآتشه افراطی زمان پیغمبر چیز دیگری می‌گفتند. دیروز رفتی با آنها عهد بستی، عهد را شکستند باز دوباره می‌روی با آنها عهد می‌بندی، ‌ بار سوم و چهارم، می‌گفتند پیغمبر ساده لوح است که با اینها عهد می‌بندد. در حالی که اینها فلسفه‌ای دارد اسلام دین صلح و پیمان و نگهداشتن و مصر بودن بر عهد و پیمان خود است.

روحانی خطاب به طرفهای برجام گفت: ما برجام را امضا کردیم و به خوبی به آن عمل کردیم و پای امضایمان ایستادیم. اما خودتان کلاه خود را قاضی کنید هیچ وقت شما صد در صد به عهد و پیمان خود عمل نکردید. آمریکا که هیچ، بقیه هم همینطور. هیچ کشوری جز ایران صد در صد به عهده و پیمان خود عمل نکرد.

طبق مصالح خودمان پای عهد و پیمان ایستادیم

وی با بیان این که ما ۷ کشور در برجام بودیم گفت: ما طبق مصالح کشور پای عهد و پیمان ایستادیم و عمل کردیم. دو کشور چین و روسیه نسبتا با ما کار کردند و تلاش کردند که عمل کنند. سه کشور اروپایی بسیار سست عمل کردند و در بسیاری از مقاطع حتی بی‌عمل بودند. آمریکا هم که تروریسم اقتصادی اعمال کرد و از این معاهده خارج شد و در طول این سه سال این همه جنایت کرد.

رییس جمهوری افزود: امروز در دنیا اگر کسی اسم برجام را می‌آورد، مدیون ایران و ملت آن است. ما این ساختمان را حفظ کردیم. این که شما الان می‌گویید صندلی ما را سرجایش بگذارید می‌خواهیم برگردیم، اگر اجازه بدهیم که برگردید این صندلی و ساختمان را ما حفظ کردیم. اگر ما نبودیم چیزی نبود که شما امروز بگویید ما حاضریم برگردیم.

وی تاکید کرد: ما همچنان می‌خواهیم برجام مستحکم باقی بماند. اما خیلی روشن است که امروز در شرایطی هستیم که بقا، حیات و نشاط برجام برمبنای این است که آمریکا دست از تروریسم اقتصادی بردارد. ما از شرط نمی‌گوییم و توقع بالایی نداریم آمریکا باید پای این عهد و پیمان بود و عمل می‌کرد اما آن دولت قبل از آن خارج شد که رفتند، اما این دولت می داند که دولت قبلی اشتباه کرده است.

روحانی گفت: مقامات عالی رتبه دولت بایدن حداقل سه تا چهار بار به صراحت اعلام کردند که فشار حداکثری نسبت به ایران شکست خورده است البته ما که می دانیم شکست خورده است شما خودتان فهمیدی و اعلام کردید که شکست خورده است. در این دولت جدید یک حرف خوب همین بود که گفتند این فشار حداکثری نسبت به ایران جواب نداده و شکست خورده است و کارهایی که ترامپ کرده است همه بی ربط بوده است. آخرین کار بی ربط او هم نامه ای بود که به شورای امنیت داده بود که این دولت جدید آنها آن را پس گرفت.

رییس جمهوری افزود: این که اعلام می کنند کارهای ترامپ غیرعاقلانه و غیرمنطقی و خلاف قانون بوده است این هم حرف خوبی است. این حرف های خوب اقدامات اولیه است اما آنچه مهم است شما می خواهید به مسیر فعالیت های تروریستی اقتصادی ادامه دهید یا نه؟ همه حرف اینجا است که قبول دارید ترامپ تروریست بوده یا نه؟ قبول دارید سه سال نسبت به ملت ایران جنایت شده است یا نه؟

وی یادآور شد: من به یکی از مسوولین مهم اروپایی گفتم در این سه سال 200 میلیارد دلار ضرر مستقیم و صدها میلیارد دلار ضرر غیرمستقیم زدید و جنابت بزرگی صورت گرفته است. این که این جنایت چگونه باید جبران شود و آنها چگونه باید جبران کنند قدم‌های بعدی است، اما قدم اول توقف جنایت است.

روحانی اضافه کرد: نمی شود که جنایتی را ادامه داد بعد بگویید که می خواهیم کار خوب انجام دهیم. ادامه جنایت با ادعای انجام کار خوب نمی‌شود. جنایت باید متوقف شود. شما هنوز حساب بانک‌های ما را آزاد نکردید. شما که از روز اول در کاخ سفید اعلام کردید ما در مساله کرونا می خواهیم به همه کمک کنیم آیا در مساله کرونا به ایران کمک کردید؟ ما 5 میلیارد دلاری وامی که برای کرونا از صندوق بین المللی درخواست کردیم و دولت قبل شما مانع شد آیا شما این مانع را برداشتید بنابراین به حرفی که می زنید عمل کنید.

وی گفت: همین که می گویید فشار حداکثری جواب نداده در مقام عمل این کار را انجام دهید و نه در زبان. ما توقع زیادی نداریم و نکته فوق العاده‌ای نمی گوییم. ما می گوییم آدم جنایت کار آدمی که ضربه می زند تیر را مرتب به قلب مردم رها می کند کمان آن را کنار بگذارید تیراندازی نکند آیا توقف تیراندازی توقع زیادی است؟

دولت جدیدآمریکا تروریسم اقتصادی را فورا متوقف کند

روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت جدید آمریکا عملیات تروریستی اقتصادی را فورا متوقف کند، وقتی این کار را کرد، راه، باز می‌شود، در ساختمان باز می‌شود و صندلی هم است. آن وقت می‌شود مذاکره کرد. در برجام صحبت می‌کنیم ولی بر برجام صحبت نمی‌کنیم. اضافه کردن دو ماده ممکن نیست ولی شرط همه اینها، پایان تروریسم و فشار است.

وی با بیان اینکه خداوند به ملت ایران صبر و ایستادگی داد و به ما توفیق داد که این رنج را کم کنیم، تصریح کرد: در طول این ۱۱ ماه، ۳۲ هزار میلیارد تومان و ۹.۵ میلیارد دلار برای واردات کالاهای ضروری توسط بانک مرکزی پول داده شده است. معنی آن شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی است.

رییس‌جمهور با اشاره به افتتاح بزرگراه غدیرخاطرنشان کرد: این بزرگراه در این دولت و در سال ۹۴ شروع شده و در سال ۹۹ افتتاح می‌شود. این بزرگراه مسیر ماشین‌هایی که از غرب به جنوب کشور می‌روند را دو ساعت کوتاه می‌کند. این کمک به استان قزوین، البرز، تهران و سمنان است. این جاده از آبیک به ورامین متصل می‌شود. این مسیر به تهران و کرج کمک می‌کند تا این شهرها تنفس کنند.

روحانی با اشاره به زلزله در سمیرم، دنا و سی‌سخت ابراز داشت: مردم در سمیرم، دنا و سی‌سخت دچار زلزله شده، خانه‌شان را از دست داده اند و هوا هم سرد است. من وزیر راه را به عنوان نماینده خود اعزام کردم. مدیریت بحران اعزام شد. استاندار از ابتدا پای کار بود. در دولت تصویب کردیم ۱۸۵ میلیارد تومان برای کمک‌های بلاعوض و ۳۷۸ میلیارد تومان برای کمک‌های قرض‌الحسنه تخصیص داده شود.

وی با بیان اینکه باید تا پایان تیرماه مردم به خانه‌های خود برگردند، گفت: من به مردم سی‌سخت، دنا و سمیرم همه ملت ایران در غم و رنج شما شریک هستند و امیدواریم مردم در اسرع وقت در خانه خود مستقر شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
26
بخدا بدانیدمردم توده ایی درحال انفجار هستندوجان به لب شده اند
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
27
شما چرا کوتاه آمدی
چرا با اعلام اسم این
بظاهر انقلابی ها را رسوا نکردی ونمیکنی
خودتت هم شریک آنها شدی عملا
داد مردم را بگیر این وضع اداره مملکت
نیست گرانی همه را خفه کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
10
10
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
12
22
تو خودت 8 ساله بد جوری رو اعصاب ملتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
20
21
خدایی دکتر روحانی اگر ترامپ ...نبود الان
شرایط کشور خیلی عالی میبود
متاسفانه ترامپ نابود کرد
و بدتر از ترامپ همین انقلابی های دو آتیشه هستند که فقط احساسی عمل میکنند
و نمی دانند با سرنوشت 80 میلیون نفر دارند بازی میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
احیانا ایرادی متوجه دولت فعلی آمریکا که همان راه ترامپ را می رود نیست؟!
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
11
26
آقای روحانی شما با شجاعت بایست افشاگری کن و این انقلابیهای سه اتشه به مردم معرفی کن تا ماهیتشان بیشتر روشن شود نترس مردم حامی شما هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
از طرف مردم حرف نزن
ناشناس
| - |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
تویی که میگی از طرف مردم حرف نزن عصارتون ده درصد داخل مجلس هست پس هیسسسسسس!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
من به عنوان یکی از چند میلیونی که به ایشان رای دادم، از آقای روحانی در مقابل بعضی از مجلسی های فعلی حمایت میکنم.
خداوند ایشان را از هرگونه لغزش حفظ کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
12
13
مرد آن هست آشکار حرف بزنه این حرفا چیه
کی بهم می زنه آشکارا حرف بزن
چرا مردم را به دیگران بدبین می کنید
نوافق کرده بودین عمل نکردند خارج شدند تمام شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
16
14
والله جناب روحانی شما با اعصاب مردم بازی می کنید کس دیگه در کار نیست کم کاری خودت -فقر -بیکاری را به گردن دیگران نیانداز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
14
13
رئیس جمهور یکجانشین و بی تحرّک ما طلبکار هم شد
ترفندت تکراریه جناب رئیس جمهور
اینو همه می دونن همه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
6
13
باسلام.آنهاکه به رئیس جمهور توهین می کنندازلحاظ روانی نشان ازضعف وترس آنهااز تعامل بادنیاست .متاسفانه درکشور شرایطی بوجود آوردندکه کویاتوهین.افترا.وناسزاگوی به رئیس جمهورقانونی وازلحاض شرعی مستحب.امابرای دیگرمسئولین جرم وحرام محسوب می شود.وکاملا معلوم است که چه کسانی درپشت صحنه هستند
پاسخ ها
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
خوب گفتی
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
14
7
درود بر رئیس جمهور که احساسی و از روی عوامفریبی رفتار نمیکند
سيمين
|
Iraq
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
7
18
تو اگر عرضه داشته باشيد بايد كار و تموم كنيد. كاسبان تحريم اگر غلط اضافي كردند از مردم كمك بخواه.
جلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
15
6
شما که خود فروخته هستی میخواهی بقیه مثل شما باشه
صدیق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
15
شما گفتی چنان ارز 4200 را از رو ی مثلا حبوبات برداشتیم که کسی متوجه نشد . مردم اگاهند لپه از 8000 تومان شده 40000 تومان . به شعور مردم توهین نکن ...............
ناشناس
|
Australia
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
2
8
مطمئنم درست و غلط را قاطی تحویل مردم میدهید و قبول نمیکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
4
12
واقعا کار کردن توی این مملکت سخت شده یه عده دایم سنگ اندازی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
8
3
ان شاءالله زیرسایه حق برقرار و پاینده باشی. الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
10
باید درایت و فهم در همه ارکان نظام وجود داشته باشد که کشور پیشرفت کند.
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
15
7
آقاي روحاني
بس كن
انقلابي ها هيچ كار اجرايي دستشون نيست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
همین اسم انقلابی که روی خودشون گذاشتن، زمینه مصادره انقلاب برای خودشان هست
شما احتمالا در ایران زندگی نمیکنی
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
6
محصول هم اندیشی" دوستان از دشمن بدتر "

در این سه سال ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر مستقیم زدند و صدها میلیارد دلار ضرر غیرمستقیم
پارسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
6
7
از اسم مردم سوء استفاده نکن
مردم حال شون با هیچ کدام از شماها
دولتی ها و غیردولتی ها خوب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
11
4
درودبردولت تدبیروامید،خداقوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
2
4
مردم اگه هیچکدوم نخوان
یک اتیشه دو اتیشه شما بگو به کجا پناه ببرند
قبول کنید اوضاع خوب نیست و این سناریو برجام نیز تموم شده
دنیا با ما سر سازگاری نخواهد داشت
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
4
جه عجب جناب رئیس جمهور ما ، شما باید تصمیم بگیری با همه دوست باشید ، دشمن ما آن پشتی ها هستند که فقط منافع شخصی خودشان را میبینند ، خواهشا در این اواخر رئیس جمهوری برای مردم رنج دیده ایران قدمی جدی ، مستحکم و استوار بدون دخالت هیچ نهادی بردارید ..
ممنون از آفتاب که همه نظریات مارا انتقال میدهد.تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
4
8
روحانی استادتمام فرافکنی وفراربه جلو کسی که توانایی داردباحرف روزرا شب واتش راگلستان معرفی کندومردم هم قبول کنند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
5
5
اقای روحانی چه ضرورتیست که۳ماه دوربینها فعال باشندانها هروقت تحریمها را کلا برداشتندمیتوانندبازرسی فنی ازسایتها داشته باشند،دوربین روشن یعنی قطعا درخارج ازسایت وتوسط ماهواره ودرمحل تعبیه شده فیلمهای انهارصدومونیتورینگ میشود
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
9
برخی اگر تابوهایی را که برای مردم تعریف کرده اند از بین برود نانشان آجر وبازارشان کساد می شود ومنابع درآمدشان ازبین می رود ودیگر نمی توانند درباستی هیلز و....ویلا باغهای چند هزار میلیارد تومانی بخرند.برخی زندگی شان با شانتاژ وتبلیغات وهیاهو می گذرد و به خودشان زنگوله می بندند وپر سر وصدا حرکت می کنندتا بتوانند توجه ها را به خود جلب کنند واز محل این توجهات نان وکسب وکار پردرآمدی بهم بزنند.بنده به وزارت امور اقتصادی وداریی توصیه می کنم میزان اختلاف دارایی های منقول وغیر منقول اول انقلاب مسئولین ومقامات ودارایی های منقول وغیر منقول فعلی آنها را برآورد نمایند ونتایج واطلاعات بدست آمده را در اختیار مردم بگذارند تا مردم خادمان واقعی وحقیقی خود را شناسایی وتشخیص دهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
7
5
آقای روحانی! ما فقط نمی خواهیم با دنیا دیپلماسی التماسی داشته باشیم...همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
3
7
اقای روحانی یک کلام هم شرقی هم غربی جمهوری اسلامی با دنیا فورا تعامل کنید
عای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
10
5
تاریخ کاهلی و خیانت جنابعالی به مردم و صنعت هسته‌ای را ثابت خواهد کرد فعلاً که شما حرف عوام فریبی میزنید و دفاع حق به جانب میگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
آفرین
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
7
5
بهتر است به وضعیت اقتصادی مردم در اثر دیپلماسی هفت ساله اش نگاه کند بعد از آن تعریف نماید.اینهمه مماشات و مذاکرات بیهوده آن هم با وادادگی نسبت به غربیها و بی صاحب گذاشتن مملکت و واگذاری معیشت ملت به دست عده ای دلال و رانتخوار و سرمایه دار پدر صاحب مردم را در آورده و این تعریف‌های متوهمانه ایشان نمک به زخم ملت پاشیدن است.
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
من نمیفهمم اینا که منفی زدن فامیلهای روحانی هستن یا تو ایران نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
4
7
کاش روحانی هم مثل بن سلمان قدرت و جسارت داشت که کل این از خدا بیخبران بادمجان دور قاب چین را در هتلی جمع مینمود و همه را بازداشت می‌کرد تا سر عقل بیایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
5
بیسوادا و دست بوسان دیروز حمله کردند اما بدانید با منفی دادن و توهین منفورتر میشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
8
6
ما اگر دواتیشه انقلابی باشیم که هستیم شما ودوستان اصلاح طلب تان واداده ووطن فروشان دو اتیشه هستید!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
3
7
فقط بلدی حرف بزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
6
4
تدبیر و مدیریت روحانی در این مدت قریب به 8 سال ستودنی است . اگر در زمینه هایی مثل اقتصاد موفقیت دلخواه به وجود نیامد بخش مربوط میشود به تحریم ها و بخشی هم مربوط است به کارشکنی و سنگ اندازی های کاسبان تحریم و تمامیت خواهان داخلی .در زمینه های آبادانی و پیشرفت روحانی بسیار عالی عمل کرده است .
جابر مقدم بابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
6
4
جناب آقای روحانی؟ حرف راقشنگ میزنی ولی توهین و افترا اول تو شروع کردی مثل اینکه یادت رفته برویدبه جهنم و ترسوهای بزدل وهزاران دست ازاین حرفها یادت رفت نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
3
9
تو رو خدا اسم انقلابی رو نگذارید که کلمه انقلابی گری هم خراب نشه انقلابی از دید مردم یعنی مطهری بهشتی و.... نه امثال ذوالنور و نبویان و کریمی قدوسی و..
صفر یک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
2
3
مصدق در سخترین مخالفتهای داخلی وخارجی نفت را ملی کرد آیا شرایط از ان روزها هم بدتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
2
3
این مجلس چی میخواد از جون مردم
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
1
3
تا شما سر کار هستی برنامه افراطی ها همین است بعد خودشان ایران را دو دسته تقدیم می کنند یک نفر از اینها انقلاب را بدرستی درک نکرده فقط شعار می دهند انگار انقلاب یعنی دشمنی با تمام دنیا
درود بر روحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
3
2
درود بر دولت تدبیر و امید که با برجام زندگی و امید رو به مردم برگرداند و نشان داد با برجام میشه همه اقتصاد رو رونق داد و وضعیت معیشتی مردم رو خوب کرد
ان شا لله بعد از این دولت دوباره اصلاح طلبان سر کار باشن و اقتصاد به همین رونق خودش ادامه بده و ما همچنان بتونیم با برجام یک و دو با دنیا توافق داشته باشیم و دهن یاوه گویان و کسانی که دلواپس هستن بسته بشه

زنده باد روحانی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
2
3
تا حالا کسی در مورد خسارت تحریم ها به این روشنی حرف نزده بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
5
چرا فقرا باید مالیات دهند؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
1
2
كشورهاي زيادي بعد از روي كار امدن تو با ما قطع رابطه كردن!!!!! حالا عوض پاسخ گويي
چی ميگي
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
1
2
فقط شما زبان دنیاروبلد بودی برای چهل سال مملکت روبه عقب برگردوندی روغن نباتی باکارت ملی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
0
1
تو هم جمع ازدادی:
با دشمنان مدارا دوسـتان برن جهـنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین