کد خبر: ۶۹۹۲۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
خبرگزاری فرانسه با اشاره به مصاحبه و افشاگری‌های عروس خاندان سلطنتی انگلیس و همسرش شاهزاده هری، از وجود بحران و آشفتگی در کاخ باکینگهام خبر داده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به دنبال مصاحبه جنجالی «مگان مارکل» عروس خانواده سلطنتی و شاهزاده هری با یک مجری معروف آمریکایی و افشاگری‌های آنها درباره اوضاع حاکم بر کاخ باکینگهام، رسانه‌ها از وجود بحران در خاندان سلطنتی انگلیس خبر داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه از گفتوگوهای ملکه الیزابت در روز سه شنبه درباره این زمینه خبر داده است.

افشاگری مارکل در زمینه فکر کردن به خودکشی، رفتارهای نژادپرستانه علیه او و پسرش که سال پیش به دنیا آمده است و آزاردهنده و ملال آور توصیف کردن زندگی در قصر سلطنتی انگلیس از سوی وی موجی از واکنشها را در انگلیس و رسانه‌های غربی برانگیخته است.

پرنس هری نیز که مدتهاست تماسهای خود با پدرش را قطع کرده است، شرایط خود را تا «مرز فروپاشی» توصیف کرده است.

شاهزاده هری، پدرش پرنس چارلز که وارث ملکه است و برادر بزرگترش ویلیام را متهم کرد در دام کنوانسیونها و قواعد حاک بر کاخ باکینگهام گرفتار شده‌اند.

مارکل که دو رگه و مادرش سیاه پوست است در این مصاحبه شرایط زندگی در قصر را بسیار دشوار و خود را برای زندگی در آن ساده لوح و کم تجربه خوانده است.

مارکل در بخشی از مصاحبه خودگفته: «به نقطه‌ای رسیده بودم که دیگر نمی‌خواستم زنده باشم». او می‌گوید که از اداره منابع انسانی کاخ تقاضای کمک کرده ولی به او گفته شد که هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه افزود: مصاحبه جنجالی و افشاگریهای مگان مارکل و شاهزاده هری طوفانی از واکنشها را در دو سوی اقیانوس اطلس به ویژه در زمینه نژادپرستی به راه انداخته است.

مگان مارکل درباره نژادپرستی در کاخ باکینگهام گفته، پس از بارداری، اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا در مورد تیرگی رنگ پوست فرزند آن‌ها نگران بودند و غیبت می‌کردند.

یک گروه ضدسلطنتی در بریتانیا با اشاره به فشارها به «ادوارد هشتم» پادشاه سابق بریتانیا برای عدم ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی، بحران کنونی در کاخ باکینگهام را از سال 1936 که ادوارد هشتم از پادشاهی کناره گیری کرد بی سابقه توصیف کرده است.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس که خود در زمان روزنامه نگاری به اظهارات نژادپرستانه متهم بوده است تا کنون درباره این مصاحبه افشاگرانه اظهار نظر نکرده است.

خبرگزاری فرانسه افزود، روزنامه‌های انگلیسی روز سه شنبه از بحران در خاندان سلطنتی بریتانیا و گیجی و آشفتگی آنها از این افشاگریها خبر داده‌اند. با این حال کاخ باکینگهام تاکنون در این زمینه موضع رسمی خود را اعلام نکرده است.

براساس این گزارش، اگرچه مگان مارکل به خاطر این افشاگریها مورد تشویق و تمجید قرار گرفته است اما در انگلیس این زوج سلطنتی با انتقادهای فراوانی نیز مواجه شده‌اند، به ویژه اینکه پرنس فیلیپ همسر ملکه انگلیس به مدت دو هفته در بیمارستان بستری است.

روزنامه محافظه کار دیلی میل با انتقاد از مارکل و هری، این مصاحبه را سمی و مهلک خوانده است.

نظرسنجی فوری موسسه یوگاو از 2111 انگلیسی نشان می‌دهد که 47 درصد انگلیسیها این مصاحبه را نامناسب توصیف کرده اما 21 درصد از آنها حمایت کرده اند.

«کریس شیپ» سردبیر بخش سلطنتی شبکه ITV گفته، هری و مارکل یک بمب افکن B-52 را بارگیری کرددند و آن را بالای کاخ باکینگهام پرواز دادند و بمبها آن را انداختند وسط کاخ.

برخی کشورهای خارجی از جمله روسیه و آمریکا نیز به این مصاحبه واکنش نشان داده اند. «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه میگوید، مصاحبه پسر ولی‌عهد انگلیس و همسرش اثبات کرد که رسانه‌های بریتانیایی افکار عمومی را در راستای منافع این خاندان سلطنتی دستکاری می‌کنند.

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید هم در این باره گفته به اعتقاد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، هری و مگان شجاعت داشته‌اند که درباره تجربیاتشان به عنوان اعضای خاندان سلطنتی صحبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین