کد خبر: ۷۰۱۲۱۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
افزایش تعداد شهرهای نارنجی و قرمز در کشور
نخستین جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا در سال جدید، روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور و روسای کمیته های تخصصی برگزار و در این جلسه گزارش کاملی از وضعیت میزان سفرهای نوروزی، مدیریت بیماری در سراسر کشور براساس طرح نوروزی، وضعیت رنگ بندی شهرهای کشوروهمچین روند واکسیناسیون، ساخت واکسن داخلی و تامین واکسن خارجی ارائه شد.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس گزارش قرارگاه عملیاتی کرونا، افزایش سفرهای نوروزی و جدی گرفته نشدن رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شده که در برخی از شهرها آهنگ رشد ابتلا و بستری به گونه‌ای باشد که رنگ این شهرها از آبی به نارنجی و قرمز تغییر کرده و شاهد افزایش تعداد شهرهای نارنجی و قرمز در کشور هستیم که این وضعیت موجب افزایش نگرانی است.

رئیس جمهوربا اشاره به گزارش قرارگاه عملیاتی درمورد افزایش سفرهای نوروزی به رغم هشدارها و درخواست از مردم برای سفر نکردن، گفت: با توجه به اینکه در پایان اسفند ماه بسیاری از شهرها وضعیت به نسبت آرامی داشتند و رنگ‌بندی آنها قرمز و نارنجی نبود؛ محدودیتی برای سفر ایجاد نشد اما توصیه قرارگاه و مسئولین، سفر نکردن به این شهرها بود که مبادا با موج جدیدی مواجه شویم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه با عمل به توصیه قرارگاه عملیاتی از مردم خواسته شد که از سفر در ایام نوروز خودداری کنند، گفت: هنوز هم توصیه به مردم این است که اولویت آنها سفر نباشد و اگربه هردلیلی اقدام به مسافرت کرده‌اند سفر خود را کوتاه کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای هفته‌های آینده نیز توصیه اکید به مردم، خودداری از سفر است، افزود: از کسانی که تصمیم به سفر دارند می‌خواهیم در برنامه سفر خود تجدیدنظر کنند و اگر به هر دلیلی ناگزیر به سفر هستند، با رعایت حداکثری پروتکل‌ها از تجمع و دورهمی‌ها پرهیز کنند و نگرانی‌ها و هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.

در ادامه این جلسه گزارش روند واکسیناسیون براساس اولویت های تعیین شده در سند ملی واکسیناسیون، مراحل تولید واکسن های داخلی (برکت، فخرا، رازی و پاستور) و همچنین اقدامات انجام شده برای تهیه و تامین واکسن خارجی از برخی کشورها توسط کمیته بهداشت و درمان ارائه شد.

روحانی با قدردانی از تلاش ها و اقدامات انجام شده برای تسریع در تولید واکسن داخلی،اظهار داشت: اینکه توانسته ایم برغم همه مشکلات در تولید واکسن کرونا موفق عمل کرده و به مراحل نهایی نزدیکتر شویم، افتخارآمیز است و این موفقیت ها درحالی بدست آمده است که بسیاری از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته درعلم پزشکی هنوز به واکسن مطمئن دست نیافته اند.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری به اینکه با تولید واکسن داخلی و تامین واکسن خارجی مطمئن، تا پایان سال ۱۴۰۰ امکان واکسینه شدن کل جامعه وجود داشته باشد، گفت: بی تردید با ادامه روند تلاش‌ها، میزان همکاری مردم و تلاش دستگاه های مسوول، سال ۱۴۰۰، سال غلبه بر کرونا خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
0
1
اول میگویید به دید و بازدید بروید و مسیر سفرها را باز میگذارید بعد بازی مسخره رنگ بندی شهرها را راه میندازید خسته شدیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین