کد خبر: ۷۰۰۸۰۱
تاریخ انتشار : ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶

رییس سازمان الحشدالشعبی با رییس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد

برهم صالح رئیس جمهوری و فالح الفیاض رییس الحشد الشعبی سازمان بسیج مردمی عراق در محل اقامت ریاست جمهوری در سلیمانیه با یکدیگر ملاقات و گفتگو کردند.
رییس سازمان الحشدالشعبی با رییس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد
آفتاب‌‌نیوز :

دو طرف در این دیدار راجع مسائل مهم و تحولات سیاسی کشور عراق از جمله در حوزه موضوعات امنیتی بحث و تبادل نظر داشتند.

خبرگزاری ناس نزدیک به دولت عراق نوشت، این دیدار که در کردستان عراق برگزار شد بر تحولات سیاسی و مسایل امنیتی کشور تمرکز داشت.

بر اساس اعلام این خبرگزاری و طبق بیانیه ریاست جمهوری عراق، تلاش در راستای تقویت امنیت و ثبات مردم، تقویت و اقتدار کشور، حمایت از امنیت و حفاظت شهروندان و صلح عمومی و همچنین مبارزه با تروریسم و تعقیب تروریست ها دیگر مسایلی بود که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

به گزارش ایرنا؛ این دو مقام عراق طی ماه های گذشته نیز با یکدیگر دیدارهایی داشته و درباره مسایل روز عراق و همکاری دوجانبه و نهادهای مربوطه هماهنگی هایی صورت دادند.

اولویت قرار دادن تقویت امنیت و ثبات و نیز لزوم پاسداری از صلح اجتماعی و امنیت عمومی از جمله مسایلی است که طی همه دیدارها و در فضای دوستانه مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

فالح الفیاض دی ماه سال گذشته توسط ایالات متحده آمریکا تحریم شد که برهم صالح در همان زمان و در دیدار با وی ضمن محکومیت این اقدام واشنگتن آن را دخالت خارجی در امور عراق برشمرد.

الحشدالشعبی یا بسیج مردمی بر اساس قانون مصوب مجلس عراق جزو نیروهای رسمی مسلح ارتش عراق به شمار می رود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین