کد خبر: ۷۰۱۱۸۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
اولین کار دولت بعدی باید این باشد که دلار را به ۱۰ هزار تومان برساند و بیش از این میزان هم کاهش دهد. برای فعال شدن تولید منابع و اعتبارات بانکی باید به سمت تولید حرکت کند و بانک‌هایی که در تحقق این امر همراهی نمی‌کنند، باید جریمه شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

یک کارشناس اقتصادی درباره تحقق شعار سالجاری با بیان اینکه برای ارتقای تولید باید نظام بانکی و مالیاتی اصلاح شود، گفت: اولین اقدامی که دولت بعدی باید انجام دهد رساندن دلار به ۱۰ هزار تومان است.

حسین راغفر درباره نامگذاری سال ۱۴۰۰ به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: سال گذشته بدترین سال اقتصادی برای کشور بود که دلیل ناکامی‌های اقتصادی هم این است که اقلیتی برای منافع خود برنامه ریزی و تصمیم گیری می‌کنند. شرایط کنونی کشور حساس است و ضرورت دارد اقدامات اساسی در زمینه تولید به نفع مردم صورت گیرد، زیرا ناکامی در این امر بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در پی دارد.

وی افزود: اولین الزام تحقق اقتصاد مردمی و ارتقای تولید داخل، عزم سیاسی است. در کنار شعارها باید الزامات آن را هم محقق کنیم که متاسفانه در سال‌های گذشته اهتمام جدی برای تحقق شعارها صورت نگرفت.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه فساد در تخصیص منابع و ارز شکل می‌گیرد، ادامه داد: بزرگترین مانع تولید در کشور تامین مالی است و بنگاه‌های اقتصادی پول ریالی ندارند. بانک‌ها در این زمینه در خدمت واردکنندگان هستند نه تولیدکنندگان که یک عزم جدی باید شکل بگیرد تا نظام بانکی اصلاح شود. نظام مالیاتی در خدمت منافع قدرت و ثروت است؛ یعنی کسانی که باید مالیات بپردازند، پاداش هم دریافت می‌کنند. تا زمانی که اصلاحات جدی در نظام مالیاتی و بانکی صورت نگیرد و موانع تولید رفع نشود، با مشکل اشتغال، بیکاری و تورم مواجه هستیم.

راغفر بیان کرد: بخش زیادی از ارز کشور برای واردات کالاهایی که در داخل امکان تولید دارند، خرج می‌شود. یکی از اصلاحات مهم تقویت پول ملی است. اولین کار دولت بعدی باید این باشد که دلار را به ۱۰ هزار تومان برساند و بیش از این میزان هم کاهش دهد. برای فعال شدن تولید منابع و اعتبارات بانکی باید به سمت تولید حرکت کند و بانک‌هایی که در تحقق این امر همراهی نمی‌کنند، باید جریمه شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
0
0
اگه دلار باید زیر ده هزا رتومان برگرده، سمند و پراید و.... هم باید به قیمت‌های قبل برگردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
0
0
صحبت های سرتاسر تناقض، دلار زیر ده هزار تومان یعنی رونق بخشیدن به واردات، کاهش تولید و در نتیجه به علت افزایش قیمت تمام شده ناتوانی تولید کننده داخلی در رقابت با تولید کننده خارجی. خدا وکیلی چهل سال شما نسخه پچیدید این نتیجه اش شد لطف کنید دیگر اظهار نظر نفرمایید و بگذارید اقتصاد بر مبنای عرضه و تقاضا و قدرت پول ملی با شاخص تورم ما و دیگران و شاخص تولید ناخالص ملی تعیین شود نه دستوری اگر هم در کار واردات هستید منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
0
0
دلار ده هزار تون یعنی واردات به جای تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین