کد خبر: ۷۰۷۲۲۴
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

پزشک پرسپولیس: کار وزارت بهداشت را تایید می کنم/ ای کاش این حالت برای تمام پروازها باشد

برای من به عنوان پزشک سلامتی تمام افراد جامعه از همه چیز مهمتر است. ای کاش این حالت برای تمام افرادی که در پروازهای با ریسک بالا از کشور هند و یا کشورهای همجوار حضور دارند اجرا شود.
پزشک پرسپولیس: کار وزارت بهداشت را تایید می کنم/ ای کاش این حالت برای تمام پروازها باشد
آفتاب‌‌نیوز :

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص حضور نمایندگان وزارت بهداشت در فرودگاه و همچنین قرنطینه این تیم ارائه کرد.

علیرضا حقیقت در خصوص اینکه آیا کار وزارت بهداشت در فرودگاه مهرآباد نمایشی بوده، اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع پرسپولیس 21 روز در قرنطینه کامل در شهر گوا بود. سعی کردیم با رعایت بالاترین استانداردها بامنیت بازیکنان برابر کرونا حفظ شود. هفت بار تست دادیم ولی به هر حال به خاطر شرایط خاص کشور هند و شیوع بی‌سابقه کرونا، من کار وزارت بهداشت در مورد پرسپولیس را تأیید می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود نمایندگان وزارت بهداشت با گان به کنار هواپیما آمدند و حتی راننده ماسک نداشته عنوان کرد:‌ منظورم این است که ما تأیید می‌کنیم اما سلامتی هموطنان عزیزمان از هر چیزی مهمتر است. خواستار این هستم که شرایط قرنطینه برای تمام پروازها که از هند یا کشورهایی که مشکوک هستند، انجام شود.

پزشک پرسپولیس در مورد اینکه آیا خودش دیده در بقیه پروازها از هند این مسأله رعایت نمی‌شود،‌گفت: تا جایی که می‌دانم این حالتی که برای پرسپولیس انجام شد برای افراد دیگر لحاظ نشده، ما الان در قرنطینه کامل هستیم و جواب تست اول هنوز حاضر نشده، به محض اینکه تست دوم ما در روز دوشنبه انجام شود و جوابش احتمالاً سه‌شنبه برسد تیم می‌تواند به تمرینات برگردد. الان یک گروه بیرون قرنطینه شامل بازیکنان و عوامل اجرایی داریم که نمی‌توانند به تیم ملحق شوند. سوای این مسأله ریکاوری ذهنی بازیکنان هم مهم است. آن‌ها 21 روز از خانواده‌هایشان دور بودند و حالا باید شرایط سخت قرنطینه این سه روز را هم تحمل کنند. این مشکلات ما را بیشتر کرده منتظر جواب تست دوم خواهیم بود. بعد از آن بازیکنان می‌توانند برای تمرین در اختیار کادر فنی قرار بگیرند.

حقیقت در گفت‌وگو با رادیو جوان در پاسخ به این سوال که آیا این قرنطینه در ایران لازم بود،‌ عنوان کرد: بله، ولی برای من به عنوان پزشک سلامتی تمام افراد جامعه از همه چیز مهمتر است. ای کاش این حالت برای تمام افرادی که در پروازهای با ریسک بالا از کشور هند و یا کشورهای همجوار حضور دارند اجرا شود.

پزشک پرسپولیس در خصوص اینکه اجرای این کار اگر برای همه باشد منطقی است اما اینکه کنار هواپیمای پرسپولیس آمدند تا شاید به طور ویژه‌تر در کنار این تیم باشند گفت: شاید منظور از این مورد خاص این بود که اگر قرار است قرنطینه باشد و یکسری پروتکل‌ها برای ایزوله کردن ما لحاظ شود از همین ابتدا به صورت اصولی صورت بگیرد. البته ما در هر جایی می‌توانیم ایراد بگیریم. همین الان در هتل پرسنل باید مانند ما ایزوله باشند و رفت و آمد نکنند. ما خودمان، خودمان را ایزوله کرده‌ایم و خیلی رعایت می‌کنیم چون در مورد سلامتی دیگران احساس مسؤولیت داریم ولی در مورد رعایت پروتکل وقتی قرنطینه به صورت کامل می‌خواهد انجام شود نباید در آن منطقه حتی برای پرسنل اداری هتل به هیچ عنوان ورود و خروج صورت بگیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین