کد خبر: ۷۰۸۰۳۹
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲

ممنوعیت سفر در همه استان‌ها در عید فطر

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تصمیمات جدید کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در همه رنگ بندی‌ها خبر داد.
ممنوعیت سفر در همه استان‌ها در عید فطر
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا رئیسی با اشاره به ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در سراسر کشور در همه رنگ بندی‌ها گفت: از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر تردد بین استان‌ها ممنوع خواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز ۲ تصمیم مهم در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور و وزرای علوم و آموزش و پرورش به منظور مدیریت و مقابله دقیق‌تر و ویژه در کنترل پیک چهارم گرفته شد.

وی تصریح کرد: در تصمیم نخست بنا شده است تا تمامی سفر‌ها در سراسر کشور در همه رنگ‌بندی‌ها از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شود.

رئیسی ادامه داد: از این رو تمام راه‌های ارتباطی ورودی و خروجی این استان‌ها مسدود و تردد ممنوع است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تصمیم دوم گفت: براین اساس مقرر شد اصناف گروه مشاغل ۱ و ۲ با محدودیت‌های سختگیرانه تری از روز شنبه در شهر‌های قرمز و نارنجی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در این صورت سخت گیری‌ها در ارتباط با رعایت پروتکل افزایش پیدا می‌کند و اگر کسب کاری پروتکل‌ها را رعایت نکند و باعث بشود که نقض پروتکل صورت بگیرد و مسجل بشود حدود سه هفته در شهر‌های قرمز و ۲ هفته در شهر‌های نارنجی تعطیل خواهد شد.

رئیسی در ادامه با اشاره به بحث آزمون پایه‌های نهم و دوازدهم، کنکور سراسری و آزمون‌های کارشناسی ارشد نیز گفت: تصمیم گیری نهایی موکل به روز شنبه در ستاد ملی مقابله کرونا شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با اعمال ممنوعیت برای سفر‌های ریلی و هوایی نیز گفت: این ممنوعیت‌ها تنها برای خودرو‌های شخصی است که از سفر و تردد آن‌ها در سراسر کشور در همه رنگ بندی‌ها جلوگیری خواهد شد و با اعمال جرائم سنگین رانندگان متخلف اعمال می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین