کد خبر: ۷۰۰۶۴۰
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

مالزی کارکنان سفارت کره شمالی را اخراج کرد

در پی تنش‌های اخیر میان «پیونگ یانگ» و «کوالالامپور»، وزارت خارجه مالزی به تمامی کارکنان سفارت کره شمالی دستور داد تا ظرف 48 ساعت خاک این کشور را ترک کنند.
مالزی کارکنان سفارت کره شمالی را اخراج کرد
آفتاب‌‌نیوز :

در پی تنش‌های اخیر در روابط میان دو کشور کره شمالی و مالزی به دنبال حکم دادگاه مالزی برای استرداد یک شهروند کره شمالی به آمریکا، وزارت خارجه مالزی امروز (جمعه) تمامی کارکنان سفارت کره شمالی در «کوالالامپور» را اخراج کرد.

بنا بر گزارش وبگاه «سی ان ای»، وزارت خارجه مالزی با محکوم کردن تصمیم کره شمالی برای قطع روابط دیپلماتیک با این کشور، تصریح کرد که این تصمیمی «غیردوستانه و غیرسازنده» بوده است.

وزارت خارجه مالزی همچنین تصریح کرد که در اقدامی متقابل سفارت خود را در پیونگ یانگ تعطیل خواهد کرد و به تمامی کارکنان سفارتخانه کره شمالی در کوالالامپور دستور می‌دهد ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند.

در بیانیه وزارت خارجه مالزی با ابراز تأسف از تصمیم کره شمالی برای قطع روابط دیپلماتیک آمده است: «مالزی به منظور محافظت از حاکمیت و منافع ملی خود از تمامی حقوقمان برای پاسخ به این تصمیم کره شمالی بهره می‌گیریم».

کره شمالی بامداد جمعه اعلام کرد روابط دیپلماتیک با مالزی را قطع کرده است و این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دادگاهی در مالزی اخیراً حکمی صادر کرده که امکان استرداد یک شهروند کره شمالی به آمریکا را برای محاکمه به اتهام پولشویی فراهم می‌کند.

وزارت خارجه کره شمالی جمعه با بیان اینکه مالزی با تسلیم شدن در برابر فشار آمریکا مرتکب اقدامات خصمانه علیه کره شمالی شده اعلام کرد کل روابط دیپلماتیک را مالزی را معلق می‌کند.

شهروند کره شمالی که قرار است به آمریکا مسترد شود «مان کول میونگ» نام دارد. او از حدود ۱۰ سال پیش در مالزی زندگی کرده اما سال ۲۰۱۹ بعد از آنکه مقام‌های آمریکایی خواستار استرداد او شدند دستگیر شد.

وکیل این تاجر کره شمالی اتهامات مطرح‌شده علیه او مبنی بر تأمین کالاهای ممنوعه برای دولت کره شمالی را رد کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین