کد خبر: ۷۰۷۹۲۷
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸

روایتی تکان‌دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین‌جان از بیمارستان

قاسم آهنین‌جان، شاعر خوزستانی، شامگاه سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، در سن ۶۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.
روایتی تکان‌دهنده از بیرون انداختن قاسم آهنین‌جان از بیمارستان
آفتاب‌‌نیوز :

پس از انتشار خبر درگذشت قاسم آهنین‌جان شاعر معروف خوزستانی بر اثر سرطان حالا جزییات تکان دهنده ای در این باره منتشر شده است.

به گفته برخی فعالان رسانه ای آهنین‌جان که مدت‌ها بود با سرطان دست و پنجه نرم می کرد حدود بیست روز پیش به دلیل فقر و نداشتن هزینه‌های درمان از بیمارستان بیرونش می‌کنند.

تصویر و ویدئویی تکان‌دهنده نیز از آهنین‌جان منتشر شده که گفته می شود مربوط به همین ماجرا و پس از رها کردن او در خیابان است.

این روایت بازتاب وسیعی در شبکه های اجتماعی داشته و با واکنش تند فعالان فرهنگی و رسانه‌ای همراه بوده است. اما تاکنون هیچ توضیح رسمی در این باره منتشر نشده است.

آهنین جان در سال‌های اخیر با وضعیت مالی نامناسبی دست و پنجه نرم می کرد و پس از سیل خوزستان این وضعیت بدتر هم شده بود.

قاسم آهنین‌جان، شاعر خوزستانی، شامگاه سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، در سن ۶۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.

او که متولد سال ۱۳۳۷ در اردبیل بود، از نوجوانی در شهر اهواز زندگی می‌کرد. او فعالیت‌های هنری خود را از دهه ۶۰ با حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد.

آهنین‌جان علاوه بر شعر، در حوزه ترجمه، نقد ادبی و فیلم‌سازی نیز فعال بود. «ذکر خواب‌های بلوط» اولین اثر ادبی این شاعر است که در سال ۷۲ منتشر شد. از دیگر آثار او می‌توان به «شاعر مرگ خویش می‌داند»، «خون و اشراق بر ارغوان جوشن‌ها»، «بخت تاریک در آفاق بنفشه و پروانه»، «گلی برای غریبان تا همیشه»، «برق رگ‌ها بر پولاد دریا»، «سوسن خاموش به‌وقت فراق»، «عطر غریب غزال مشرق‌ها»، «شاخه یاس به شام خرابات»، «لمعات خون» و «کودکی‌ها در شب سقاخانه» اشاره کرد.

حضور در فیلم «جدال بزرگ» نیز از جمله فعالیت‌های هنری آهنین‌جان است. برخی از شاعران و اهالی فرهنگ نیز به خبر درگذشت این شاعر و هنرمند واکنش نشان دادند. محمدکاظم کاظمی زنده‌یاد آهنین‌جان را «شاعر رنج‌های عمیق» خواند. سعید بیابانکی نیز با انتشار تصویری از این شاعر، خبر درگذشت او را تأیید کرد. امین صدیقی با ذکر خاطره‌ای از زنده‌یاد آهنین‌جان نوشت: "او هماره و همه جا بر سر عشقش به مولا علی و اهل بیت (ع) ایستاد، همانسان که بر سر شعر دیگر و دیگر گونه‌اش."

منبع: فرارو
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین