کد خبر: ۷۰۰۴۲۷
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۶
آلمان به عنوان یکی از طرفین اروپایی برجام و در حالی که ایران بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌ خود تاکید کرده؛ مدعی است که در دغدغه‌های تل آویو علیه ایران شریک است.
آفتاب‌‌نیوز :

«فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان در دیدار با «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی که به برلین سفر کرده است، مدعی شد که کشورش در دغدغه‌های امنیتی این رژیم شریک است و نگران برنامه موشکی ایران و نقش این کشور در منطقه است.

وی همچنین مدعی شد که آلمان با تلاش‌های تل آویو برای جلوگیری از توسعه برنامه هسته‌ای ایران و ممانعت از دسترسی این کشور به سلاح هسته‌ای همراه است.

ریولین نیز مدعی شد که ایران در راس نیروهایی است که ثبات منطقه را تهدید می‌کند. او از جامعه جهانی خواست در کنار هم، با صدای قاطع و بدون سازش در برابر توسعه هسته‌ای ایران بایستد.

رئیس رژیم صهیونیستی در همراهی با «آویو کوخاوی» فرمانده ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، از دیروز سه‌شنبه سفر اروپایی خود را آغاز کرده است. این دو مقام صهیونیست پس از آلمان به فرانسه و اتریش خواهند رفت تا در این کشورها نیز درباره ایران و حزب‌الله لبنان با مقامات اروپایی گفتگو کنند.

کوخاوی هم قرار است علاوه بر دیدار با سیاستمداران ارشد کشورهای میزبان، با فرماندهان نظامی آنها دیدار کند. او قصد دارد به طور خاص درباره توافق برجام و احتمال بازگشت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا به این توافق با همتایان اروپایی خود گفتگو کند.

کوخاوی پیشتر هم به دولت بایدن در مورد پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ هشدار داده و مدعی شده بود که به نیروهای تحت امرش دستور داده آمادگی خود را برای اقدام تهاجمی احتمالی علیه ایران در سال آینده، افزایش دهند.

به ادعای او، بازگشت به برجام، با وجود اعمال برخی تغییرات و حتی تشدید تدابیر سختگیرانه، هم به لحاظ عملیاتی و هم به لحاظ راهبردی اقدامی اشتباه و زیانبار است.

وی همچنین ادعا کرد که اجازه دادن به ایران برای پیشبرد برنامه هسته‌ای، یک تهدید غیرقابل قبول است که به اشاعه تسلیحات هسته‌ای در سرتاسر منطقه می‌انجامد.

این در حالی است که مقامات ایران بارها به صراحت اعلام کرده‌اند که برنامه هسته‌ای این کشور صرفاً دارای مقاصد صلح‌آمیز است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین