کد خبر: ۷۰۸۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳

بلاهایی که "کاشت ناخن" سرتان می‌آورد!

چندسالی است کاشت ناخن به رویه‌ای مرسوم میان بانوان تبدیل شده و بسیاری ناخن های طبیعی خود را زیر ناخن های بلند و مصنوعی برای همیشه دفن می کنند تا برای مدت کوتاهی هم که شده داشتن ناخن هایی زیبا را تجربه کنند، این درحالی است که این زیبایی موقت می تواند برای آنها خطرساز بوده و با عوارض طولانی مدت بسیاری همراه شود.
بلاهایی که
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علی ابراهیمی متخصص پوست، مو و زیبایی با بیان اینکه کاشت ناخن به هیچ عنوان توصیه نمی شود، گفت: این امر با عوارضی همراه است که به زیبایی موقت آن نمی ارزد.

وی افزود: برای کاشت ناخن قسمتی از کوتیکول ناخن و قسمت انتهایی ناخن دست کاری می شود تا ناخن مصنوعی زیر پوست قرار گیرد و همین امر موجب رشد عفونت های قارچی و ایجاد التهاب در اطراف ناخن می شود.

ابراهیمی گفت: از طرفی بارها شاهد هستیم که در افرادی که کاشت ناخن داشته اند، ناخن اصلی تغییر رنگ داده و زیر ناخن به تدریج خالی شده و از بین رفته و همین امر موجب رشد عفونت های قارچی زیر ناخن شده است.

وی افزود: همچنین در موارد بسیاری شاهد ایجاد ضایعات در قالب پوسته ریزی و ایجاد ضایعات اگزمایی در اطراف ناخن بوده ایم که همین امر زیبایی اطراف ناخن را دچار مشکل می کند.

ابراهیمی گفت: یکی از بدترین اتفاقات در افرادی که کاشت ناخن کرده اند این است که هنگام کار ناخن برخی از این افراد به دلیل بلندی به جایی گیر می کند و با توجه به اینکه ناخن مصنوعی به ناخن اصلی چسبیده، این گیرکردن ناخن موجب شده ناخن اصلی هم از بستر خود بطور کامل جدا شود که بسیار دردآور است.

وی تاکید کرد: با توجه به عوارض شرح داده شده توصیه این است افراد از کاشت ناخن خودداری کرده و با تغذیه صحیح و رعایت اصول بهداشتی و مراقبت از ناخن، ناخن های طبیعی خود را محافظت و تقویت کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین