کد خبر: ۷۰۴۹۶۷
تعداد نظرات: ۵۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
یدالله جوانی گفته "نمک‌نشناس‌ها ریشه همه مشکلات را به گردن رهبری می‌اندازند"
معاون سیاسی سپاه گفت: عدم توجه به انتخاب کاندیدای اصلح در انتخابات، برای یک دوره آثار و پیامدهای خودش را دارد و اگر با دقت انتخاب صورت گیرد ثمرات مثبتش را خواهیم دید. بعضاً گفته می‌شود که چرا رهبری مشکلات را حل نمی‌کنند؛ باید بدانیم که این مردم هستند که انتخاب می‌کنند؛ اگر در مقطع انتخابات، انتخابی را داشته باشند که معیار‌ها و ملاک‌ها را ندارد، بعد‌ها آثار و پیامد‌های خودش را دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سلسله نشست های دولت جوان حزب اللهی که با حضور مسئولین کانون‌ها و اساتید بسیجی دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور و با موضوع « شاخص های دولت جوان حزب اللهی » برگزار شد گفت: صحنه‌ای انتخابات ما، یک صحنه تقابل جدی و مقابله همه جانبه بین جبهه استکبار و جبهه انقلاب است، فلذا نباید به موضوع انتخابات نگاهی ساده کنیم و فقط به عنوان مسائل داخلی ایران توجه داشته باشیم، بلکه ما باید بدانیم که ملت ایران در وسط میدان کارزار قرار دارد و این کارزار وارد چهل و سومین سال خود شده و ما ۴۲ سال را پشت سر گذاشتیم و دشمنان ما تمام تلاش خود را می کنند تا بر همه موضوعات کشور ما از جمله انتخابات تاثیر بگذارند.

* امروز جمهوری اسلامی به لحاظ راهبردی در بهترین نقطه قرار دارد

وی ادامه داد: آن چیزی که در بحث انتخابات نقش آفرین است این است که ما یک براورد راهبردی از این صحنه ای که در آن قرار داریم و رویارویی ای که در این ۴۲ سال با آن مواجه بوده ایم، باید داشته باشیم. اگر بخواهیم در یکی دو جمله وضعیت مان را به لحاظ راهبردی خلاصه کنیم، می‌توانیم بگوییم که امروز جمهوری اسلامی به لحاظ راهبردی در بهترین نقطه متصور قرار دارد.

سردار جوانی اضافه کرد: این درست است که ما مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف داریم که باعث گله‌مندی و نارضایتی مردم شده ولی وقتی که از منظر دیگری به این موضوع نگاه کنیم و به این صحنه رویارویی جبهه حق علیه جبهه باطل توجه کنیم، به اهمیت موضوع پی می بریم.

وی ادامه داد: دشمنان ما و مستکبرین و قلداران عالم در طی سال‌ها تلقی و تصورشان این است که با تکیه بر تجارب و توانمندی هایشان قطعاً جمهوری اسلامی را با فروپاشی و عقب‌نشینی مواجه خواهند کرد، خصوصاً از موقعی که ترامپ در امریکا به قدرت رسید و آن سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفت و از برجام خارج شد. به گونه‌ای که حتی سال ۹۹ ما وارد عرصه‌ها و حوزه هایی شدیم که دوستان ما تصورشان این بود که ایران از درون دچار مشکل خواهد شد.

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: اما امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که جمهوری اسلامی در نقطه ای قرار دارد که اساسا نه تنها دشمنان با ابزار نظامیشان کاملا ناکارآمد هستند، بلکه اساساً وحشت می کنند که به این موضوع فکر بکنند که روزی بخواهند با ما وارد تقابل بشوند و می دانند چنین تقابلی به ضررشان است.

* چون فشارهای حداکثری ترامپ با شکست مواجه شد آمریکا به دنبال احیای برجام است

وی تصریح کرد: بحث تحریم ها ناکارآمد شده و اینکه آنها الان اشتیاق دارند که برجام را احیا کنند به خاطر این است که می‌دانند فشارهای حداکثری ترامپ با شکست مواجه شده است و در حوزه های دیگر هم به همین صورت است.

سردار جوانی ادامه داد: اما نکته دوم اینکه بر اساس سنت الهی و آنچه که در این ۴۲ سال ملت ما تجربه کرد، این است که مومنین، موحدین و کسانی که طرفدار جبهه ی حق هستند اگر بایستند و مقاومت کنند و به جهاد کبیر روی بیاورند حتما پیروزی با آنهاست.

وی افزود: وقتی که مقام معظم رهبری می فرمایند راه علاج مشکلات کشور در دولت جوانان حزب اللهی است، باید این سوالات را پاسخ بدهیم که اولاً چرا حضرت آقا بحث مشکلات را بیان فرمودند و بعد چرا بحث دولت را و بعد چرا بحث جوان، حزب اللهی و انقلابی را.

سردار جوانی گفت: راه علاج مشکلات کشور یک دولت جوان انقلابی و حزب اللهی است، به معنای این است که رهبر حکیم انقلاب و سکاندار انقلاب تصریح دارند که ما مشکلاتی را داریم و این مشکلات امروزه ملموس و مشهود است و برای بعضی ها این مشکلات آزار دهنده است.

* دشمنان تلاش دارند با ضریب دادن و افزایش مشکلات ما نظام اسلامی را در بن بست قرار دهند

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: دشمنان ما هم به دنبال این هستند که به این مشکلات ضریب بدهند و آن ها را افزایش بدهند تا نظام اسلامی را در یک تنگنا و بن بست قرار بدهند؛ پس نتیجه این که ما مشکلاتی داریم و این مشکلات را باید حل بکنیم و طبق نظر مقام معظم رهبری راه حل این مشکلات این است که ما باید یک دولت جوان انقلابی و حزب اللهی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: حالا چرا رهبر معظم انقلاب فرمودند یک دولت، چرا نفرمودند یک مجلس، یک قوه قضاییه؛ پس اینجا دولت به معنای قوه مجریه مطرح است چرا که به هر حال امروزه امکانات کشور در اختیار دولت است و دولت در واقع هم رئیس دولت به عنوان رئیس دستگاه قوه مجریه و هم وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها و شرکت ها و بحث بودجه کشور.

سردار جوانی اظهار داشت: پس وقتی ما در فرمایشات نوروزی رهبر معظم انقلاب نگاه می‌کنیم، می بینیم که اساساً ایشان می فرمایند که دستگاه های دیگر و مجموعه های دیگر سهمشان در حوزه مدیریت کشور به لحاظ مدیریتی یک چیزی در حدود ۱ و حتی کمتر از آن است و عمده مدیریت‌ها در کشور در دولت متمرکز است و اختیارات دولت اختیارات بالایی است و اگر ما بخواهیم مشکلات کشور حل بشود خوب این دولت است که باید از خصوصیات برخوردار باشد که این ویژگی ها و خصوصیات گره گشایی بکند و مشکل گشایی بکند.

وی گفت: حالا چرا این بحث در آستانه انتخابات مطرح می‌شود، به خاطر این است که انتخابات مخصوصاً انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو فصل جابجایی دولت، فصل تغییر مدیران و فصل عوض کردن بازیگران در صحنه اداره کشور است و این جابجایی در سطوح مختلف کشور را مردم باید انجام بدهند و در نظام مردم سالار دینی رای مردم دولت ساز است و همگان در نظام برابری دارند.

معاون سیاسی سپاه اضافه کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خودشان فرمودند نیاز به یک دولت قوی و یک دولت کارآمد داریم و این دولت کارآمد هم باید به دست مردم ساخته شود و فرمودند که رای بنده هم با رای یک جوان ۱۶ ساله برابر است و این موضوع مهمی است که باید توسط نخبگان، اساتید، صاحبان قلم و صاحبان تریبون تبیین شود که در جامعه ای که مردم و لایه ها و بخش هایی از مردم به دلیل مشکلاتی که وجود دارد گله مند هستند و نارضایتی وجود دارد بدانند اساساً گره گشایی از مشکلات به دست خودشان است و این نکته بسیار بسیار مهمی است.

* مردم نباید تحت تاثیر شایعات و فضاهای هیجانی و احساسی قرار بگیرند

وی گفت: انتخاب درست در فصل جابجایی مدیران، در واقع وارد کردن نیروهای تازه‌نفس به میدان و عرصه است، همان طور که در بازی فوتبال مربی بازیکنان را جابجا می کند در انتخابات کلاً تیم عوض می‌شود و این مردم هستند که تیم را عوض می کند و در مجموع این نکته قابل توجه است که مردم نباید تحت تاثیر شایعات و فضاهای هیجانی و احساسی قرار بگیرند و باید مشارکت حداکثری و مشارکت آگاهانه داشته باشند.

سردار جوانی افزود: جامعه نخبگان، فرهیختگان و بسیج اساتید مهمترین کاری را که باید انجام بدهند این است که مردم را به لحاظ قدرت تشخیص در نقطه ای قرار بدهند که تشخیص درست و انتخاب عقلایی را انجام بدهند.

وی یادآور شد: پس باید بدانیم که حل مشکلات بدست دولت است چرا که امکانات کشور در اختیار دولت است، بودجه کشور در اختیار دولت است و بیش از ۲۰ وزارتخانه، سازمان ها، موسسات، شرکتها، استانداران، فرمانداران، بخشداران، سیاست خارجی، تجارت، تعاملات و ارتباطات و سیاست های پولی مالی و ارز در اختیار دولت است و این نکته بسیار مهمی است.

* انتخاباتی که با دقت صورت گیرد ثمرات مثبتش را خواهیم دید

معاون سیاسی سپاه افزود: اینکه بعضاً گفته می‌شود که چرا رهبری مشکلات را حل نمی‌کنند، باید بدانیم که طبق قواعد نظام اسلامی و مردم سالاری دینی، انتخابات مظهر این مردم سالاری است و این مردم هستند که انتخاب می کنند و مردم باید بدانند که اگر در مقطع انتخابات، انتخابی را داشته باشند که این معیارها و ملاک ها را ندارد بعدها برای یک دوره آثار و پیامدهای خودش را دارد و اگر با دقت این انتخاب صورت بگیرد ثمرات مثبتش را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در کنار این بحث دولت دو تا نکته مطرح است یکی بحث جوان است و یکی بحث انقلابی و حزب اللهی؛ در بحث جوان به لحاظ مفهومی در این ماه های گذشته در کشور ما بحث های زیاد صورت گرفت و برداشت های گوناگونی انجام گرفت ولی اگر بخواهیم به طور مصداقی منظور جوان و دولت جوان با مختصات جوان بودنش شکل بگیرد باید بدانیم مراد و منظور چیست و چه کسانی می‌تواند مصداق دولت جوان باشند؟

سردار جوانی افزود: یک برداشت این است که در واقع می گوییم که باید این فردی که می خواهیم انتخاب کنیم جوان باشد بلافاصله می‌گوییم که خُب اینجا بر اساس همان طبقه بندی کردن ها، بحث سن را در نظر بگیریم و بگویم که در این جمع جوان ترین فرد این آقاست، فلذا مصداق آن کسی که می تواند دولت جوان را تشکیل بدهد ایشان است. اما آیا مراد و منظور این است؟

وی افزود: بنده فکر می کنم که مقام معظم رهبری هم برای اینکه اشتباه در برداشت به لحاظ مفهومی صورت نگیرد یکی دوبار ورود پیدا کردند و توضیح دادند و مثال زدند، پس ما می توانیم درک کنیم که مراد از جوان، نماد نشاط و سرزندگی و پویایی و فعال بودن است، دولتی که می تواند مشکل گشا باشد دولت پویا و بانشاط و وسط میدان با کار شبانه روزی است.

سردار جوانی تصریح کرد: ممکن است یک نفر به لحاظ سن و سال به لحاظ طبقه بندی جوان نباشد، اما روحیه جوانی و نشاط در او موج بزند و ایشان مثال سردارسلیمانی را زدند که هم به لحاظ سنی و شناسنامه‌ای بیش از ۶۰ سال سن داشتند، اما مثل یک جوان در وسط میدان بود و کار می‌کرد و تلاش می‌کرد و شبانه روز فعالیت می کرد.

* رهبری شهید سلیمانی را به عنوان جوان مثال زدند تا ما دچار خطای محاسباتی و اشتباه نشویم

وی گفت: سردار سلیمانی گاهی در ۲۴ ساعت در سوریه، عراق و لبنان جلسات متعدد راهبردی برگزار می‌کرد از نقطه ای به نقطه دیگر می‌رفتند و با افراد مختلف صحبت می‌کردند و آن هم صحبت با تدبیر و با برآورد و محاسبات دقیق و با حساب و کتاب و خروجی آن این بود که ما در این سال ها ملاحظه کردیم که ایشان چگونه همه نقشه‌های استکبار جهانی را در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه کردند. تا جایی که نتوانستند ایشان را تحمل کنند و با تصور باطلی که داشتند که اگر سردار سلیمانی را به شهادت برسانند مقاومت فرو می ریزد برنامه خود را عملی کردند.

معاون سیاسی سپاه افزود: آمریکا با حماقتی که داشت سردارسلیمانی را به آرزوی خودش که همان شهادت بود، رساند و حماقت امریکایی ها و شخص ترامپ باعث شد که یک شهادت بزرگ نصیب سردار سلیمانی شود.

وی ادامه دادمه داد: اما اینکه مقام معظم رهبری شهید سلیمانی را مثال زدند برای این بود که ما دچار خطای محاسباتی و اشتباه نشویم که منظور از جوان، جوان تقویمی و شناسنامه ای نیست و مراد این است که آن کسی که می خواهد بیاید، باید مرد میدان عمل باشد و مسئولیت سنگین دولت را با این اختیارات و امکانات در اختیار بگیرد و وسط میدان پویا و بانشاط باشد و لحظه لحظه ها را برای کار کردن مغتنم بشمارد.

سردار جوانی افزود: اما حالا یک سوال مطرح است که آیا دولت های گذشته ما حزب اللهی و انقلابی نبودند؟ وقتی که ما خوب نگاه می‌کنیم می‌بینیم که کشور مشکلاتی را دارد و این رهبر حکیم وجود مشکلات را مطرح می‌کنند و علاج را دولت جوان و انقلابی بر می شمارند، این به معنی این است که دولت‌های ما در گذشته یا آن ویژگی جوانی و پرکاری را نداشته‌اند و یا اینکه رویکرد انقلاب و حزب اللهی را نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: امروز مشکلاتی در حوزه های مختلف وجود دارد و این فقط اقتصادی نیست و آن چیزی که برجستگی دارد و مشهود است و برای مردم آزار دهنده است وجود مشکلات معیشتی، اشتغال، بیکاری و گرانی است و اینها همه آزار دهنده است و برای نظام جمهوری اسلامی زیبنده نیست.

* بسیاری از مشکلات اقتصادی ما به خاطر مشکلات فرهنگی است

معاون سیاسی سپاه اضافه کرد: امّا نخبگان جامعه و به خصوص فرهیختگان و اساتید بسیجی در دانشگاه آزاد اسلامی و در سراسر کشور باید به این نکته توجه داشته باشند که ما فقط در بحث اقتصادی مشکلات نداریم، بلکه در بحث های مختلف از جمله مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز دچار مشکل هستیم و به راحتی نمی توانیم از کنار آنها عبور کنیم، چه بسا بسیاری از مشکلات اقتصادی ما به خاطر مشکلات فرهنگی است و ما می بایست ابتدا در موضوع فرهنگی کارهای را انجام بدهیم.

وی گفت: ما وقتی که به دوران پس از رحلت امام خمینی (ره) نگاه می کنیم، می‌بینیم که دولتهای بعد از حضرت امام تا زمان مقام معظم رهبری این چهار دولت، دولت‌هایی با گفتمان‌های متفاوتی بودند و ما می بینیم که این دولت ها گفتمانشان گفتمان یک دولت انقلابی نیست.

* رهبری با حمایت از دولت‌ها به رای مردم احترام گذاشته اند

سردار جوانی تاکید کرد: دولت‌های گذشته را هم مردم انتخاب کردند و رای مردم در همه ادوار قابل احترام است و اساساً حمایت های مقام معظم رهبری در همه دولت هایی که شکل می‌گرفت اسباب احترام به رای مردم است که ایشان آن را حق الناس می دانند و محترم می شمارند.

وی اظهار داشت: نکته مهم این است که ما بیان کنیم و تشریح کنیم که چرا در ۴۲ سال گذشته ما مشکلاتی داریم به نحوی که این مشکلات مردم را گله مند و ناراضی کرده و باید ببینیم راه حل مشکلات چیست؟ به نظر بنده راه حل این است که مردم در انتخاب و انتخاباتشان دقت کنند و در قبال رای که می‌دهند بدانند مسئولیت دارند و پیامدهای آن در حوزه های اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی تاثیر دارد.

معاون سیاسی سپاه گفت: مهمترین کاری که ما باید بکنیم این است که مسایل و حساسیت ها را تبیین کنیم و مردم با انتخاب آگاهانه و مشارکت بالا در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: وقتی که مقام معظم رهبری می فرمایند دولت جوان حزب‌اللهی راه علاج مشکلات کشور است ما نباید سطحی نگر باشیم و این مسئاله باید از سوی نخبگان تبیین و تشریح بشود.

* نتیجه امیدبستن به کدخدا برای حل مشکلات را می‌بینیم!

جوانی یادآور شد: در دولت فعلی شعاری مطرح شد تحت عنوان اینکه اگر بخواهیم چرخ زندگی مردم بچرخد باید برویم و با دنیا مذاکره بکنیم، عل الخصوص مذاکره با آمریکا و آن هم به عنوان کدخدا! و همین جا مهمترین نکته مطرح است که آیا این گفتمان، گفتمان انقلابی و حزب اللهی است؟

معاون سیاسی سپاه ادامه داد: وقتی به گفتمان فکری و منظومه فکری امام راحل نگاه می کنیم می بینیم که براساس این گفتمان فکری و منظومه فکری امریکا شیطان بزرگ است و نه کدخدای جهان و قدرت در عالم هستی متعلق به خداوند است و ما اگر می‌خواهیم مشکلاتمان برطرف شود باید رویکردمان الهی باشد و به سمت خدا باشد و نه رفتن به سمت طاغوت برای حل مشکلات، و این یک اشکال بود که در این سال‌ها وجود داشت و ما نتایجش را دیدیم و می بینیم.

وی اضافه کرد: بعضی ها بحث آشتی با جهان را مطرح می کنند و این هم یک اشتباه هست که آمریکا را مساوی جهان می بینند و یا چند کشور قلدر استعمارگر اروپایی که می خواهند اراده خودشان را بر کشورها تحمیل بکنند می شوند دنیا!

سردار جوانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به دنبال تعامل با دنیاست اما این کشورهای قلدر که رو به افول هم هستند نمی شوند دنیا، پس ما می بینیم که در چهار سال گذشته دولت هایی را داشته ایم که تمام شان را نمی توان گفت دولت انقلابی چرا که عناصر و اجزاء در روابط خارجی و فرهنگ و اقتصاد در این دولت ها به گونه‌ای تعریف شد که با آن تعریفی که با آن دولت جوان انقلابی تعریف می‌شود فاصله و زاویه دارد.

* علت موفقیت های ما در ۴۲ سال گذشته عمل و کار انقلابی و جهادی بوده است

معاون سیاسی سپاه گفت: اساساً انقلاب بدست خود مردم و برای اعتلاء ایران شکل گرفت و در برخی از موضوعات خوب مسیر را طی کردیم، چرا که در بعضی از حوزه ها شاهکارهایی اتفاق افتاده، پیروزی ها و موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی اتفاق افتاده است.

وی افزود: علت العلل همه موفقیت های ما در ۴۲ سال گذشته عمل انقلابی و کار انقلابی و جهادی بوده است، یعنی این که در آن عرصه هایی که فرماندهان و کارگزاران و سیاستگذاران فکرشان و نگاهشان و عملشان انقلابی و حزب اللهی بوده موفقیت پیش آمده است.

سردار جوانی اضافه کرد: به عنوان مثال؛ چه کسی ایران را به این اقتدار موشکی رساند؟ شاخص آن شهید طهرانی مقدم است که سنش بالا بود ولی مانند یک جوان، ۲۴ ساعته به صورت خاموش و گمنام مجاهدت و فعالیت می‌کرد، اما رویکردش انقلابی و حزب اللهی بود و همیشه ورد زبان شهید طهرانی مقدم "لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم " بود؛ با این تفکر و با این نگاه به پیش می‌رفت و فعالیت و مجاهدت می‌کرد و هیچگاه برای اقتدار موشکی به دنبال امریکایی ها نبود.

وی در ادامه درباره ویژگی های دولت جوان حزب اللهی و انقلابی تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین و ممتازترین ویژگی ها برای شاخص انقلابی بودن و مکتبی بودن دولت جوان حزب‌اللهی، "گفتمان" آن است، و گفتمان حاکم در کشور باید یک گفتمان باشد و آن هم گفتمان امام و رهبری چراکه منشاء و سرچشمه این گفتمان ، اسلام ناب است، اسلامی است که به تعبیر حضرت امام رحمت الله علیه برای همه امور بشر در همه حوزه ها برنامه دارد.

معاون سیاسی سپاه افزود: حالا اگر ما این ویژگی را مبنا قرار بدهیم بر اساس همین می رویم به سراغ ویژگی های بعدی چون که بعضی ها می آیند و از کلام مقام معظم رهبری استفاده می‌کنند و ویژگی ها را بر می شمارند از این نکته‌ای که عرض شد غفلت می کنند چرا که حضرت آقا نمی آیند بگویند که دولت جوان حزب‌اللهی که مردم باید انتخاب کنند باید گفتمانش همان گفتمانی که بنده عرض می کنم باشد، این وظیفه نخبگان است که این مسئله را تشریح و تبیین کنند.

وی تصریح کرد: توجه ما باید این باشد که رمز موفقیت ها همانیست که در زمان امام رحمة الله علیه بود و در این چند سال توسط مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفت.

* بعضی ها در این انقلاب نمک می خورند و نمکدان را می شکنند

سردار جوانی تاکید کرد: بعضی ها در این انقلاب نمک می خورند و نمکدان را می شکنند و ریشه همه مشکلات را به گردن مقام معظم رهبری می اندازند، در اینجا این سوال مطرح است که آیا شما به توصیه‌های وسیاست های تبیینی ایشان عمل کردید و به مشکل خوردید؟! یا اینکه بی اعتنایی کردیم و به این مشکلات رسیدیم؟ این را باید مسئولین پاسخ دهند، این مسئله باید در دانشگاه ها برای جوان ها تبیین بشود که هرجا به این سیاست‌ها عمل کردیم، گره گشایی و مشکل گشایی شده و هرجا که به مشکل خوردیم حتما به این سیاست ها عمل نکردیم.

معاون سیاسی سپاه گفت: ویژگی های بعدی دولت جوان حزب‌اللهی و انقلابی بر اساس بیانات نوروزی مقام معظم رهبری ای است که آن دولت باید دارای "مدیریت قوی" و دارای "کفایت مدیریت" باشد. امروزه بسیاری از کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که مشکلات ما به علت ضعف مدیریت است.

سردار جوانی تاکید کرد: ویژگی بعدی که بسیار بسیار هم مهم است بحث ایمان است و حضرت آقا تاکید دارند که کسی که ایمان نداشته باشد کشور را می فروشد و دنبال باند گرایی و قدرت گرایی است کسی که ایمان دارد کفر به طاغوت هم دارد.

وی با بیان اینکه ویژگی بعدی مسئله "عدالت خواهی و عدالت گستری و عدالت محوری" است، اظهار داشت: آن طرف این موضوع فساد ستیزی است و اینها با هم است و آن چیزی است که امروز ملت ما عطش آن را دارد و سرچشمه مبارزه با فساد در دولت است آنجا باید با آن مبارزه بشود و ریشه فساد در آنجا خشکانیده بشود. همین بحث حقوق های نجومی که بسیار هم آسیب زا بود و بحث واگذاری ها که شاهد آن بودیم.

سردار جوانی گفت: ویژگی بعدی "عملکرد و کارکرد های جهادی" در گذشته فرد است. فردی که می‌خواهد وارد صحنه انتخابات شود نمی‌تواند یک جوان ۲۵ ساله و ۳۰ ساله باشد که هیچ تجربه ای ندارد بلکه باید یک رجل سیاسی باشد و آن ویژگی که وجود دارد می بایست در صحنه های مختلف خودش را نشان داده باشد. اینجا اصلا بحث دفاع از شخص خاصی نیست بلکه بحث تبیین ملاکها و معیارها است و انتخاب عقلانی است که مردم تحت تاثیر شعار ها قرار نگیرند.

معاون سیاسی سپاه در خاتمه گفت: ویژگی بعدی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند و ویژگی بسیار مهمی است اعتقاد داشتن به ظرفیت‌های داخلی کشور است خصوص در مورد اعتقاد داشتن به جوانان در گره گشایی از مشکلات است حضرت آقا فرمودند هیچ مشکلی نیست که ما در داخل داشته باشیم و راه حل آن در داخل کشور وجود نداشته باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
2
21
چرا نتانیاهو از احیای برجام می‌ترسد؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
31
راه حل برای گرفتن پول نفت وگاز برق فروخته شده به عراق کره جنوبی ژاپن هند چین ارائه دهید اگرمذاکره رامفید نمیدانید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
19
این که نتانیاهو از احیای برجام می ترسد را درک میکنم چون دشمن مردم ایران است.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
8
1
از دکتر کاظم جلالی ( سفیر ایران در روسیه ) دعوت میکنم با ائتلاف دکتر لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ثبت نام نمایند و اعلام کاندیداتوری کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
2
17
تحریم ها کمر ملت و دولت را شکسته سردار ؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
10
2
تحریم ها ناکارآمد شده، ولی متاسفانه بسیاری از مسوولین ما کار آمد نیستند که از فرصت استفاده کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
8
برای شما خیلی وقت است بی اثرشده
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
11
گویا این سردار و کسانیکه مثل ایشون فکر میکنن آیا نمیدانن مردم در چه مشکلاتی هستن آیا برداشتن تحریمها که میتواند از آلام این مردم بکاهد اشکالی داره آیا بغیر از مذاکره میشود کاری کرد آیا اگر مذاکره نکنیم چه کنیم بجنگیم اگر فکر میکنید با جنگ میشود کاری کرد بفرمائید این گوی و این میدان مرگ یکبار و شیون یکبار تمامش کنید بسه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
11
لطفا نتیجه‌ی دلبستن به چین را شما تشریح کنید تا بدانیم با توجه به استفاده از برق مجانی چه ثمره‌ای برای مملکت دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
4
اگر به کدخدا امید نبسته بود تکلیف همه چیز همان زمان اوباما مشخص شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
11
وضع امروز نتیجه امید بستن به کدخدا نیست بلکه نتیجه دشمنی و لجبازی با کدخداست.
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
7
1
بله. تقصیر مردمه که در بهترین دمکراسی جهان هیچ وقت رئیس جمهور خوبی انتخاب نکرده اند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
8
احتمالا حقوق شما برابر تورم رفته بالا که میگویید تحریمها نا کارآمد شده
واقعا درکتان از تحریمها نا کارآمد شدن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
11
تحریم ها ناکارآمد شده؟ شما کجا خرید میکنی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
براایشون میارن نمیخرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
12
شما از اول تحریم را حس نکرده و نخواهید کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
9
نادانهایی که خبر ندارن نقشه راهشان دست نفوذی ها هستند! با مال ملت کار میکنن و هواپیما مسافر بری در پایتخت میندازن ولی جرات سوال هم کسی نداره چون مثل گرده مافیا عمل میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
8
سردار شما چرا جواب اسراییل رو نمی دید؟
تارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
8
سردار جوانی خیلی از جلسات وین ناراحت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
2
3
چرا مواضع دوست و دشمن یکسان است ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
3
فریاد یا محمدا بداد مابرس.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
1
11
آخه تو چی میدونی که تحریم با مردم چکار کرده؟،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
10
مردم شاید شهد برجام را آنگونه که باید نچشیدند ولی همدستان ترامپ و اسرائیل را هم فراموش نمی‌کنند.آنهایی که همراه و همگام با دشمن صهیونیستی، همه کار کردند تا برجام را به شکست بکشانند. آنهایی که دل در گرو پیروزی وحشی ترین کدخدای دوران کدخدایی آمریکای جهانخوار بسته بودند تا منافع جناحی آنها را تامین کند.
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
8
واقعاً این آقایان از وضیعت معیشتی مردم خبر دارند به این راحتی می گویند اثر تحریمها از بین رفته است یا بدون در نظر گرفتن مردم شدیداً وارد فعالیت انتخاباتی شدند.
مشهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
10
تحریم ها مگر برای شماها مشکل ایجاد کرده... این مردم هستند که اسخوانها یشان خرد شده... مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
9
سردار یدالله جوانی شاید تحریمها برای شما ناکارآمد شده باشد اما به خدا قسم باور کنید کمر 95 در صد ملت ایران را خورد کرده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
12
سردار خدا وکیلی چند سال سر کاری وبازنشته نشدهای و حقوقت چقدر است؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
7
آفتاب عزیز خواهش می کنم جهت احترام به مراجع کنند کان به سایت افتاب نظرات راحذف نکنید منعکس کنید به احترام مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
4
1
گاهی حرف حق تلخه
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
2
سلام بر همگان .لطفاً کدخدا در ده تشریف دارند وکارهای کوچک را به انجام می رساند ولی ابر قدرتها در جهان حضور دارند وخیلی سیاست های کلی در اختیار دارند که انجام هم می دهند .
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
4
بالاخره پست و مقام هزینه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
1
4
سردار عزیز شما خیالتان با دستگاه کرونا یاب مستعان راحت است. تحریم خیلی مهم نیست
فقط خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
2
0
سردار جوانی ، کاش افکار شما مانند جوانان، خام نبود. احیای برجام و تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس قبل از انتخابات ریاست جمهوری، مهمترین عوامل مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
5
این که میگویند نهادهای ضد مردمی این هم نشانه هایش
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
2
10
سردار مرغ می خوری مردم نمی خورن
سردار موز می خوری مردم نمی خورن
سردار گوشت می خوری مردم نمی خورن
سردار اجیل خوردی مردم نخورن
سردار میوه خوردی مرم نخوردن
سردار خونه داری مردم اواره هستند
سردار بچههات تبلت دارن مردم ندارن
سردرا کیف می کنی مردم عذاب می کشن
سردار پول داری مردم جیبشان خالی هست
سردار ارامش داری مردم ندارن
اینقدر طبل جنگ را نکوبید
کمی به مردم فکر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
سردار خبر از خرید پوست مرغ به قیمت کیلویی نه هزار تومان توسط خانواده ها ندارند و نمی‌دانند که پوست مرغ به عنوان ضایعات در مرغ فروشی‌ها، مجانی برای خوراک حیوانات خانگی در سطل ریخته میشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
8
تحریم ها بی اثر شده، آقا پدر مردم دارد در می آید، این تحریمها ریشه کشور را در آورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
1
2
اگر برجام.... چرا می خواهید که امریکا به همین لاشه متعفن برجام برگرده
مجتبی
|
Romania
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
5
سلام خدا به فریادمان برسد که دولت جوان که شما .دم از آن می زنید فکرش مثل شما باشد از همین حالا معلوم چه در سر دارید خدا به فریاد ملت برسد لابد برای ماست هم باید تو صف وایساد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
نه عزیز قرار است ماست و سایر لبنیات هم کاملا از سفره اقشار ضعیف و متوسط حذف شود و لذا ماست های با قیمت نجومی ردیف در قفسه های هایپرهای بالای شهر چیده و نمایش داده شود. و از کا بهترون می خورند
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
2
هیچ آدم صالح و درستی نمی تواند در چنین اوضاعی خدمتی به ملت بکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
6
شما عجالتا امنیت هسته ایمون رو حفظ کن و از ورود به حیطه هایی که در اون تخصصی نداری خودداری کن .
ناظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
2
اینکه تحریم مردم ا در سخت ترین شرایط قرار نداده، این قابل قبول نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
2
تحریمها ناکار امد نیستند حق پرداختی بیمه برای هر نفر 500 هزار تومن شده بیمه اتوموبیل 3 میلیون تومن مردم دارند زیر بار فشار زندگی کمر خم میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
3
تحریمها ناکار امد نیستند حق پرداختی بیمه برای هر نفر 500 هزار تومن شده بیمه اتوموبیل 3 میلیون تومن مردم دارند زیر بار فشار زندگی کمر خم میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
4
سردار بهترین خونه ؛ بهترین ماشین و بهترین حقوق رو داری پس تحریم ها اثری برات ندارند !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
3
البته برا ی آونهاییکه از اول هم تحریمها نا کار امد بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
6
این سیاست دیگه نخ نما شده، مگر دولت احمدی نژاد جوان و انقلابی نبود،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
1
5
یخچال دوقلو شده۷۰میلیون تحریمها کجاش بی اثر شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
عزیزم مثل اینکه خبر نداری 110 میلیون تومان شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
0
4
منظورازدولت جوان وانقلابی یعنی چه؟؟؟
gaber
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
1
3
نابرابری حقوقها باعث بی اثر شدن تحریمها .
رضا ۱۳۵۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
1
4
امام خمینی جمله ی مهمی گفته بودند: «نظامیان نباید در سیاست دخالت کنند.»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
1
5
منظورش از دولت جوان حزب الهی خودشون هست دیگه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
1
0
نظامیان نه می بایست در انتخابات کاندبد شوند و نه در سیاست دخالت داشته باشند .از کامنتها میشود نظر مردم را متوجه شد که چندان با موضع گیری های ایشان در مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی کشور موافق نیستند.نهادی که وظیفه حراست از امنیت مرزها را به عهد دارد می بایستی وجهه خود را در ببن آحاد جامعه حفظ کنند و با نشان دادن تمایل نسبت به جناحی در کشور و در مقابل مخالفت شدید با جناح مقابل خود را وارد دسته بندی های سیاسی نکنند.امام با دوراندیشی خود چنین روزهایی را پیس بینی می کردند و به همین دلیل آنها را از ورود به سیایت منع کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
1
2
سردار عزیز درامد خوبی نسیب شما شده حق داری تحریما اثر ندارد
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
1
1
سلام-شما را به خدا خسته شده ایم تمام کنید گرانی بیداد می کنه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین