کد خبر: ۶۹۸۸۸۳
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان در مجلس تصویب شد
افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان در شرایطی در مجلس مصوب شد که دریافتی های بالای ۱۰ میلیون تومان مشمول این ۲۵ درصد نشده و فقط به میزان ثابت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

مژگان خانلو- سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ و همچنین رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه- در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با تغییرات حقوقی اعمال شده برای کارکنان و بازنشستگان در جریان بررسی لایحه بودجه در مجلس توضیحاتی ارائه کرده است.

وی با اشاره به آنچه در تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال آینده از سوی دولت برای افزایش حقوق کارکنان پیش بینی شده بود گفت که پیشنهاد دولت افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر در دستگاههای اجرایی با ۲۵ درصد بود و حداقل پرداختی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش بینی شد که این موضوع برای بازنشستگان نیز عمومیت داشت.

خانلو با اشاره به تغییراتی که در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق برای افزایش حقوق اعمال و مصوب شده است افزود: در نهایت آنچه که مصوب شده به نحوی است که افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان بیش از ۲۵ درصد نیست و نسبت به آخرین حکم کارگزینی آنها درسال ۱۳۹۹ اعمال می شود، اما این ۲۵ درصد مشمول تمامی کارکنان و بازنشستگان نمی شود.

سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه میزان افزایش حقوق هیچ فردی نسبت به سال جاری نباید بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد توضیح داد: در این شرایط حقوق های بالای ۱۰ میلیون تومان به هیچ عنوان مشمول افزایش ۲۵ درصدی حقوق نشده و فقط رقم ثابت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به آنها اختصاص پیدا می کند.

به گفته خانلو با مصوبه مجلس نیز در هر صورت حداقل دریافتی در سال آینده سه میلیون و ۵۰۰ خواهد بود.

وی درباره پاداش پایان خدمت کارکنان نیز گفت که با مصوبه مجلس در ازای هر سال خدمت حداکثر تا ۳۰ سال و تا سقف ۴۷۲ میلیون تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه یادآور شد که در هر حال آنچه که توسط شورای نگهبان تائید و به عنوان قانون ابلاغ شود لازم الاجرا خواهد بود.

این تغییرات درحالی اعمال می شود که پیش از این در سال ۱۳۹۸ هم افزایش حقوقی که مجلس مصوب کرد بدون ضریب و با رقم ثابت ۴۰۰ هزار تومان بود که مدت ها مورد بحث قرار داشت.

از سویی اکنون این موضوع مطرح است که با حذف درصد افزایش حقوق برای دریافتی بالای ۱۰ میلیون تومان تا چه حد پرداختی متناسب با سوابق، تحصیلات جایگاه کاری و وضعیت کارکنان و بازنشستگان اعمال شده و مبنای تعیین این رقم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چیست؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
0
1
تورم 60 درصد و افزایش برای یک استاد تمام هیات علمی، کمتر از 10 درصد؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
0
1
یک افزایش اندک این همه سر وصدا نمی خواهد تاحالا صدها بار در رسانه ها ی کشور اعلام شده است با تمام افزایش باز هم 90درصدکارکنان زیرخط فقرهستند
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
0
1
افرادی که حقوق بالای ده میلیون تومان می گیرند سالهای بیشتری از عمرشان را صرف تحصیل وتحقیق کرده اند ودر این سالها نه تنها درآمد نداشته اند که هزینه های سنگینی بابت تحصیل داشته اندهمچنین آنها مسئولیتهای سنگین تری را نیز نسبت به سایر کارمندان برعهده دارندوحال که باید از منافع تحصیل علم و تجربه کاری شان استفاده کنندوهمچنین از جبران دولتی افزایش تورم وگرانی که شامل حال آنان نیز بوده است بی عدالتی درحق آنان صورت می گیرد وطوری با آنان برخورد می شود که انگار آنهایی که حقوقشان بالای ده میلیون تومان است دراروپا زندگی کرده اند وآنهایی که حقوقشان زیر ده میلیون تومان است درایران.متاسفانه کسانی که در مورد حقوق کارمندان تصمیم می گیرند جنبه عدالت در پرداخت را رعایت نمی کنند .عدالت رعایت استحقاقهاست نه مساوات این بدین معنی است که هرکس باید متناسب با استحقاقش که ناشی از سطح تحصیلات وکسب تجربه وجایگاه وسمت اداری اش است حقوق دریافت کند نه برابر با بقیه پس چرا افزایش حقوقی که ناشی از افزایش تورم است شامل حال آنان نشود؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
0
0
به جای افزایش حقوق به دنبال راهکاری جهت تثبیت قیمت ها باشید.
افزایش حقوق با خود تورم به بار خواهد آورد و دردی از مردم دوا نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
0
0
افزایش حقوق یعنی تن دادن به تورم و گرانی بیشتر
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
0
0
با این روش میخوان ملت رو جون هم بیندازن. مثلا یکی 10 یا 15 میلیون میگیره با زحمت و تخصص، نجومی بگیر نیست. به سختی میتونه زندگبشو اداره کنه. حقوق ملت را کسانی بالا کشیده اند که این جو را راه انداخته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
0
0
کالاهای‌اساسی‌راصادر‌نکنید
موادخوراکی‌راصادر‌نکنید
خودروهای‌ایرانی‌رااحتکاروقایم‌نکنید
کالاهای‌انبار‌شده‌راخارج‌کنید‌تا
دربازار‌کمبود‌احساس‌نشود
ولی‌کوگوش‌شنوا.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
0
0
کسی اومده میگه چرا افراد بالای 10 میلیون افزایش حقوق نمیگیرن . عزیزم اولولیت با کسانی هست که زیر خط فقر هستند . قرار نیست کسی که بالای خط فقره افزایش حقوق بگیره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین