کد خبر: ۷۰۳۷۱۴
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
در نشست با فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا
رئیس مجلس با بیان این که در دوران دفاع مقدس، رزمندگان و بسیجیان در صبح روز عملیات، فرماندهان خود را در پشت خاکریزها کنار خود می دیدند که این یکی از عوامل موفقیت در دوران دفاع مقدس بود، گفت: اکنون سوال این است که مردمی که امروز در عرصه اقتصادی طعم فقر را می چشند، آیا مسئولان را در کنار خودشان می بینند؟
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر قالیباف صبح امروز (شنبه ۲۱ فروردین ماه) در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: امروزه در کشور با چالش هایی روبرو هستیم، اما فرصت های بزرگی نیز وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران افتخارات بزرگی را پدید آورده، از این رو تاثیرات آن در سطح کشور، منطقه و بین الملل مشهود است؛ براساس مجاهدت های امام (ره) و مردم و رهبری های هوشمندانه فرماندهی معظم کل قوا در این مقطع از تاریخ که آغاز قرن جدید است، شاهد احیای مجدد اسلام و عزت مسلمین هستیم، بنابراین طبیعی است که استکبار جهانی مقابل چنین باورهایی بایستد و در جهت ایجاد مانع باشد.

وی با بیان این که امروزه در گام دوم انقلاب به سر می بریم، لذا ناگزیر هستیم با اولویت ها به چالش های پیش رو توجه و آنها را برطرف کنیم، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، سیاست نامه ای برای همگان است که در آن تحلیل روندی از کل مسیر انقلاب، افق های آینده و وظایف افراد مشخص شده است.

قالیباف با تاکید بر این که بدون شک مهمترین وظیفه در گام دوم انقلاب، تلاش برای کاهش فاصله میان بایدها و واقعیت ها است، اضافه کرد: به عنوان نمونه هم اکنون معیشت مردم تحت فشار قرار گرفته و شاهد معضلات اقتصادی در کشور هستیم تاجایی که مسئله تامین و توزیع مرغ به سادگی با روح و روان مردم بازی می کند که این مسائل به دلیل ضعف مدیریت است و نه ضعف نداشتن و کمبود منابع.

رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: به عبارتی امروزه ابرقدرت های دنیا در مقابل اراده ملت زانو می زنند، اما در طرفی دیگر مردم رنج می کشند و در صف مرغ برای برآوردن انتظارات حداقلی شان حضور دارند، لذا باید فاصله بین بایدها و واقعیت ها را به حداقل ممکن برسانیم.

وی گفت: بدون شک دستیابی به تحول اجتماعی و معجزه اجتماعی منطقی و فراگیر، راه حل برطرف کردن برخی از مشکلات است؛ این تحول اجتماعی جز با مردم باوری رخ نمی دهد و در این راستا نباید مردم را به سیاه و سفید و خاکستری دسته بندی کنیم.

قالیباف اظهار کرد: به عبارتی نباید برخی را ببینیم و برخی دیگر را نبینیم؛ هر طبقه ای دارای سلیقه ای است، بنابراین نباید با نگاه تبعیض آمیز آنها را دسته بندی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: باید توجه داشته باشیم وقتی حرف از مردم باوری می شود، یعنی باید با زبان مردم با آنها سخن بگوییم؛ در فرهنگ اهل بیت (ع) نیز مشاهده می شود که امامان (ع) در هر مقطع از زندگی متناسب با زبان مردم صحبت کرده اند.

وی ادامه داد: امام راحل وقتی با مردم سخن می گفت، با زبان آنها صحبت می کرد و عمیق ترین مباحث فلسفی، فقهی و توحیدی را با راحت ترین جملات بیان می کردند، به عنوان نمونه وقتی بحث گروه های کارگری و مباحث اینچنینی بود، ایشان فرمودند خداوند هم کارگر است، لذا آنهایی که اهل قرآن و تفسیر بودند به عظمت این حرف پی می بردند و کارگران ساده هم جایگاه خودشان را درک می کردند.

قالیباف گفت: در حوزه مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، جامعه رشد قابل توجهی کرده، اما بخش اقتصادی نتوانسته پا به پای این سه حوزه پیش رود، که دلایل مختلفی مثل تحریم ها، سوء مدیریت و... دارد که در این مدت اخیر بحران کرونا هم به آن اضافه شده است، اما ریشه اصلی این امر، ناکارآمدی و دوری از مردم باوری و دوری از اندیشه های ناب انقلاب است؛ باید یادآور شد اندیشه های انقلاب ریشه در خداباوری و ایمان داشتن به سنت های الهی است.

رئیسه قوه مقننه کشور بیان کرد: بر این اساس امروز دشمنان برای تضعیف نظام سیاسی از حوزه اقتصاد وارد می شوند و آن را تحت فشار قرار می دهند، لذا گاهی دوقطبی فقر و غنا در کشور مهمترین از دوقطبی جنگ و صلح شده است.

وی با اشاره به برخی دیگر از چالش هایی که مردم با آن مواجه هستند، گفت: نظام بروکراسی اداری و اجرایی حاکم، اسب سرکشی شده که گاهی سوار آن هیچ تسلطی بر آن ندارد و وی را با خود می برد که ضعف بزرگی است.

قالیباف درخصوص اهمیت رابطه بین کارگزاران و مدیران بین مردم تصریح کرد: شهید بهشتی همیشه می گفت که برخی از موضوعات در فرهنگ اسلامی مانند عدالت، قطعی است، لذا در رابطه بین کارگزاران در نظام اسلامی و مردم، هرگز نباید حجابی باشد؛ حق مردم است بدون هیچ مانع، آجودان و رئیس دفتر بتوانند با مدیران خود صحبت کنند که اگر این مورد برطرف نشود سبب ایجاد فاصله میان باورها و واقعیت ها می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان و بسیجیان در صبح روز عملیات، فرماندهان قرارگاه، لشگر و گردان خود را در پشت خاکریزها کنار خود می دیدند که این مهم عامل موفقیت در دوران دفاع مقدس بوده است؛ اکنون سوال این است که مردمی که امروز در عرصه اقتصادی طعم فقر را می چشند، آیا مسئولان را در کنار خودشان می بینند؟

وی اظهار کرد: دشمن خبیث نیز متاسفانه هر روز تلاش می کند، تهمت دروغ را به جامعه تزریق کند، لذا باید توجه جدید به رابطه کارگزاران نظام و مردم داشت؛ در این بین گروه های مختلف خواسته های متعددی را مطالبه می کنند که گاهی با یکدیگر متضاد است و اگر پاسخ دقیق، به موقع و سریع به خواسته ها داده نشود، هر روز با مسائل مختلفی مواجهیم؛ به عنوان مثال در حوزه افزایش حقوق ها، در تامین اجتماعی برای برخی کف حقوق زیر ۲ میلیون تومان پیش بینی و برخی دیگر ۶ میلیون تومان دیده شده و افزایش حقوق ها نیز هیچ تناسبی ندارند و منصفانه نیست، بنابراین در حوزه جامعه شناسی باید مواردی مانند عدالت، مبارزه با فقر، تبعیض و... مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، روزمرگی را از دیگر مشکلات جامعه دانست و افزود: روزمرگی با تار و پود انقلاب اسلامی و اقدام جهادی سازگاری ندارد، لذا همیشه باید شاهد حرکت، جوشش و پویایی در سیستم نظام باشیم و عدم تحقق این موضوع سبب ناکارآمدی نظام اداری و اجرایی کشور می شود.

وی تاکید کرد: ناکارآمدی های یاد شده سبب مشکلاتی می شود که سربار آن را نیروی انتظامی باید تحمل کند و هر اقدامی در این راستا موجب مسائل مختلف می شود.

قالیباف اظهار کرد: امروزه نیروی انتظامی در بطن زندگی مردم است و خیلی وقت ها فرماندهان ناجا بیشتر از نیروهای خود با مردم دیدار می کنند، بنابراین شناخت پدیده ها پیش از اقدام کردن، امری واجب است. ناجا زمانی موفق است که بتواند به صورت فعال و جلوتر از پدیده ها حرکت کند.

رئیس قوه مقننه کشور افزود: نیروی انتظامی در گروه های مرجع، جزو سه رتبه برتر است، لذا این سرمایه اجتماعی را در راستای اعتمادسازی باید حفظ کند و دچار روزمرگی نشود؛ به عبارتی ناجا باید فرزند زمانه خویش در همه ابعاد باشد.

وی ادامه داد: پایه اساسی اعتمادسازی، کارآمدی مبتنی بر مردم باوری است، به عنوان مثال مردم مرزنشین باید احساس کنند که با نیروی انتظامی عجین هستند، آن وقت می توان آثارش را در حفاظت و حراست از مرزها دید؛ رضایت مردم، تبلور رضایت الهی است، بنابراین باید تلاش کنیم مردم به حقوقشان آشنا شوند تا اعتماد صورت گیرد.

قالیباف بیان کرد: مجلس شورای اسلامی آماده است تا حمایت های قانونی، مالی و... از نیروی انتظامی صورت گیرد تا شاهد برطرف کردن نیازهای حداقلی این مجموعه باشیم، زیرا امنیت و برطرف کردن مشکلات معیشتی دارای اهمیت است؛ گاهی مردم با مشکلات کنار می آیند، اما امنیت برایشان اولویت دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تلاش شد در سال جاری برای اقدامات عمرانی مربوط به ۲۰۸ پاسگاه و کلانتری اعتبار اختصاص یابد و این موضوعی بود که در سفرهای نظارتی نیز مردم درخواست می کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
1
خوب این اراده فولادین از ایستادن در صفهای متعدد حاصل شده است. مگر نمی دانید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
منظورت کدوم هست...خودی یا نخودی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
میشه بگی کدوم ابرقدرت چرا و چجوری زانو زده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
خوبه
همه مسولین که قراره مشکلات را حل کنند
مثل عوام جامعه از وضعیت مرغ و... نگرانند
ظاهرا فرمول حل مشکلات دست خارج از ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
1
مردم ایران در برابر بی مدیرتی زانو زده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
1
ابر قدرتها در مقابل ما زانو میزنن؟؟؟!!!...حق با شماست!!! الان ما آمریکا و اروپا رو تحریم کردیم!!!؟؟؟ الان ما پول های چین رو بلوکه کردیم؟؟؟!!! الان این ما هستیم که روسیه دست به دامنش شده؟؟؟!!! الان این ما هستیم که یک ماهه دیگه واکسیناسیونش تموم می شه ولی آمریکا و اروپا و چین و روسیه کمتر از یک هزارم جمعیتش رو واکسینه کرده و تا دو سال دیگه هم نمیتونن تموم کنن؟؟!!! الان این ما هستیم که به صندوق بین بین المللی پول دستور دادیم به آمریکا و اروپا وام نده؟؟؟!!! الان این آمریکاست که کشورهای جنگ زده همسایه اش هم به اونا زور می گین و یکی آب رو به روش بسته یکی پولش رو بالا کشیده یکی در حال اجرای نقشه های تجزیه طلبانه است و یه تعدادی هم با هم بر علیه اش متحد شدن!!!؟؟؟تازه صف مرغم تماما دروغ و شایعه است. از آقای قالیباف بعیده شایعات رو باور کنه؟؟؟!!! این صف ها تماما در اروپا و آمریکای تشکیل می شه وگرنه ما که سالانه میلیون‌ها تن مواد غذایی رو می ریزیم توی دریا؟؟؟!!! نهایتا اینکه ما خوبیم و بر منکرش لعنت
پاسخ ها
علی فدایی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
عالی گفتید خیلی پر رو هستند کشور را به فقر و فلاکت برده اند .....
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
1
بله شما درست می فرمایید!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
راهکاری نداری قالیباف وحرف میزنی
این فضاحت از زمان احمدی نژاد به ارث رسیده که همفکرتوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
1
1
رئیس مجلس محترم اگه کسی در مقابل یک دیوانه سکوت کند دلیل بر زانو زدن نیست دلیل بر عقلانیت اوست و آدم عاقل می داند که این خانه پوشالی به زودی فرو خواهد ریخت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
یکی بگه تو الان رییس مجلسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
0
مردم که این حرفها را باور نمی کنند سطح آگاهی مردم بسیار فراتر از آن است که پنداشته می شود.مردم می دانند نه کسی جلوی ما به زانو درآمده، نه آمریکا در حال افول و نزول است ونه ما تنهاقدرت برتر منطفه هستیم.اخیرٱدر مقاله ای خواندم که آلمان از امارات پهپاد خربداری می کند.یعنی اینکه رقبای منطقه ای ماهم دست و پا بسته نیستند آنها هم خود را به بهترین و پبشرفته تربن سلاح های روز تجهیز کرده اند.از نظر اقتصادی هم کاری به آمار نداریم آنچه مشهود است افزایش روند فقیر شدن جامعه است. پس مخاطب شما کیست اگر برای به دست آوردن دل دیگران است که شما عزبز دلشان هستید بخصوص صدا و سیما که عنایت و توجه خودش را نسبت به شما از چندین ماه پیش تا کنون به شما مبذول داشته!کاندیداها اگر رأی مردم را می خواهند باید صداقت داشته باشندو با مردم روراست باشند.اگر رإی حکومت را می خواهند که آنوقت به صداقت نیازی نیست. به خودشیربنی نیاز است که به وفور وجود دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
0
1
تواز اونجا که میسوزی میسوزی وگرنه اگه بیل زنی باغچه خودتو بیل بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
0
دو کلام هم از مادر عروس.....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین