کد خبر: ۷۰۰۲۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶

نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالت مشخص شد

مصوبه شورای عالی بورس در خصوص نحوه پرداخت سود سهام عدالت اعلام شد که بر اساس آن، سود قابل تقسیم ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی به همه مشمولین اعم از روس سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم پرداخت می‌شود.
نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالت مشخص شد
آفتاب‌‌نیوز :

مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص نحوه پرداخت سود سهام مشمولین سهام عدالت، اعلام کرد: طبق مصوبه ۱۲ اسفند شورای عالی بورس، مقرر شد سود قابل تقسیم شرکت‌های سرمایه گذار پذیر سهام عدالت شامل ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی متعلق به تمامی مشمولین سهام عدالت اعم از مستقیم و غیرمستقیم از محل عملکرد سال مالی منتهی به شهریور ۹۹ که مجامع سالانه آنها در سال ۹۹ برگزار شده توسط سپرده گذاری مرکزی تجمیع شده و به نحو زیر بین مشمولین سهام عدالت توزیع می شود.

به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از این محل هیچ گونه وجهی پرداخت نخواهد شد و آن شرکت‌ها نمی‌توانند از محل سود سهام شرکت‌های سرمایه پذیر درآمد شناسایی و ثبت کنند و در صورت دریافت وجه از شرکت‌های سرمایه پذیر مکلفند نسبت به عودت و پرداخت آن به حساب اعلامی سپرده‌ گذاری مرکزی اقدام کنند.

الف) سود سهام دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه پذیر که روش مستقیم سهامداری را انتخاب کرده و در تاریخ برگزاری مجمع هر شرکت، مالکیت سهام را حفظ کرده باشند توسط سپرده گذاری مرکزی تجمیع شده و به تناسب سهام هر یک از آنها در روز برگزاری مجمع، حداقل در دو مرحله که تاریخ آن از سوی سازمان بورس تعیین و اعلام می شود به سهامداران شرکت‌های فوق پرداخت خواهد شد.

ب) به مشمولین سهام عدالت به روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، سود شرکت‌های سرمایه پذیر در صورتی پرداخت می شود که سهام را تا ۲۳ اسفند همچنان به فروش نرسانده و مالکیت آن را در اختیار داشته باشند. سود سهامداران شرکت فوق به نسبت میزان سهام آنها در شرکت تعلق گرفته و در صورت فروش سهام از سوی مشمولین سود سهام نیز به خریداران تعلق خواهد گرفت که در ۲۳ اسفند سهامدار باشند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید نسبت به اصلاح اطلاعات و صورت های مالی از بابت سود سهام شناسایی شده حاصل از مجمع عمومی برگزار شده در سال ۹۹ شرکت های سرمایه پذیر اقدام کنند.

سود ناشی از تقسیم سود در مجموعه برگزار شده در سال ۹۹ شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت به سهامداران تا ۲۵ اسفندماه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی پرداخت خواهد شد. لذا سهامدارانی که پس از ۲۵ اسفند اقدام به خرید سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی می‌کنند باید این موضوع را مد نظر قرار دهند.

نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالت مشخص شد

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
بهنام
|
Germany
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
0
0
خخخخخخخخخخ عجب دولتی عجب قانونی خخخخخخخخخخخ
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین