کد خبر: ۶۹۷۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
مدیر روابط عمومی اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی گفت: چنانچه فردی بلیت خریداری کرده و قبل از استفاده از قطار تست دهد و تست کرونایش مثبت باشد، نمی‌تواند از قطار استفاده کند و به فرد اعلام می‌شود که نمی‌تواند سوار قطار یا وارد سالن شود.
آفتاب‌‌نیوز :

جواد معراجی‌فر در گفت‌وگو با فارس در خصوص اظهارات معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رابطه با جلوگیری از فروش بلیت به مسافران مبتلا به کرونا، اظهار کرد: افرادی که قصد خرید بلیت مسافرتی از دفاتر و مراکز خرید بلیت را دارند چه حضوری و چه اینترنتی ملزم به ثبت اطلاعات هویتی مانند کد ملی و تاریخ تولد خود در سامانه جامع بهداشت هستند.

مدیر روابط عمومی اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی گفت: چنانچه فردی مبتلا به کرونا شود و تست کرونای آن مثبت باشد، در سامانه ثبت و از خرید بلیت فرد جلوگیری و پیام به او ارسال می‌شود که نمی‌تواند بلیت خریداری کند.

وی افزود: افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شدند و بهبود پیدا کردند در سامانه بهداشتی ثبت می‌شوند و چنانچه پس از اخذ آزمایش مشخص شود که بهبودیافته است می‌تواند بلیت تهیه کند.

معراجی‌فر تصریح کرد: همچنین چنانچه فردی بلیت خریداری کرده و قبل از استفاده از قطار تست دهد و تست کرونایش مثبت باشد، نمی‌تواند از قطار استفاده کند و به فرد اعلام می‌شود که نمی‌تواند سوار قطار یا وارد سالن شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی تاکید کرد: راه‌آهن طبق دستورالعمل وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا انجام وظیفه می‌کند.

علوم پزشکی باید اظهارنظر کند

مسؤول روابط عمومی فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد نیز در این خصوص بیان کرد: طبق شرایط و دستورالعمل ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی مشهد عمل می‌کنیم.

حسن جعفری با بیان اینکه متولی فروش شرکت‌های هواپیمایی و فروش بلیت، سازمان هواپیمایی کشور است، توضیح بیشتر در این خصوص را به سازمان هواپیمایی کشور ارجاع داد.

وی افزود: در خصوص فروش بلیت باید از سازمان هواپیمایی کشوری اطلاعات اخذ شود، در مشهد فروش بلیت نداریم و در این خصوص علوم پزشکی باید اظهار نظر کند.

گفتنی است؛ دکتر مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز گذشته در اظهاراتی گفته بود: در حال حاضر سامانه‌های صدور بلیت هواپیما، قطار و اتوبوسرانی در سطح کشور به نرم افزار ماسک متصل هستند و از صدور بلیت برای تمام افرادی که در مراکز درمانی خصوصی و یا دولتی آزمایش کرونای آن‌ها مثبت شده است، ممانعت می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین