کد خبر: ۷۰۸۷۴۹
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸

به اقدام غیرقانونی شورای نگهبان معترضیم

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: به نظر می‌رسد برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت بالا از دستور کار نظام خارج شده است و آقایان نتیجه مطمئن را به مشارکت حداکثری و انتخابات پرشور ترجیح داده‌اند در حالیکه در شرایطی که ایران در حال عبور از پروژه سخت تحریم هاست، برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالای مردم می‌تواند قدرت ایران را در چانه زنی به مراتب بالا ببرد.
به اقدام غیرقانونی شورای نگهبان معترضیم
آفتاب‌‌نیوز :

آذر منصوری در خصوص حضور محمد جواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس و رفتارهای اخیر اصولگرایان با ۱۴ کاندیدای معرفی شده از سوی جبهه اصلاحات ایران، اظهار کرد: جبهه اصلاحات ایران با هدف مشارکت فعال در انتخابات آزاد عادلانه و قانونی و رقابتی تشکیل شده است. مهم‌تر از نتیجه برای ما تحقق انتخاباتی با این شاخص‌هاست و در حال بررسی و رصد شرایط موجود هستیم. نسبت به اقدام غیر قانونی و ضد مشارکتی شورای نگهبان معترضیم و اعتراض خود را طی بیانیه‌ای که اخیراً منتشر شد، رسماً اعلام کردیم.

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران افزود: با نوع رفتار شورای نگهبان به نظر می‌رسد موضوع برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت بالا از دستور کار نظام خارج شده است و آقایان نتیجه مطمئن را به مشارکت حداکثری و انتخابات پرشور ترجیح داده‌اند. در حالیکه در شرایطی که ایران در حال عبور از پروژه سخت تحریم هاست، برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالای مردم می‌تواند قدرت ایران را در چانه زنی به مراتب بالا ببرد.

وی بیان کرد: این نوع نگاه به مردم و رأی‌شان و تلاشی که برای تحقق حاکمیت یک دست در کشور می شود، در نهایت موجب تضعیف جایگاه ایران در مواجهه با انواع فشارهای بیرونی است که علیه ایران در جریان است. تجربه تاریخی هم نشان داده است که عدم توجه به الزامات میزان بودن رأی و خواست مردم در نهایت به چه سرانجامی ختم خواهد شد.

منصوری ادامه داد: تداوم این رویه به این معنا است که آرام آرام همه سنگرهایی که می‌توانست و می‌تواند تجلی آزادی و حاکمیت ملی باشد، توسط اندک سالاران در حال فتح شدن است و این بیشترین و بزرگترین تهدید برای امنیت ملی و منافع ملی کشور است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جبهه اصلاحات ایران تاکنون به مسئولیت و مأموریت تاریخی و ملی خود عمل کرده است و از این پس نیز با رصد همه شرایط موجود در راستای عمل به این مسئولیت و تکلیف خود در قبال مردم، کشور و نظام عمل خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین