کد خبر: ۷۰۶۳۳۸
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: در حال حاضر بیماری به نام سرماخوردگی نداریم و هرگونه علامتی مانند آب‌ریزش بینی و کوفتگی، نشانه کروناست.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن ذبیحی، امروز (یکشنبه_۵ اردیبهشت) در نشست خبری، اظهار کرد: از اول تا هفتم اردیبهشت ماه به نام هفته سلامت نام گذاری شده که امسال با شعار ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان اردستان رتبه اول غربالگری کرونایی را کسب کرده است، افزود: بیش از ۹۸ درصد جامعه هدف این طرح در شهرستان اردستان غربالگری شده اند. همچنین اردستان در موضوع غربالگری دیابت رتبه اول استان را بدست آورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به وضعیت ویروس کرونا در شهرستان گفت: با توجه به روندی که از این ویروس در شهرستان مشاهده می شود متاسفانه شاهد افزایش موارد شناسایی و بستری هستیم.

به گفته ذبیحی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اردستان تاکنون ۲۳۱۰ نفر در شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند و بیش از هزار نفر در مراکز بیمارستانی بستری و ۲۱۵۹ نفر بهبود یافته ویروس کرونا هستند.

وی اضافه کرد: همچنین از ابتدای شیوع کرونا تعداد ۲۲۲ نفر در سطح شهرستان فوت کردند که از این تعداد ۱۲۴ نفر قطعا به دلیل کرونا فوت شدند و بیشترین افراد درگیر کرونا و فوت شده، افراد میانسال ۴۵ تا ۶۵ سال بوده اند.

ذبیحی گفت: آمار مبتلایان به کرونا در روستاهای شهرستان بیشتر از ساکنین شهری است و روستاهای بخش زواره بیشترین مبتلایان کرونایی شهرستان را دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان اضافه کرد: در حال حاضر دیگر علامتی را به عنوان سرماخوردگی نباید حساب کرد، بلکه هرگونه علائمی مانند آب‌ریزش بینی و کوفتگی نشانه کروناست و باید افراد درگیر با این علائم قرنطینه شوند.

وی گفت: از شهروندان می خواهیم به محض مشاهده کوچک ترین علامت به مرکز تست کرونا مراجعه کنند، زیرا اگر این بیماری در مراحل ابتدایی شناسایی و اقدامات لازم انجام شود نیاز به بستری نیست و کادر درمان کمتری درگیر خواهند شد.

ذبیحی گفت: با توجه به اینکه کرونای انگلیسی در سطح کشور پخش شد دیگر ضرورتی ندارد که دنبال موارد انگلیسی بیماری باشیم. خانواده هایی که شدت بیماری کرونا در آنها زیاد است و در روزهای اول ابتلا بستری می شوند قطعا درگیر کرونای نوع جهش یافته ویروس هستند که در سطح شهرستان نیز از این نوع بیماران مشاهده شده است.

وی با اشاره به محدودیت های دو هفته ای که در سطح شهرستان اردستان اجرا شد، افزود: اجرای محدودیت های کرونایی در کنار رعایت فاصله گذاری، ماسک زدن مردم، مراجعه موارد مشکوک و قرنطینه افراد درگیر بیماری قطعا در شهرستان اردستان اثرگذار بوده است.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان هم اکنون ۹۰ درصد از مردم شهرستان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و ۸۸ درصد از ماسک استفاده می کنند. همچنین میزان رعایت پروتکل بهداشتی در اماکن عمومی ۹۱ درصد است که نیاز به توجه بیشتر همشهریان دارد.

ذبیحی در خصوص برگزاری مراسم شب های قدر گفت: در خصوص چگونگی برگزاری مراسم شب های احیا تابع ستاد ملی و استانی کرونا هستیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین