کد خبر: ۶۹۷۹۸۷
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
سخنگوی هیات منصفه مطبوعات از رسیدگی به ۴ پرونده مطبوعاتی درروز یکشنبه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۹ در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

احمد مومنی راد اظهار کرد: پرونده اول مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری ایرنا به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بود که پس از تشکیل دادگاه وکیل شاکی رضایت خود را به ریاست دادگاه اعلام کرد و پرونده مختومه اعلام شد.

وی افزود: پرونده دوم مربوط به مدیر مسئول پایگاه انتخاب خبر به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و پخش شایعات بود که پس از دادگاه، هیات منصفه باتفاق آرا متهم را در اتهام فوق الذکر مجرم دانست و نیز باتفاق آرا متهم را در این اتهام مستحق تخفیف ندانست.

مومنی راد تصریح کرد: سومین پرونده مربوط به مدیر مسئول پایگاه خبری نفت ما به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی با دو شاکی بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم ندانست و در مورد شاکی دوم، وکیل شاکی رضایت موکل در همه اتهامات از جمله اتهام توهین و افترا به دادگاه اعلام کرد و از نظر دادگاه پذیرفته شد.

مومنی راد در پایان گفت: آخرین پرونده مربوط به مدیر مسئول روزنامه عطریاس به اتهام نشر اکاذیب بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم دانست و با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف ندانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین